restore

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 21 až 37 (z celkového počtu 37 )
  • Autor
    Príspevky
  • #411249
    ????
    Účastník (Participant)

    Zpstyle: iOS je prilis komplikovany na to, aby som ti odpovedal. jednoducho jedina moznost na to, aby si obnovil iPhone zo zalohy je restore telefonu z DFU rezimu = update. ked neveris, skus, ale budes nadavat ak nechces robit update

    zmazanie vsetkych dat sposobi zmazanie vsetkych dat, ktore mas v rezime RW. Jailbreak spristupni aj systemove oblasti, ktore zmazane byt nesmu, tympadom si narusis integritu iOS a nerozbehne sa. Aj ked, integrita systemu je narusena uz samotnym jailbreakom, ale to je na inu temu

    je toho plny google: https://www.google.sk/search?client=safari&rls=en&q=erase+all+content+and+settings+jailbroken&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gfe_rd=cr&ei=lewOVvHTI6Kh8wfv_qTABw

    #411250
    Zpstyle
    Účastník (Participant)

    a ak to updatnem je mozny downgrade ? kedze mam jailbreak nie je to v tomto vyhoda?

    #411251
    ????
    Účastník (Participant)

    pokial viem, ked raz upgradnes na iOS9, downgrade uz neurobis, ani keby rytmus nezabil. iOS 8.4.1 prestal Apple podpisovat predvcerom, takze jedina moznost je 9.0.1, ak sa chces dostat ku datam. alebo restornut do ineho telefonu, na ktorom ti nebude vadit iOS9

    posledny model ktory umoznoval verifikaciu iOS6 cez vopred ulozene SHSH bloby bol iPhone 4. novsie modely uz mali bootloader, ktory bol voci tomu opraveny

    #411252
    ????
    Účastník (Participant)

    skusit mozes nieco z tohto, ale priprav sa na moznost ze sa to poserie a budes musiet robit update: http://www.iphone-data-eraser.com/eraser/delete-iphone-data-without-losing-jailbreak.html#method1

    #411253
    Zpstyle
    Účastník (Participant)

    ok vdaka takto som si predstavoval ze mi niekto vysvetli/poradi problem ktory som riesil.

    #411254
    Zpstyle
    Účastník (Participant)

    ale este nahodou otazka nevies ci je to velmi zle ios 9 na iphone 5 ? laggy a pod?

    #411256
    ????
    Účastník (Participant)

    to neviem, mam 5s a 4s. 4s je to rovnaka katastrofa ako iOS 8.4.1

    teraz ked nad tym rozmyslam, tak Erase vyznam nema, restore zo zalohy tusim vzdy robi aj update. mozes skusit precitat nejake clanky, mozno to pojde aj bez updatu

    http://www.iskysoft.com/data-recovery-tips/restore-iphone-without-updating.html

    #411268
    Gren093
    Účastník (Participant)

    Jailbreak bol dobry volakedy. Uz ten osial opadol. S jailbreakom si nevychutnas stock iOS a Apple experience tiez. To je moja filozofia. Tiez sa snazim mazat aplikacie a nahradzat ich stock aplikaciami od iOS. Uz nie sme v casoch ked iOS mal 8 aplikacii ktore vedeli 5 veci.

    Mozno odveci, ale tolko k jailbreaku.

    PS: 3D Touch vynesie Apple vysoko. (right-click na iOS ?)

    #411269
    JFK.
    Účastník (Participant)

    jj súhlas, mať jailbreak v dnešnej dobe pre nejaké choré tweaky je riadna volovina.

    jailbreak nie je v móde proste, a… už asi ani nebude.

    #411275
    ????
    Účastník (Participant)

    Jailbreak nemam, pretoze sa potrebujem na telefon spolahnut. Ked by som chcel system ladit z nejakeho dovodu, kupim si konkurencny polotovar a budem ho vo volnych chvilach tunit a tweakovat. A kradnut.

    K jailbreaku snad tolko

    #411278
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    veľa vecí, kde bol kedysi nutný jailbreak, už v iOS sú. I keď taký drag-n-drop súborov medzi aplikáciami v split-view na iPad Air 2 by bol super :-D

    #411279
    Zpstyle
    Účastník (Participant)

    preco tu riesite jailbreK ked sa na to nikto nepytal? Ked sa ja sam rozhodnem ze to pouzivat budem tak je to moja vec a nemusite to riesit pouzivam take tweaky, ktore mi pomahaju a apple ich nema takze take tie vase odpovede ze kedysi bol jailbreak dobry si radsej nechajte pre seba

    #411283
    ????
    Účastník (Participant)

    myslim ze si ich aj nechame, nabuduce pouzi google

    #411288
    Zpstyle
    Účastník (Participant)

    Toto co je za odveci odpoved? Za to ze vy mi tu pchate vase nazori o jailbreaku co ale vobec nebolo predmetom mojej otazky mi napises nabuducr pouzi google? O com je toto forum? Ze ja sa nieco spytam a vy budete komentovat veci na ktore sa nepytam?

