Provizorne riesenie pre kontrolu preklepov v Microsoft Office: Mac 2011

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Provizorne riesenie pre kontrolu preklepov v Microsoft Office: Mac 2011

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 43 )
  • Autor
    Príspevky
  • #300071
    tymie
    Účastník (Participant)

    Palo, dakujeme! funguje ,-)

    #300102
    gaboc
    Účastník (Participant)

    Tiez mi to podla navodu nefunguje, ale chyba je asi v tom, ze v nastaveniach spelling and grammar si neviem nastavovať v časti grammar žiadne parametre, jednoducho do toho neviem zasiahnut. Neviem kde robim chybu.

    #300123
    palo s.
    Účastník (Participant)

    Gaboc,

    To aj mne robilo, musel som preinštalovať Office.

    Palo

    #300129
    gaboc
    Účastník (Participant)

    Ok, skusim ale velmi sa mi do toho nechce, neviem ako archivovat emaily z outlooku aby som nieco nestratil, ja uz tomu microsoftu neverim…

    #300193
    zdeno.p
    Účastník (Participant)

    @mayoxy: neverím, že ten slovník ti funguje (poriadne) ;-) je to slovník s (a|hun)spell affix kompresiou (to sú tie /YN a /U za slovami v _základnom tvare_) a aby taký slovník bol použiteľný, tak by musel program používať (a|hun)spell knižnicu, čo MS Office určite nepodporuje… Ak sa odstráni affix kompresia, tak zostane zoznam slov (len) v základnom tvare bez ohýbania… Ak sa odstráni affix kompresia (unmunch-ne sa slovník), potom vznikne ten veľký zoznam slov, ktorý distribuuje palo s.

    Všeobecne: pokiaľ MS nespraví slovenský slovník, alebo nezverejní postup (zatiaľ som ho nenašiel) ako vytvoriť ten ich binárny slovník, tak smola – musíte sa uspokojiť s vyššie uvedením riešením. S tým, že IMHO custom.dic je zdieľaný všetkými jazykmi (toto je bežný postup, lebo custom slovník nie je určený ako náhrada za “hlavný jazyk”).

    #300203
    palo s.
    Účastník (Participant)

    Gaboc,

    Ak ide o emaily, tak to radsej nerob, nechcem aby si o nieco prisiel :)

    Palo

    #300204
    palo s.
    Účastník (Participant)

    Zdeno.p ma uplnu pravdu. Slovnik z 21.1.2012, ktory je jeho, je preto taky “objemny”, lebo obsahuje vsetky gramaticke tvary slov, ktore sa vyskytuju. Napriek tomu nedokaze obsiahnut uplne vsetko. Preto musime pockat, kym s tym vyde samotny microsoft. Alebo tie firmy, co predavaju slovenske doplny, urobia produkt, za ktory sa oplati zaplatit. Dovtedy je treba uspokojit sa so Zdenovym riesenim, ktore mimochodom dobre funguje v open soursovych aplikaciach a nakoniec aj v samotnom systeme OSX Lion.

    #302419
    monicqa
    Účastník (Participant)

    mne to stale vyhadzuje tuto chybu :(
    Screen Shot 2012-02-10 at 6.01.52 PM.png

    #306953
    palo s.
    Účastník (Participant)

    To je zvlastne. Asi si to mixuje defaultny cz slovnik s tymto customizovanym. Treba asi reinstall officu a znova nahodit tento slovnik.

    Mimochodom, citim vo vzduchu, ze MS coskoro doplni aj slovencinu, kedze uz je v Lione

    #307039
    Remo
    Účastník (Participant)

    kiez by si citil spravne, toto je jedna z veci co ma na macu rozculuje, i ked nepouzival SK klavesnicu casto, ale prave vtedy potrebujem by sa korekcie zisli…

    #308268
    palo s.
    Účastník (Participant)

    Remo,

    urcite to coskoro vydaju, v samotnom microsofte slovakia ma polovica zamestnancov doma Macy, takze tlak tam bude stale vacsi a vacsi.

    Monicqa,

    teraz ma napadlo, ze som nemal nastavenu cestinu, ale anglictinu. Alebo tak nejak, takze sa slovencina od Zdenka nemala s cim pretlacat ako v tvojom pripade. Offisu sa asi zdalo podorzive, ze je znacne vela identickych slov v defaultnom slovniku a costom dictionary. Ako som pisal pred mesiacom, skus reinstaovat office, hlavne tam nechaj defaut jazyk (ziadnu cestinu) a potom doinstaluj zdenkovu a “moju” slovencinu.

    Palo

    #311955
    subside
    Účastník (Participant)

    Rád by som sa opýtal, či sa podarilo vyriešiť problém s nefunkčným slovníkom, pokiaľ ste nevytvorili nový text, ale upravujete už vytvorený. Rovnaký problém, teda že kontrola gramtiky je nefunčkná, nastáva aj v prípade, že do nové dokumentu pastnete časť iného wordovského dokumentu.

    #313815
    palo s.
    Účastník (Participant)

    subside,

    fu, tak toto som nepostrehol, ale fakt je, ze som sa s tým až tak nehral. Ide naozaj len o provizorne riesenie. Zial.

    Palo

    #332703
    fanthomas4
    Účastník (Participant)

    mne to funguje :))) ďakujem veľmi pekne :)

    #332807
    palo s.
    Účastník (Participant)

    som rád :)

    #332846
    palo s.
    Účastník (Participant)

    subside, este ma napadlo, ze by si mohol vysvietit cely text, po tom ako si vlozil ten novy do existujuceho dokumentu, a nasledne skontrolovat, ci zostal aktivny “custom dictionary”. tam moze byt pes zakopany. lebo novy text si asi zobral slovnik z povodneho dokumentu.

    #348934
    Sanod
    Účastník (Participant)

    Vsetko funguje bez problemov, dakujem

    #349227
    mk01
    Účastník (Participant)

    Je pravda, ze slovenska jazykova korektura a dalsie tooly nie su sucastou Office 2011 (cestina a kopu europskych jazykov ano), ale je to dostupne a stoji 15 eur. netreba spekulovat.

    Ja som to kupil v SWP. http://www.swp.sk/shop_products/Slovensk+doplnky+pre+Microsoft+Office+2011+for+Mac/?catId=421&back=showRecentCategory

    #349885
    palo s.
    Účastník (Participant)

    ale toto vraj nefungovalo v osx 10.7 ani 10.8. ake su s tym teraz skusenosti?

    #349906
    Candy
    Účastník (Participant)

    mne vďaka tomu padal stále word, musela som si to odinštalovať a začala som písať v Pages, tam mám aj kontrolu pravopisu. Návod, ako na to:
    https://www.macblog.sk/forum/discussion/28425/kontrola-slovenskeho-pravopisu-v-pages-09/#Item_6

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 43 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.