Photoshop

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Photoshop

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 21 až 34 (z celkového počtu 34 )
  • Autor
    Príspevky
  • #411067
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Affinity Photo urcite za to stoji. Prechod vobec nie je zlozity, ba naopak. Drviva vacsina klavesovych skratiek a logika pouzivania kopiruje Photoshop.

    Zatial badam jedine par veci, ktore su slubene v dalsich verziach:
    1.) PDB format (linkovane smart objecty v Photoshope)
    2.) Chybajuce orezove krivky
    3.) Pantone podpora

    Vyvojari uvadzaju nove verzie (beta na fore) velmi casto a casto s funkciami, za ktore by Adobe pytal dalsie peniaze.

    Dovolim si povedat, ze na vacsinu ucelov je to plne pouzitelna aplikacia s vynimkou vyssie uvedeneho. Na to, ze sme len vo verzii 1.x to je fantazia.

    Anyway, podklady do tlace som v tom este nerobil ale na webdesign pouzitelne kedykolvek.

    #411093
    majdy
    Účastník (Participant)

    Ja mám len Affinity Designer ale myslím, že slovné spojenie “stojí za to” je jeho doménou už len z dôvodu, že netreba platiť mesačne 24 € ale jednorázovo tuším 50 €.

    Rozhranie dobré a je to ešte o niečo intuitívnejšie ako illustrator. Performance super!
    Samozrejme chýbajú niektoré dôležité funkcie, ale na prvé verzie fakt palec hore!

    #411693
    Ronald
    Účastník (Participant)

    Tak už aj ja patrím ,,k Vám,,…Pred pár hodinami som si ho zakúpil a už sa začínam zoznamovať s Affinity Photo :) Nakoľko robím strašne veľa s ,,vysekávaním,, z už existujúcich obrázkov, tak som si všimol, že je prítomný iba jeden nástroj. Vo Photoshope je v ponuke ,,Magic Wand Tool,, a tzv. ,,Quick Selection Tool,,… Pracoval som vždy s druhým spomínaným nástrojom, no v Affinity ho nevidím. Je to práve jeden z chýbajúcich nástrojov alebo som si ho proste nevšimol ? ,,Pracujem,, s ním asi dve hodiny…

    Ďakujem

    EDIT: Už ho mám sviňu a pracuje luxusne :D

    #411702
    majdy
    Účastník (Participant)

    Na taký Photoshoping je ešte skvelý a fakt INTUITÍVNY (omnoho oproti Photoshopu) Pixelmator za zlomok ceny, ktorý má 5 nástrojov na vyrezávanie a má podľa mňa najvymakanejšiu repair/healing tool z pomedzi spomínanej trojky.

    http://www.pixelmator.com/mac/#

    Ber to len ako tip :) Používam práve túto kombináciu, na vektor Affinity Designer a na raster Pixelmator, lákal ma aj affinity Photo kvôli ekosystému, ktorý je pre mňa dôležitý a rovnakému UI ale nejak som neprišiel na to dôvod kúpiť ho, keď už vlastním Pixelmator a ovládam ho na 99%.

    #411704
    ????
    Účastník (Participant)

    ja som rozmaznany photoshopovymi pluginmi … mozno niekto poznate Nik Color Efex, Silver Efex a Viveza, teraz to uz je od Googlu. pluginy na vysokej urovni celkom zjednodusuju prevod do BW, trochu stmavit vsetko okrem stredu a podobne.

    vsetky veci ktore tymi pluginmi robim, viem aj rucne, len plugin je rychlejsi
    napriklad: https://picasaweb.google.com/lh/photo/nP7qXTYqhBpAaDOKu9Y2ycq7pbNRHCJAxFC9-Pr5858

    skusim tie dva co pisete, obe maju moznost trialverzie :)

    #411705
    ????
    Účastník (Participant)

    ha ten Affinity Photo podporuje (aj ked este nie uplne 100% a je to pomale) Photoshop pluginy. parada :)

    #411710
    majdy
    Účastník (Participant)

    s30: fakt? :) To je parádna správa! Žeby som našiel dôvod na prechod z Pixelmatora?

    #411711
    ????
    Účastník (Participant)

    nie vsetky, Portraiture nejde, ale Nik pluginy idu, co sa mi velmi paci :)

    aha: https://dl.dropboxusercontent.com/u/43288944/affinity.png

    #411718
    Ronald
    Účastník (Participant)

    Včera som pracoval s Affinity, výsledok bol skvelý, no sú tam veci, ktoré mi nie sú úplne jasné resp. mi sposobili nervy. Ak som kopíroval nejaký Layer tak po pastnutí mi výber vždy automaticky preskočí na ten povodný. Čiže ho pastnem, chcem posúnúť a posúvam povodný. Na tomto som dosť zapenil, ako aj na tom, že ak je spomínaný výber maličký, tak ledva vidím čím a kam pohybujem alebo nečakane zmením veľkosť výberu, pretože sú všade prítomné tie malé ,,body-puntíky,,. S tymito vecami sa naučím žiť, no zmena poradia layerov mi robí vážne problémy. Ako určím, ktorý má byť nadradený layer, resp. ich poradie ako sa prekrývajú ? Vo Photoshope ich jednoducho na boku chytím a popresúvam hore-dole podľa želaného poradia. Tu sa však pri pohybe hneď layery spájajú, namiesto zmeny poradia

    #411727
    majdy
    Účastník (Participant)

    Tiež v Affinity Designer som mal podobný “problém” s layermi, ale zvykol som si a už je to ok. Neviem či v Photo sú rovnaké ale ak áno, tak vždy pri každom layeri máš možnosť pracovať aj “vertikálne aj horizontálne”.
    Čiže pokiaľ chceš umiestniť Layer 2 do Layer 1 myš s layerom musíš smerovať na stred tesne pod layer, pokiaľ Layer 2 chceš umiestniť pod Layer 1 musíš myš smerovať úplne doľava. Indikuje to taká čiara a podľa nej už vieš pracovať.

    Tiež sú tam ďalšie možnosti na prácu s Layermi ale toto je základ, ktorý keď sa naučíš sám vyskúšaš a sám zistíš ako ešte s layermi ide pracovať, podľa tej odozvy “znázornenia čiarou”. Ak je to teda rrovnaké ako v Affinity Designer.

    Dúfam, že som zrozumiteľný a pomohlo.

    #411737
    ????
    Účastník (Participant)

    ha! Affinity mi napisal mail:

    To celebrate our first birthday, we have just discounted Affinity Designer on the Mac App Store by 20%, making it available right now for only $39.99 / €39.99 / £29.99 until the 20th October. So if you don’t have it yet, or if you know anyone who should get it, it’s a great time to buy.

    We’ve got some exciting free updates to Affinity Designer coming in the next 2-3 months too. These include the much requested Art Boards feature, lots of professional print features including Pantone support, and customisable keyboard shortcuts – so keep an eye out for those.

    Pantone podpora potesi Jozefa, mna trochu mrzi ze Affinity Photo v zlave neni :(

    #411739
    Ronald
    Účastník (Participant)

    s86875874987437, keby dali necelych 24hod po mojom nákupe ,,akciu,, na Photo, tak si asi rozbijem monitor :D

    #411740
    Ronald
    Účastník (Participant)

    majdy, ďakujem, preverím a uvidí sa, či som dobre porozumel :)

    #411742
    ????
    Účastník (Participant)

    ronald: presne to ma napadlo, ked som to uvidel :D :D :D tak s tou zlavou teda pockam, nech to nemrzi teba :D hehe

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 21 až 34 (z celkového počtu 34 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.