    #411305
    iTuxx
    Moderátor

    Chalani ti nazory nevnucuju, rob si co chces, ale vzhladom k tomu, ze JB tu pouziva malokto, ti aj malokto poradi s problemami. Je jasne ze tu ide o nelegalne apky a nie tweaky. Tak ale ked sa dostanes do problemov, nevykrikuj ze to je surne. Tu sa warezu nevenujeme, takze si mal len stastie ze si natrafil na experta s30, ktory ako jeden z mala vie ako to funguje a kde je chyba.

    #411321
    Zpstyle
    Účastník (Participant)

    Ale ved ja som neriesil ziadny problem kvoli jailbreaku alebo s jailbreakom sa som sa pytal otazky ktore s JB vobec nesuviseli ja neviem ci neviete citat alebo ze kde je problem

    #411323
    ????
    Účastník (Participant)

    iTuxx: diky, ale ja sa snazim len pomoct ako viem, som rad ked mozem pomoct, ale za experta sa nepovazujem.

    jedna vec su uz momentalne zmazane prispevky, ktore by na forum patrit nemali, do toho ma ale nic neni. Druha je ta, ze Zpstyle evidentne nerozumie, co robi a aky to ma dopad na to, co pride.

    Zpstyle:
    ty ze si neriesil problem s jailbreakom? keby som sa ta na jailbreak neopytal, mazal by si telefon a pisal by si sem, preco ti zostal visiet na iTunes logu. tak ci tak by si skoncil na iOS9, mozno ta v tom trebalo nechat…
    “otazky ktore s JB vobec nesuviseli” ? a co otazka na zmazanie telefonu a nasledne otazka, “preco by sa nemal rozbehnut”? Videl som milion ludi, ktori na jailbreak doplatili rovnako ako ty, ale pochopili, ze to inak nejde, a museli to akceptovat. nikto sa ma nesnazil presvedcit, ze “preco by som nerozbehol iphone?” alebo “stale som mal jailbreak doteraz a vzdy ked som nieco pokazil na iphone som spravil cez itunes obnovu akurat zmizol jailbreak len teraz sa bojim aby som nemal update lebo nechcem novy iOS”.

    este raz:
    1. Restore iOS cez iTunes (tympadom aj odstranenie jailbreaku) urobis len v pripade, ze ho Apple podpisuje – vsimol si si “verifying” pri restore? presne to.
    2. Restore obsahu telefonu bez update iOS sa da, ale na to je potrebne miesto v telefone
    3. Vycistit telefon sa da aj bez restore cez “erase all content…” v nastaveniach telefonu, ale nesmie byt (ludovo povedane) pritomny jailbreak
    4. Apple od 30.9.2015 nepodpisuje iOS 8.4.1
    5. ty mas jailbreak

    ty mas dve moznosti, teda mozno tri, zalezi len na tebe:
    1. restore na aktualne podpisovany iOS9
    2. nechat to tak a zmierit sa s tym, ze data v zalohe (ak ich tam naozaj mas) ti ostanu v zalohe a nie v telefone
    3. vyskusat linky, ktore som pastol vyssie a ostali bez tvojej reakcie. tak ako som pisal, zalohy iphonu sa daju prezerat a extrahovat z nich co clovek potrebuje.

    jailbreak bol zo zaciatku urceny pre ludi, ktori sa chceli v systeme vrtat a tweakovat (nerozumiem naco, na to je predsa “konkurencna” spiclovacia gratis zlatanina, ktora vraj dokaze bezat aj na dverach od stodoly). potom prisiel nejaky saso s tym, ze sa ide kradnut prepisanim instalatora v iOS tak, aby neoveroval vlastnika IPA suboru, cim jailbreak este viac spopularizoval. odvtedy som sa tomu nevenoval, ale jedna vec zostala nezmenena: jailbreak nie je produkt Apple, je to produkt ludi, ktori sa tomu rozumeju a neraz uz sa ukazalo, ze zneuzivali doveru laikov na instalaciu spehovacieho softwaru a podobnych nezmyslov.

    Ak sa rozhodnes obchadzat pravidla, tak musis vediet, preco existuju a ako na ne mozes doplatit a byt na to pripraveny. Ja tomu hovorim dan za XXXX (dopln si tam, co chces)

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 21 až 37 (z celkového počtu 37 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.