Tukanie v novom disku v MacBook 3,1

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Tukanie v novom disku v MacBook 3,1

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    mcx
    Účastník (Participant)

Ahojte, mam taky drobny problem, nahodil som do MacBook 3,1 (late 2007) novy disk Western Digital Scorpio Blue Model: WDC WD3200BEVT-22ZCT0 najprv som ho nemohol nainstalovat, nenasiel ho Disk Utility ale v System Profiler bol, isntalaciu som poriesil cez externy SATA konektor na USB (z rozobrateho USB disku) a nainstaloval ho.
    Po vlozeni opat do MacBook a spusteni systemu mi v pravidelnych intervaloch nieco tuka v disku, neviete niekto co s tym?

PS: Original Disky v Apple MacBook maju na nalepke logo Apple a text “Apple HDD Firmware” moze to byt aj tym?

Jod
    Účastník (Participant)

Aj mňe ťuká WDčko, keď sa mu zachce, celkovo mu zadrbkáva hockedy :D

Egreees
    Účastník (Participant)

Najcastejsia zavada “aj novych” diskov. Odporucam reklamovat pretoze moze mat vyrazne kratsiu zivotnost.

eraserv6
    Účastník (Participant)

Nie su to miesto tukania skor take jemne lupanie? Mne to totiz robi tiez WD Blue. Pochybujem ze by to vyreklamovali ked je disk plne funkcny. Tazko povedat

Egreees
    Účastník (Participant)

Myslim ze kazdy abnormalny cvakot disku nevesti nic dobre. Stretol som sa z diskami ktore sa podobne spravali a nemali ziadny problem ale vacsinou sa to konci reklamaciou.Myslim ze par tisic mi ich preslo rukami. Ale kludne to riskni ak pouzivas TM =)

eraserv6
    Účastník (Participant)

Mam nastastie zalohu urobenu, uz som sa poucil. Ked som raz jedneho dna zapol este vtedy PC a HDD len cvakal a cvakal ale nenabehol. Skoncil na reklamacke kde mi po tyzdni oznamili ze je dead. Mal som tam pre mna dolezite veci, kopu softov + asi 20 Gb fotiek o ktore som prisiel. Mesiac som to rozdychaval.

Inak zaujimave mam este 2ks 400Gb Samsungy a tie tiez obcas lubia cvakat ale su zatial bez problemov tak neviem

Egreees
    Účastník (Participant)

No ak su identicke moze to byt nejaka “seriova” zavada ktora sa nemusi prejavit, neznamena to hned ze su na odpis.
    Ja sam mam externy SEGATE a asi tak raz za mesiac mi zacne vydavat pisklavy zvuk ako keby sa nejak rozvibroval na urcitej frekvencii. Staci vypnut a zapnut=)

jojo, Seagate keby to niekomu vrtalo hlavou=)

mcx
    Účastník (Participant)

eraserv6: No je to take tiche praskanie, alebo ako to nazvat, i v necinnosti. v pravidelnom case, asi kazdu minutu. JE to podobny zvuk, aky vyda disk pri nastartovani, akokeby sa hlavy udierali o neaku os alebo nieco take.

eraserv6
    Účastník (Participant)

Viem o com hovoris, tiez to mam pravidelne ale netusim co by to mohlo byt. Mam to pre istotu zalohovane keby nahodou…

Sprav si radsej zalohu aj ty, popripade skus kontaktovat servis co ti povedia

Hector55
    Účastník (Participant)

ja som si iez nainstaloval WD blue 320GB… a disk je odost hlasnejsi… bol som vcelku zklamany, mam taky pocit, ze aj vydrz na baterku isla o nieco dole, aj ked to ma byt jeden z najefficient diskov… napriklad aj teraz pocujem, ked sa na neho nieco zapisuje alebo tak. a to lupanie mam aj ja. ale povedal by som, ze to moze byt aj zapisovnaim. dufam teda

mcx
    Účastník (Participant)

mam pocit ze je to hlasnejsie ako zapisovanie, lebo ked kopirujem velky objem dat (film) je relativne tichy. celkova hlucnost mne sa da nizsia ako pri originalnom 120GB Hitachi.

Ja by som povedal, ze to asi bude robit to “Apple HDD Firmware” ale ci sa da v disku flashnut firmware na neake applovske tak to neviem.

PS: Aj Vy ste mali problem, ze vam nechcel MacBook zobrat normalne disk a museli ste Mac OS X instalovat cez nieco externe ?

eraserv6: Ako dlho uz mas ten disk?

eraserv6
    Účastník (Participant)

Ten disk mam asi pol roka ale robil to uz od novoty. Mne sa stalo prvy krat ze mi macbook nedetekol disk pri instalacii ale potom som prisiel na to ze ho treba namontovat aj s tym povodnym tenkym plechom ktory obopinal originalny disk co bol v macbooku. Bez neho mi ten novy disk proste nenabehol.

Ale to pukanie bude asi samotnym HDD pretoze ked ho aj pripojim na ine PC tak to puka stale

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.