Upgrade iOS5 na iP 3GS – 06.15.00 BB

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes Upgrade iOS5 na iP 3GS – 06.15.00 BB

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Autor
    Príspevky
  • #84628
    maros.v
    Účastník (Participant)

    Ahojte.

    Chcel by som poprosit o nazor ludi so skusenostami. Je mozne na mojom iPhone 3GS (32GB, povodne blokovany na zahranicneho operatora, model MC133KN, v sucasnosti system 4.3.1 (8G4)), ktory je v sucasnosti unlocknuty a jailbreaknuty zial s tym, ze ma teraz iPad baseband 06.15.00 prejst na najnovsi iOS bez toho, aby som ho znovu zablokoval?

    Dakujem vopred za relevantne reakcie.

    #305080
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Ked uz tam raz 6.15 mas, uz ho nedas nijako prec (ani upgradom na iOS 5), cize môzes v pohode upgradnut. Jedine, co musis jrobit inak je to, ze musis si urobit cez redsnow Custom firmware, dat iPhone do pwnedDFU modu a restornut cez Custom firmware a potom iba z Cydie stiahnes Ultrasnow a fungujes ;)

    #305082
    maros.v
    Účastník (Participant)

    Dakujem za odpoved. Cize nie je v sucasnoti mozne sfunkcnit GPS, ktore poslo s prechodom na 06.15.00?

    #305088
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Nie, a je dost nepravdepodobne, ze niekedy v buducnosti to bude mozne. Jedina moznost, ako sfunkcnit GPS je kupa externeho bluetooth GPS modulu (cca 30€)

    #305096
    Drevoplech
    Účastník (Participant)

    Mam jeden navyse… za 10 Eur je tvoj :)

    #305103
    maros.v
    Účastník (Participant)

    GPS mam ako tak poriesene TomTom Car Kitom, takze dalsie ‘polovicne’ riesenie mi ani velmi nepomoze. Vydrzim s tym kym bude novy iP.

    Ale ten soft by som chcel v kazdom pripade upgradnut. Trochu som googlil a vyskocil tam este jeden potencialny problem. Podla serioveho cisla mam iP vyrobeny v 48. tyzdni 2009, tam by uz mohol byt novy BootRom – chapem spravne, ze v takom pripade som namydleny a nemam moznost unlocku a jailbreaku po update?

    #305115
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Nie, je to v pohode, kedze jailbreak uz vysiel aj pre novy bootrom.

    #305160
    mjaus
    Účastník (Participant)

    Zdravim.

    P4r4doX mam tiez 3GS so 06.15.00 iOS 4.2.1 (8C148a). Slape ako hodinky a GPS mam poriesene tiez externe. Jedno mi vsak dost prekaza a to je to ze mam tethered boot. V podstate sa mi asi 1x za rok stane ze mobil vyslaham uplne az do vypnutia co mi az tak nevadi ale bol by som spokojnejsi s untethered boot-om. Nenasiel by sa nejaky zaruceny postup na to ako to spravit, dost sa toho obavam aby to fakt slapalo….

    Vdaka…

    #305168
    nenad87
    Účastník (Participant)

    Iba znova spravit JB, kedze uz je normalny untethered. Stiahny redsnow a znova sprav iba JB.

    #305193
    maros.v
    Účastník (Participant)

    P4r4doX – dakujem za reakcie. Prave som si skontroloval cez DFU a SystemProfiler, ze mam samozrejme novsi BootRom. Stiahol som si najnovsi pwnage 5.0.1 a iPhone2,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw – na vyrobenie custom firmwaru a nasledne budem aplikovat ultrasn0w 1.2.5. Dnes vecer sa tomu povenujem ked budem mat cas, snad si nevyrobim drahy iPod Touch …

    mjaus – myslim, ze tento postup by mohol byt funkcny aj pre Teba, malo by ist o plne untethered jailbreak.

    #305204
    FL
    Účastník (Participant)
    #305207
    Andreso
    Účastník (Participant)

    maros.v: iPod touch si z neho nevyrobíš, ak tak preinštaluješ 6.15 nanovo.
    FL: Toto nerieši nefunkčnosť GPS, ale lokalizácii. Jediná oprava BB je vymenenie čipu(dosť drahé=nevýhodné) alebo ho predať.

    #305212
    maros.v
    Účastník (Participant)

    Tak som urobil ako som pisal – po nahrati custom firmware som momentalne v stave, ze sa mi spusti sprievodca nastavenim a ziada odo mna oficialnu SIM kartu – do Cydie, aby som nainstaloval ulatrasn0w sa vobec nedostanem … Ako obidem toho sprievodcu?

    #305230
    Andreso
    Účastník (Participant)

    Treba si spraviť custom firmware s možnosťou -hacktivate-

    #305289
    maros.v
    Účastník (Participant)

    Custom firmware som samozrejme spravil tak ako som popisal – pomocou pwnage 5.0.1 a nasledne ho nahral do iP. Tvarilo sa to ako keby som ho omylom updatol oficialnym firmwarom, co sa nestalo. Pomohol som si pomocou redsn0w_mac_0.9.10b5, neprehraval som firmware nanovo, len som aplikoval jailbreak, nasledne cez Cydiu stiahol ultrasn0w a unlockol. Uz funguje ako ma.

    Ak by som mohol este otazku ohladne iMessage – stale dostavam hlasku Waiting for activation …

    #305558
    mjaus
    Účastník (Participant)

    Takze stiahnut najnovsi redsnow a urobit JB s Cusom firmware co mam alebo este potrebujem aj novy Custom firmware?

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.