Pomoc, zmizlo mi 15 GB

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Pomoc, zmizlo mi 15 GB

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #59780
    nesso
    Účastník (Participant)

    vcera som sa prvy raz rozhodol nainstalovat si aj windows cez bootcamp na imacu. vsetko prebehlo v poriadku, disk pri instalcii windowsu som naformatoval na FAT32,..ale kedze hned ako sa nainstaloval a neskor som ho uz normalne zapol mal problem sam so sebou a padol, nesli nainstalovat ani driveri pre windows z imac dvd-cka,.. a vzdy ked som restartol automaticky nabehol windows, cize som musel zakazdym drzat alt…jednoducho som to s nim zabalil(ja uz na windows nemam nervy) a cez bootcamp som dal restore, na povodne..to prebehlo v poriadku, len mi niekde zmizlo 15 GB ktorych som vyclenil na win… aj som pogooglil..daval som aj Repair Disk cez disk utility..ale aj tak mi naneaslo tych 15 GB..
    ma s tym niekto skusenosti ako ich ziskat naspat?
    (a sorry za gramatiku, nikdy som v nej nebol dobry)

    imac je uplne novy, v podstate bol prvy raz zapnuty, cize som si isty ze pred instalaciou windowsu mal okolo 249 GB

    #137544
    bawy
    Moderátor

    Myslím, že musíš použiť inštalačné CD a dať repair disk a malo by sa Ti to vrátiť :)

    #137555
    nesso
    Účastník (Participant)

    to som daval aj dvakrat, ale nevratilo :(

    #137559
    Macker2
    Účastník (Participant)

    To je dan za Windows skus este raz ho tam dat a dalsich 15 giga v prdeli :-))) Nac to tam vobec cpes :-))) Pocuvaj v disk utility sa pozri pri – Partition – Volume scheme. Ona sa da tak natahovat tak to natiahni az dole. Neviem jak ti to inac mam vysvetlit :-) ale tam uvidis presne ci mas disk ako cely jednu partition, alebo mas tam niake miesto nepartition.

    #137563
    nesso
    Účastník (Participant)

    viem co myslis, aj to som skusal, ale aj tam mi vypise ze mam len 232 GB aj ked to ponatahujem vsetkymi smermi:)

    #137565
    Macker2
    Účastník (Participant)

    Fu ha tak neviem poradit, ale tak si preinstaluj komp hned na zacitaku instalacie musis dat disk utility a tam vyhodit particie a znova skus naformatovat (ale toto je asi krajne riesenie). Vsak ked ho mas jeden den hadam to rozchodis ten reinstal. A nedavaj tam win je to zbytocne ale uplne. Komercne uspesne hry su aj na macos. A na ine win nepotrebujes. (v pripade odporucam skor vyskusat vmware, alebo pararells respketive crossover je celkom sympaticky)

    #137568
    nesso
    Účastník (Participant)

    ja som to nechcel kvoli hram, nemam ani jednu,..ja len ze som menil stary pc kde som mal nastaveny vigor,..a ani ma povodne nenapadlo zistovat ci to pojde aj na macu,..ale uz som pohladal a vyzera ze hej, takze na ten pančovany os predavany pomaly v krabiciach od topanok zvysoka s.rem.

    #137574
    iwans
    Účastník (Participant)

    Aky velky tam mas disk? Lebo 250 GB disk sa pod Mac OS X ukazuje s kapacitou nieco malo cez 232 GB… Viac ti Disk Utility ani neukazu. To nie je chyba, v praxi sa 250GB nerovna 250 Gigabytes…

    #137579
    nesso
    Účastník (Participant)

    ako viem ze sa nerovna..a ano ukazuje sa mi nieco malo cez 232GB a mam 250GB…takze to je v poriadku?..ale fakt ked som predtym klikol na ikonu macintosh HD tak sa mi tam ukazovala kapacita okolo 249 GB..teraz to je 232 GB
    ale mozno sa mylim, lebo v tedy som tomu moc velku pozornost nevenoval

    #137582
    iwans
    Účastník (Participant)

    Mam “250GB” disk a v Disk Utility mi pise:

    Total Capacity: 232,9 GB (250,059,350,016 Bytes)

    Takto to je v poriadku, tu hladanu 250-ku mas v tej zatvorke. Cele to je sposobene tym, ze:

    1 kB = 1 024 B
    1 MB = 1 024 kB
    1 GB = 1 024 MB
    1 TB = 1 024 GB

    Staci na ukludnenie?

    #137598
    nesso
    Účastník (Participant)

    no asi aj hej,:).. diki…

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.