TIP: PIXELMATOR – rastrovy editor za 44.4 EUR

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software TIP: PIXELMATOR – rastrovy editor za 44.4 EUR

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #55160
    Puk*
    Účastník (Participant)

    Kdo hleda levnou alterantivu Photosopu s perfektni integraci a podporou Mac OS X, tak tomu mozna pomuze PIXELMATOR !

    “The final version of Pixelmator is now ready and waiting for you to download!
    To download the demo version, go to: http://www.pixelmator.com”

    #110231
    Bob
    Účastník (Participant)

    skusal som to, a je to slabe
    viacmenej iba vylepseny ms paint ;)
    alternativa pre photoshop to urcite neni …

    #110233
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    ja by som skor alternativu k Photoshop urcite doporucil Pixel od Slovenskeho autora Pavla Kanzelsbergra http://www.kanzelsberger.com/pixel/?page_id=12

    #110272
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    Tiez som dnes skusal PixelImator, trochu ma sklamal. Nasadili vysoke ocakavania a nakoniec nevie CMYK, cize je to skoro na nic.

    #110275
    mha
    Účastník (Participant)

    DoNaLd: ten Pixel pouzivas? Aké sú tvoje skúsenosti?

    #110277
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    mha: Pouzivam, som s nim spokojny, ten program je rychly (extremne rychly), ma vela funckii .. ktore ma prave Photoshop a je intuitivny. Akurat je problem, ze je to OneManShow, cize program primarne robi len jeden clovek, na ktorom to cele stroji (samozrejme ma svoju zakladnu testerov). Ale 1000 Skk za to riziko sa rozhodne oplati dat (Pavel to uz vyvija ak si dobre pamatam okolo 5-6 rokov). Upozornujem, ze zatial je to v Beta 7 .. pracuje sa na Beta 8, ktora by mala byt uz aj RC1. Odhadujem to tak, ze do 1-2 mesiacov bude vonku. Ale treba si aspon to demo vyskusat.

    #110317
    jurosik
    Účastník (Participant)

    Na vydanie Pixelmatoru som cakal dlho, a tiez som bol trochu sklamany… no dufajme, ze sa casom program zlepsi…

    #242850
    Anonymný
    Neaktívny

    da sa v pixelmator spravit aj nejaky zakladny webdesign? ake to ma moznosti? webdesignu sa nevenujem, preto je pre mna photoshop aj fireworks drahe. pouzival som stiahnuty fireworks ale po reinstalle ho uz nemam. rozmyslam nad kupou pixelmator. potrebujem to len na velmi jednoduche navrhy a slicovanie webdesingov. da sa to?

    #242864
    EdDy
    Účastník (Participant)

    Pixelmator je podľa mna vyborny. Intuitivnejšie prostredie ako PS. aj jednoduchšie. Možno sa na tom neda vsetko to co v PS ale určite nie je k zahodeniu.

    Nuda : myslim že jo. Ked tak pozri ich stranku, su tam aj tutorialy a aj tutorial na webdeisgn

    #242867
    yurayko
    Účastník (Participant)

    urcite sa to da, je tam na to priamo nastroj ;) terajsia cena je 23,99€ co sa urcite oplati,
    v kombinacii so SketchBook (Expres – zadarmo, Pro – 23,99€) dokaze byt skvelou nahradou za Photoshop od Adobe (samozrejme ak netvoris super profesionalne)

    EDIT: Este dodam, ze existuje aj nastroj priamo na “slice-ovanie”, vola sa iSlice a je free ;)

    #242876
    Anonymný
    Neaktívny

    no ja potrebujem nie len slicovanie. proste robil som to tak, ze som si otvoril fireworks, nahadzal tam dake tie rectangles s farbami a priesvitnostami atd, dake dalsie veci a tak. potom som to rozrezal na kusky ako som potreboval. Co je sketchbook?

    a da sa v pixelmatori spravit napriklad jednoduchy animovany gif(napr. loader)?

    #242891
    yurayko
    Účastník (Participant)

    asi ta sklamem, ale animovane gif-ka zatial pixelmator nevie (aspon o tom neviem) ak ma niekto tip taq pocuvam ;)
    ale urcite je to na road-mape :D
    a sketchbook je taky jednoduchy program na kreslenie :)

    #242894
    Anonymný
    Neaktívny

    no tak som ten pixelmator kupil. dufam ze to niesu vyhodene peniaze.

    #242901
    renad
    Účastník (Participant)

    Animované gify som robieval pomocou programu “Image Ready” ktorý bol súčasťou inštalácie starších verzií Photoshopu. Ale zdá sa, že ani v CS3 to nie je problém:
    http://www.wikihow.com/Create-Animated-GIFs-Using-Photoshop-CS3
    pre CS4:
    http://www.youtube.com/results?search_query=animated+gif+photoshop+cs4&aq=0
    pre CS5:
    http://www.youtube.com/results?search_query=animated+gif+photoshop+cs5&aq=f

    #242905
    yurayko
    Účastník (Participant)

    @renad
    no ved jasne, ze PS to vie, nahadzes obrazky do vrstiev a das to zanimovat, ale otazka bola na Pixelmator a ten to nevie :( i ked neviem preco, podla mna to nemoze byt nic tazke nakodit :p

    #242907
    yurayko
    Účastník (Participant)

    #242915
    Anonymný
    Neaktívny

    a naco?

    #242919
    yurayko
    Účastník (Participant)

    #243908
    yurayko
    Účastník (Participant)

    @nuda7
    neviem ci si to uz nahodou nenasiel, ale na tvorbu gif animacii je v Mac Store zaujimava, jednoducha a hlavne free aplikacia s nazvom “GIFQuickMaker” ;)

    #243922
    igino
    Účastník (Participant)

    Caute, mal by som otazocku a chcel by som od vas radu. Photoshop som naposledy pouzival CS2, nakolko robim viac s fotografiou ako s dizajnom. Chcem vsak nieco co umoznuje kreativnejsie veci pre dceru. Plnohodnotny Photoshop vo verzii student by bola tiez moznost, avsak ak by ste riesili vyber z Pixelmator-a alebo Photoshop Elements 9, comu by ste dali prednost vy? Dakujem za akekolvek rady.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.