SSD do mini late 2012 -rady

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware SSD do mini late 2012 -rady

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #102662
    Lemon84
    Účastník (Participant)

    Prosim o par rad, mam mac mini late 2012 a chcel by som spravit upgrade na ssd a ram:

    1. Aku znacku RAM odporucete (dolezita je cena)?

    2. Aky SSD odporucate pri sucasnych modeloch, staci mi 120/128 GB, v prvom rade bezproblemova prevadzka, potom cena a nakoniec rychlost. Hlavne aby fungoval s yosemite na 100%

    3. Ako to je s TRIM? Viem o nom malo, len to ze je potreba trim enabler pri neappple ssd a ze apple dost tlaci, aby neboli pouzivane ine ssd ako od nich.

    4. Kde kupit najlepsie kit na osadenie ssd do mini late 2012

    5. Ake mate skusenosti s vasimi SSD – TRIM enablerom a Yosemite?

    #395405
    PoP
    Účastník (Participant)

    1. kukni si aku mas rychlost – aby si kupil rovnake, tie hyperX (pretaktovane) sa mi neosvedcili, v podstate to je jedno aku znacku len nech je urcena pre apple (u toho zeleneho otravneho mimozemstana ich maju- a keby bol problem – tak sa daju vymenit)

    2. v dannej kapacite fakt nejde o cenu, lebo to su uz lacne. Ty by si uz mal mat SATA3 zbernicu takze rychlost ti pojde max: 550-600MB/S – slusne. Ja som mal Samsung EVO 1TB, Crucial 512GB i Vertex 256GB ani u jedneho doposial ziadny problem. Pri mensich kapacitach je zvacsa mensia rychlost – to si treba kuknut! cim vacsi tym lepsie :)

    3. uz mam Apple SSD a ten ide bezproblemov a neskutocne rychlo 1TB – zapis: 967MB/s, citanie: 865MB/s
    predtym na Maverick boli naistalovane predosle SSD od tretich stran a naistalovany Trim Enabler a uplne v pohode rychlo vsetko islo. Chvilu som skusal aj pod Yosemitom a fungovalo vsetko ok

    4.Kit som videl aj u zeleneho mimozemstana (hama skrutkovace cca8€)

    5.nemam- mam Apple SSD

    #395407
    tutuc
    Účastník (Participant)

    PoP ti poradil relativne najlepsie ako mohol.

    Co sa tyka trim enableru pre SSD tretej strany, rozoberalo sa to tu:
    https://www.macblog.sk/forum/discussion/48109/

    staci si to precitat.

    #395409
    m1401
    Účastník (Participant)

    1, osvedcene mam pamate od Kingstonu, ci uz 1333, 1600 mhz u Imacu alebo 1600 Mhz u macmini
    2, v pripade, ze chces pouzit SSD + HDD a DIY fusion drive , staci aj 128 GB SSD , napr. Samsung 840, Intel 520,530, Crucial … a k tomu napr. 7200 rpm 1 TB hdd od HGST (Hitachi)
    4, kit v pripade pouzitia 2 diskov tu : http://eustore.ifixit.com/en/Upgrades-Kits/Mac-Mini-Dual-Hard-Drive-Kit.html – mam osobne odskusane, prislo mi to z Nemecka za 3 dni

    #395412
    Lemon84
    Účastník (Participant)

    Diky chalani za odporucania a odkaz na trim, dost pomohlo.
    Chcem zachovat 500HDD v mini+ssd systemovy.

    Ako z toho spravit fusion, teda aby sa tvarili tieto disky ako jeden?
    Alebo radsej nechat dva viditelne disky?
    Kazdopadne, aby boli dve particie, kedy by mi pri reinstalovani osx ostali data na nesystemovej particii. Nieco ako u win c:\ a d:\

    #395413
    PoP
    Účastník (Participant)

    naco delit na C a D??? pozostatok z win? :)

    pre istotu si najprv urob zalohu cez time machine – pre istotu :)

    #395414
    m1401
    Účastník (Participant)

    fusion drive – http://hints.macworld.com/article.php?story=2014030311173257 resp. pozri prispevky od Jozefa Remena tu vo fore

    #395417
    Lemon84
    Účastník (Participant)

    Delit disk chcem, aby ked reinstalujem osx aby mi data ostali zachovane, aby som ich nemusel znova nahadzovat. Nebudem mat stale pripojeny externy hhd, time machine nechcem pouzivat. Zalohu robim raz zacas, dolezite veci mam na cloude

    #395652
    mk01
    Účastník (Participant)

    @Lemon84

    podstatny moment pri FD je, ze fail ktorehokolvek z diskov znamena fail celeho FD.

    ak HDD statisticky umiera do 5 rokov s pravdepodobnostou cca 50%, FD z dvoch diskov umrie do 5 rokov skoro urcite. ;)

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.