Prechod z Win na Macbook Pro/Air 13. Ktory?

Domov Diskusné Fóra Ostatné Prechod z Win na Macbook Pro/Air 13. Ktory?

  • This topic has 27 odpovedí, 8 hlasov, and was last updated pred 9 years by joer.
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 21 až 28 (z celkového počtu 28 )
  • Autor
    Príspevky
  • #403745
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    1200×800 je v pohode na 13 palcov. Pri kodeni a robote vo worde ho to nizsie rozlisenie určite nepripravy o nejaky pôžitok :D Možno pri kodeni budeš časom potrebovat večšiu plochu ale nato v pohode stači nejaka 22-24fhd monitor.

    #403747
    Borisss21
    Účastník (Participant)

    Monitor mám tento LG, 23″ FHD
    https://www.alza.sk/23-lg-ips234v-pn-d355825.htm?kampan=adw1_monitory_lg-produkty&gclid=CM_hivj94cQCFQLlwgod12MAlA#popis

    To by malo stačiť v pohode nie?

    No rátam s tým, že to nebude žiadny luxus, v podstate mám doma notebook, ktorý má 15,6″ a rozlíšenie 1366×768, pri MacBooku rátam s tým, že to bude niečo podobné, ale aspoň pozorovacie uhly by mohli byť lepšie ako pri tom Lenove, čo mám doma…

    V podstate doma mám celkom dobrý PC s Win7
    (i5 3570K + gelid tranquillo rev.2, 8gb RAM, gigabyte 7950 3GB)
    takže notebook bude len na prácu v škole, počas toho ako budem doma môžem používať tento desktop

    #403748
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Jasne na na normalnu pracu to bude stačiť. Displeje na Macoch vyzeraju vazne super aj ked to nieje retina. Mal som dakedy pro 15 bez retiny a bol som prekvapeny aky je ten displej super. A desktop v pohode. 3570K vydrži ešte dlhu dobu. Len robit jedno na windowse a potom pokracovat na osx alebo naopak to by bolo skor premna neprijemne.

    #403820
    Borisss21
    Účastník (Participant)

    Zdravím, tak týpek mi tam rovno hodí 250gb ssd-čko od samsungu. Pozeral som niake recenzie a samsung 850 evo mi vyšiel ako favorit, navyše mi naň spravil cenu bez DPH za 100eur.

    Takže to bude vyzerať nasledovne:

    McBook Pro 13“ Early 2011
    i5 2.3 GHz
    10GB RAM
    nové 250 GB SSD samsung 850 evo + nový HDD 500GB WD Black
    batéria 460 cyklov + pridá aj starú s 940 cyklami
    dialkový ovládač
    Stav: výborný
    Cena 650

    To by už mohlo šlapať slušne nie?

    Chcem sa vás ešte spýtať, v akej cenovej hladine sa pohybuje 8GB modul pre tento mac?

    #403823
    joer
    Účastník (Participant)
    #403824
    joer
    Účastník (Participant)

    Ked tam budes mat to SSD /velmi dobry kauf/ a 16 GB pamete tak to bude delo. Mas 5 rokov pokoj. Nainstaluj si tam Parallels a nan potom Win ak ti to bude potreba pre kompatibilitu v skole a si vybaveny. Ale myslim si ze ked uz si osahas OSX a zvyknes si tak Win uz odtial vyhodis. Leda by si mal nejaky program ktorý nemá alternatívu na MAC.

    #403825
    joer
    Účastník (Participant)

    Na tom SSD maj len OS a Aplikacie, ten 500 gb pouzivaj na ukladanie, zalohy a tak.

    #403826
    joer
    Účastník (Participant)

    Och sorry, dal som Ti zlý typ na pamet to je do PC nie do Macbooku.
    Takze tento typ je spravny:

    https://www.alza.sk/kingston-8gb-so-dimm-ddr3-1333mhz-cl9-d280572.htm

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 21 až 28 (z celkového počtu 28 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.