restart

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Autor
    Príspevky
  • #66386
    roman8662
    Účastník (Participant)

    Zdravim vas vsetkych.Potrebujem s niecim poradit mam MBP 2.4 a problem mam taky ze ked som na pc a takych 15 min. na nom nic nerobim vzdy mi urobi restart ale neviem preco ??? Kdo mi s tym poradi ze preco ten restart urobi a ako to mam napravit.Za radu a pomoc dakujem.

    #186454
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    na akom pc ?!? asi tomu celkom nerozumiem.

    mac nie je pc (teda viac menej to uz je to iste ale predsa len… )

    #186493
    roman8662
    Účastník (Participant)

    pisal som ze mam MBP 2.4 pardon zle som sa vyjadril ked som napisal ze ked som na pc.Vies mi poradit preco robi vzdy ten restart?

    #186497
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    cize MacBook s nainstalovanym OS X sa ti po 15 minutach necinnosti restartuje hej ??
    Aku verziu Mac OS tam mas ?
    A zacal to robit len teraz alebo to mas uz dlho ?
    Robi to ked je na baterke / napajany z elektriky ?

    Mozno mas nejak posahany poewr management a namiseto toho aby sa uspal tak sa resetne – tazko povedat lebo si moc informacii nenapisal a to co si napisal je dost nezrozumitelne.

    Sknotroluj si system.log ci tam nieje nieco zaujimave (/Utilities/Console.app)

    #186553
    roman8662
    Účastník (Participant)

    Mam naninstalovany OS X 10.5.8 akoze ked som na nom pracoval,dokoncil som pracu a nechal som ho tak nech sa sam uspi,vzdy je napojeny v elektrike vsetko bolo v poriadku hoci kedy som dosiel k nemu zobral mys do ruky a hned naskocil az tento tyzden asi v utorok mi urobilo ze prisiel som k nemu napr. rano a uz bol restartnuty.Myslel som ok tak sa sam restartol ale neslo mi to do hlavy.
    Zase ked som na nom pracoval,odisiel som,pridem k nemu zase je restartnuty ale to uz mi to nedalo,nic som na nom nemenil,neprestavoval tak nechapem ze preco to robi.Trva to az do teraz,vzdy ked nie som na nom takych 15 min. je restartnuty.
    Baterku mam v prdeli preto ho mam v elektrike.Ak mozete nieako poradit kde a co mam pozriet tak budem rad.

    #186556
    raul
    Moderátor

    Co znamena, ze bol restartnuty? Resp. preco myslis, ze restartnuty? Vidis login window? Alebo plochu bez spustenych povodne akticnych aplikacii?

    #186557
    roman8662
    Účastník (Participant)

    ano presne plocha bez aplikacii… normalne je to vsetko restartnute,vsetko sa to otvara od znova ako ked restartujes MBP.

    #186574
    raul
    Moderátor

    Aha, tak moja teoria o zle nastavenom sleep mode je mimo… Skus este reset PRAM(vyhladaj na fore), pri problemoch so sleepom to casto pomaha…
    Este sa pozri, ci nemas nieco nastavene v power saver – schedule..
    Alebo http://support.apple.com/kb/HT3964?viewlocale=en_US

    #186582
    roman8662
    Účastník (Participant)

    ok… pozriem sa na to dakujem velmi pekne… keby to neslo pisem este raz ;)

    #186631
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    no keby nepomohlo tak pozri tie systemove logy..
    vela krat sa da z nich vycitat mnoho uzitocnych informacii

    #186643
    dekel
    Účastník (Participant)

    :D nechcem rypat, ale dost mozne, ze si budes musiet zvyknut. moj pocitac si zije svojim vlastnym zivotom a mam s nim podobne haluze.. najvacsie srandy su s diskami – mam v macu pro 4 disky a chcel by som ich vidiet na ploche – tak si to nastavim, su tam, a potom – tam proste niesu :) uz som to miliardu krat prestavil, ale pocitac ich predomnou utajuje :D imac sa mi takto restartoval, ale po case prestal – mal kramy.

    #186657
    macblogger
    Účastník (Participant)

    mac je mac
    Pc je personal computer.
    Mac nie je personal computer. Mac je neosobny pocitac :)

    #186659
    mrzo
    Účastník (Participant)

    Mac je PC navzdory reklamam Mac vs. PC :-) aj podla wikipedie (http://en.wikipedia.org/wiki/Personal_computer) aj podla Apple (http://www.apple.com/pr/library/2003/jun/23pmg5.html)

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.