Problem s ceskou lokalizaciou na Mac OS 10.5.1 Leopard

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Problem s ceskou lokalizaciou na Mac OS 10.5.1 Leopard

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #55989
    lempl998
    Účastník (Participant)

    Dostal som novy MacBook a ucim sa s nim pracovat. No mam problem s ceskou lokalizaciou. Nejde mi nainstalovat a pise mi, ze SYSTEM SE NESHODUJE S VERZI CESKE LOKALIZACE. Lokalizaciu som si stiahol s apple.lokalizace.com. Tam som vyplnil formular a doslo mi to na maila. Stiahol som si to na Mac a nepustilo ma to dalej, len mi tam pisalo to vyssie uvedene. Ma s tym niekto skusenosti a nevie mi poradit?

    #114905
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    Nemám síce konkrétnu radu, no ak nič viac nepríde, nesmúť – s lokalizáciami sú problémy globálne.

    #114909
    Jarmille
    Účastník (Participant)

    nie je problem v tom, ze ceska aktualizacia je na 10.5 leopard? pokial viem, kazdy dalsi update, teda aj 10.5.1 sa musi lokalizovany stiahnut a nainstalovat osobitne. Teda, problem moze byt v tom, ze sa snazite nainstalovat lokalizaciu 10.5 na anglicku 10.5.1. (usudzujem z vasho nadpisu)

    #114910
    Jarmille
    Účastník (Participant)

    pokial aspon v zaklade viete po anglicky, lokalizovat neodporucam, netreba sa anglickeho macosx bat. je pomerne intuitivny. a slovenska klavesnica a korekcia pravopisu funguju aj bez lokalizacie.

    #114928
    renad
    Účastník (Participant)

    Pôvodne som chcel taktiež lokalizovať OSX, ale nechávam si anglický. Hlavne preto, že funguje Software Update tak ako má a že konečne nie sú problémy so slovenskou klávesnicou.

    #114984
    Jarmille
    Účastník (Participant)

    renad> “konecne”?

    mne funguje slovenska klavesnica na anglickom macosx dobre 4 roky uplne v pohode…

    #114985
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    V niektorych textovych poliach v paletkovych okienkach sa so slovenskou klavesnicou nedalo pisat, konkretne napr Flash alebo Quark.

    #114986
    Jarmille
    Účastník (Participant)

    aha. vdaka za vysvetlenie, s tym som sa, nastastie, nestretla.

    #114999
    renad
    Účastník (Participant)

    No ja som myslel samovoľné prepínanie medzi slovenským a anglickým rozložením.
    To išlo niekedy na nervy. Neverím, že by to niekomu fachčilo na 100%.

    #115028
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    renad: automaticke prepinanie v zavislosti od aktivnej aplikacie sa da vypnut v System Preferences, standardne je tato funkcia zapnuta. Vypol som ju a klavesnica sa mi nikdy neprepla sama.

    #115096
    renad
    Účastník (Participant)

    Napriek tomu mi to robil Photoshop CS, niekedy InDesign CS – oba mám v českej verzii.
    Ale je všeobecné známe, že CS1 korektnejšie behala pod US systémom, ako pod CZ. Myslím Tigra.
    Preto si vlastne nechcem počeštiť nového Leoparda.

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.