Sťahovanie foto z karty

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Sťahovanie foto z karty

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
 • Autor
  Príspevky
 • #82279
  Satrapold
  Účastník (Participant)

  Chcel by som Vás poprosiť o radu. Apple mám ešte iba pár mesiacov. Potreboval by som poradiť najjednoduchší spôsob ako dosiahnuť aby sa mi fotky s SD karty po vložení karty do Imacu začali automaticky sťahovať tak že sa stiahnu iba nové fotky – tzn. tie, ktoré ešte nie sú na disku stiahnuté a zároveň aby sa mi sťahovali tak, že každý deň bude uložený pod samostatným folderom.

  v I Photo sa mi nedá nastaviť, aby mi fotky dávalo do mnou predvoleného adresára a zase autoimporter mi ich nevie rozdeľovať po dňoch do folderov.

  Existuje na to nejaké jednoduché riešenie? Mám stiahnutú trial verziu Aperture a tam to funguje ale nechce sa mi kupovať riadna verzia iba kvoli sťahovaniu fotiek.

  Ono k foťáku som dostall program Canon Eos Utilities, kde takýto programík je, ale ten mi dobre nefunguje (tiež nechápem prečo) – jednoducho po vložení karty nie je aktívne menu na sťahovanie fotografií.

  Celkovo tento problém s fotkami ma na macu dosť nemilo prekvapil, myslel som si že s takouto banalitou nebudem mať problémy.

  #291882
  J4r0
  Účastník (Participant)

  Skusal si Picasa od Google? Myslim ze tam to ide ale uz som to dlho nerobil. zvykol som si na Events v iPhoto a adresare uz neriesim.podla mna je to zlozvyk z windows vediet kde sa presne subor nachadza na disku. apple ide inym smerom.

  #291884
  Satrapold
  Účastník (Participant)

  to je síce pekné, ale ja potrebujem tie fotky niekedy otvoriť aj v inom programe – napr. fine reader alebo nedávno sme dávali robiť kalendáre cez happy foto a tam musíš použiť ich program, ktorý nejaké eventy z Iphoto vôbec nezaujímajú. Mne sa tiež ten princíp eventov celkom páči, ale nechápem, prečo tam zároveň nie je aj možnosť ukladať a pracovať priamo s adresármi. Tú picasu idem skúsiť, vďaka za radu

  #291891
  Lukáš Raynor Majer
  Účastník (Participant)

  J4r0: ja svoje fotky stále delím do adresárov ručne :-) a to sa týka aj hudby (aj napriek iTunes, mam nastavene, že hudba je tam ako odkaz, čiže nemám ich nakopírovane v priečinku iTunes), videí atď. Proste mám svoj systém a chcem mať súbory na poriadku. OSX mám vyše troch rokov, ale systém z WinXP mám stále.

  #291893
  majdy
  Účastník (Participant)

  V iPhoto si môžeš myslím nastaviť v “Preferences” -> “General” -> “Autosplit into Events” zmeníš na “One event per day”.
  Takže budeš mať na každý deň, nový Event a máš to pokope, nepotrebuješ sa hrabať vo foldroch.

  Ďalej Event môžeš zobraziť aj vo foldri respektíve finderi a to tak, že označíš fotku/fotky klikneš hore na “File” -> “Reveal in Finder”.

  Alebo je ďalšia možnosť (možno nepraktická pre teba, ale nezaberie viac času ako keby si to hľadal medzi priečinkami) a to je, že označíš fotku/fotky a jednoducho skopíruješ (napríklad klávesovou skratkou “cmd” + “c”)a následne prekopíruješ napríklad na plochu (“cmd” + v”) a tam s tým môžeš ďalej robiť čo chceš.

  V iPhoto máš prehľad, označkuješ si napríklad fotky vlajkou, ktoré chceš mať TOP, alebo vytvoríš album. Keď pracuješ s jedným eventom, automaticky ho máš medzi naposledy používaným, a takto sa vieš ešte pohybovať aj v naposledy importovaných, alebo pridané posledné (u mňa tri -ľubovolne nastaviteľné) mesiace.

  Nepoznám jednoduchší a intuitívnejší program ako iPhoto, myslím, že si len potrebuješ zvyknúť na niečo iné ako Windows, osobne sa mi Picassa nepáči. Pod windows, som si nevedel predstaviť lepší program ako práve Picassa, ale je to pre mňa strašne nepriehľadné a nepraktické oproti iPhoto, takisto mi chýbal fullscreen mód, no to už možno doplnili, neviem.

  #291933
  J4r0
  Účastník (Participant)

  @Satrapold Prave som v praci na XPcku kde mam Picasa a pri importe je tu moznost “Exlude duplicates” (…sa stiahnu iba nové fotky…) a “Folder title” s moznostou “Date taken (YYYY-MM-DD)” tj. každý deň bude uložený pod samostatným folderom. Myslim ze to splna vsetky tvoje req.

  #292013
  Satrapold
  Účastník (Participant)

  J4r0 skúšam tú picasu a vyzerá to že by to mohlo fungovať tak ako si predstavujem. Ak by som zistil nejaký problém tak ho sem ešte napíšem. Ďakujem za radu a pomoc

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.