kontrola slovenskeho pravopisu v Pages 09

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software kontrola slovenskeho pravopisu v Pages 09

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #82695
    Peter Zagar
    Účastník (Participant)

    Zdravím,

    z toho, čo som o tejto téme doteraz čítal, nie som moc múdry. Kúpil som si iWorks cez AppStore. Moja otázka znie:
    Program Pages nie je skonfigurovaný tak, aby vedel kontrolovať slovenský pravopis?
    V systéme mám slovenčinu na prvom mieste, ale v Inspectore sa slovenčina nezobrazuje.
    Ako to napraviť?
    Vopred vďaka.

    #294336
    raul
    Moderátor

    Bohuzial, os x zatial kontrolu slovenskej gramatiky nepodporuje.

    edit: tak zmena, ako pise igino, da sa nahrat slovnik, ale pokial viem, v microsoft office (nie iwork) to fungovat nebude. Vacsinou riesia toto, sry, za nepresnost.

    #294338
    marianlapos
    Účastník (Participant)
    #294342
    igino
    Účastník (Participant)

    Skus toto:
    http://is.gd/ogVwye
    Mam Lion aj Pages a kontrola slovenciiny mi funguje aj s navrhom slov. Teraz som to pre istotu vyskusal, nech netvrdim hluposti a ide to.

    EDIT: len pre info, instalaciu Liona som robil ako cistu instalaciu a ziaden import mojich veci, takze ta korektura tam nie je ako pozostatok zo Snow Leoparda.

    #294415
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    jup.. tie slovniky potom funguju v kazdej cocoa aplikacii (vratane celeho balika iWork ako aj TextEdit a mnozstvo inych)

    #294420
    igino
    Účastník (Participant)

    Tak-tak. Paráda a free.

    #375373
    shim
    Účastník (Participant)

    funguje aj v OSX 10.9.1 ale iba v pages, nie word.. :(

    #375388
    peto7532159
    Účastník (Participant)

    shim: ako sleepwalk3r už spomenul: “funguju v kazdej cocoa aplikacii” – Word nie je Cocoa aplikácia

    #375738
    Rodrigez Sanchez
    Účastník (Participant)

    ľudia a kam mám nakopírovat ten slovník? Nikde som nenašiel zložku spelling/library…

    EDIT: ja som strašná trúba, nemohol som nájsť zložku LIBRARY/KNIŽNICA a potom SPELLING pretože som ju hľadal cez FINDER a to akosi nejde…

    Pre lamy ako ja sa FINDER nastaví takto: FINDER – NASTAVENIA (hore vľavo) – (záložka) POSTRANNÝ PANEL – (položka) ZARIADENIA – zaškrtnúť MAC (názov Vášho MACu) a potom sa vám váš MAC zobrazí vľavo v postrannom panely (mne sa nezobrazoval, sorry mám MAC týždeň) a rozkliknete ho: MAC OSX – KNIŽNIA – SPELLING a tu nakopírujete slovníky aké len chcete (koncovka .aff a .dic) a NUTNÉ je potom REŠTARTOVAŤ mac. Po reštarte SYSTÉMOVÉ NASTAVENIA – KLÁVESNICA – TEXT – AUTOMATICKY PODĽA JAZYKA – NASTAVIŤ – ZAŠKRTNÚŤ SLOVENČINA a potiahnúť ju úplne hore… to je všetko už to pôjde 1 hodina lamerskej práce :)

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.