Prehrávanie Region 1 DVD (US+CA)

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Prehrávanie Region 1 DVD (US+CA)

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Anonymný
    Neaktívny

Chcem sa spyat, ci ma niekto skusenosti s prehravanim DVD zakupeneho z USA. Kedze DVD zo statou su formatu 1 a NTSC nie som si isty ci mi to pojde na mojom macu. Pokial viem na normalnom DVD by to nemalo ist pustit, ak ano tak cierno bielo alebo nejak pokazene. Ale prehra mi to mac normalne? Skusal to niekto? Lebo chcem si kupit jeden dokumentarny film na DVD, ale pre moju skodu u nas v Europe to neviem zohnat a tak jedinu moznost vidim USA eBay. Poradi dakto? Vdaka

Anonymný
    Neaktívny

Nikto nepomoze?

bawy
    Moderátor

Neviem, ja si myslím, že by s tým nemal byť žiaden problém, veď máš možnosť si nastaviť PAL alebo NTSC v playeroch nie ?

Anonymný
    Neaktívny

Bawy, neviem prave preto sa pytam. Ja filmy nepozeram, nebavi ma to, jedine ak dokumentarne. A to je aj tento pripad. Preto ani moc nerobim s playermi. Neviem tam sa to da nastavit?

bawy
    Moderátor

Určite, koniec koncov najviac MACov konči v USA tak nevidím dôvod aby Ti to nešlo..

wbear6
    Účastník (Participant)

Tak ale zas teoreticky by ti to ist nemalo mozno az nesmelo. Taka je politika predajcov DVD. Proste ked je to urcene pre jeden region tak to inde nema byt. A v macu si si asi nastavil ze si na SR. Ale zas nie som si na 100% isty. Ale nejaky normalny program mplayer, VLC alebo pod. ti to najskor prehra. iDVD podla mna nie.

Anonymný
    Neaktívny

no to mam ale teraz riadnu dilemu ci to mam objednat alebo nie. Kupim to a doma zistim ze to vobec neprehram. A peniaze som akurat tak vyhodil do kanala…

bawy
    Moderátor

A čo tak im napísať a opýtať sa na kompatibilitu… :) ? snáď tam majú nejaký support, aby si to zbytočne nekupoval…

Anonymný
    Neaktívny

Ono to je z eBayu. A pri kazdom tom filme kazdy predajca pise ze je to Region 1 US a CA a mam si skontrolovat kompatibilitu mojho prehravaca pred zakupenim. V opacnom pripade nenesu zodpovednost ze mi film nebude hrat..

mrzo
    Účastník (Participant)

VLC by malo prehrat aj NTSC disky a DVD regiony ho tiez nezaujimaju. DVD player (myslim tym prehravac v Mac OS X) si vypyta zmenu DVD regionu ak sa vlozi DVD s regionom inym ako posledne – takto zmenit region je mozne iba 4x (+prve nastavenie) potom zostane uz nastalo posledny region. Co sa tyka normalnych prehravacov asi zalezi ci podporuje aj NTSC – ale myslim, ze v dnesnej dobe sa nevyrabaju uz cisto len PAL alebo len NTSC prehravace/televizory.

Anonymný
    Neaktívny

Mrzo, bawy dakujem Vam. Tak to skusim kupit..

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.