Otazka na MacBlog

Domov Diskusné Fóra Ostatné Otazka na MacBlog

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #56803
    Macker2
    Účastník (Participant)

    Jednu vec nechapem. Podnikam na internetovom trhu cca od roku 98 co je slusnych 10 rokov. Vytvoril som x web prezentacii stranok blogov ci inych internetovych aplikacii.

    Neviem ako je to z MacBlogom ale ja sa drzim troch hlavnych pravidiel:
    – prinasat kvalitny obsah
    – prilakat co najviac ludi cize mat co najvedsiu navstevnost
    – a nikdy nenunuti ludi opustit stranky

    Ja len pisem na margo napriklad pana MLN nemam nic proti jeho politike je mi to jedno a uz davno som pochopil ze napriklad ked chcem sa dozviet nieco viac o iPhone niake tipy a triky tak macblog nieje ta spravna stranka. Nie ze by nebola o Apple produktoch ale proste iPhone niak nemaju v laske.

    Ono sa mi zda velmi zly tach (cudna strategy) posialat ludi ktory sa pytaju nieco na iphone na fore (opakujem na fore cize niekde kde sa da diskutovat pytat a radit) prec z macblogu.

    Co je zle na tom iPhone je to taky isty produkt od Apple ako iPod klavesnice mysi ci pocitace. Niaky ten moralny obkec je to nelegalne?

    Tak ja sa pytam co je nelegalne? v europe sa predava odblokovany a v USA ho predavaju v Apple storoch cize nie v ATT iba vyhradne s pausalom a blokovany na ich siet. Apple to sam vie ze si to ludia budu kupovat na ine siete preto to predava aj vo svojich storoch kde nemusim si ziadne ATT aktivovat. Len ich nenazranost a zmluva s ATT ich viaze k tomu aby to nepredavali volne.

    Ja som dal za tu hracku cca 13.000 a mam este aj doklad o kupe. Cize je to moje a mam to legalne kupene. Jedine co nemam je zaruka. Ale co stym uz budem robit je kazdemu jedno a pan MLN upezpecujem ta ze je to legalne. Legalne ho mozem aj splachnut do zachodu.

    Ono konec koncom zacnite blokovat vsetky prispevky a najlepsie bude vymazat uplne forum alebo napisat vedla loga macblogu „skuste http://www.google.com“ alebo iny web nestojime o vas.

    #220690
    EdDy
    Účastník (Participant)

    Prečo zmizli z titulnej stránky tie malé novinky hore ? :/

    #220691
    vlk
    Účastník (Participant)

    Tiež nechápem. A teraz je tu jeden článok za den :/ Macblog ide dolu je čas najsť niečo iné

    #220692
    EdDy
    Účastník (Participant)

    No tie obdobia že jeden članok sa tam držal par dni boli sem tam, ale teraz sú ako vidím skoro stále :/

    #220700
    miskosvk
    Účastník (Participant)

    mozno trosku odveci ale tiez relevantne (podla mna) – bolo by vhodne umoznit autorovi zmazat jeho vlastnu temu – hlavne sa to tyka bazaru..takto to musim editovat „PREDANE“ zmazat..atd…usetrim pracu sebe aj adminom :)

    #220717
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    EdDy: nezmizli, len sa postupne presúvajú a presunú po ďalších aktualizáciach do štandardnej formy mezdi ostatné blogposty, pretože v predošlej forme nás začali obmedzovať (nemožnosť pridať obrázok atď.)

    Vlk: Na adrese https://www.macblog.sk/prehlad/ je prehľad všetkých publikovaných postov. V júli 2010 to bolo spolu 127, teda priemerne 6,35 na jeden pracovný deň.

    miskosv: Vytvorené témy chceme archivovať a mali by byť dostupné pre návštevníkov ako prehľad v minulých/starých inzerátoch. Štandardne ich neodstraňujeme (len vo výnimočných prípadoch).

    #221506
    Anonymný
    Neaktívny

    ja len taku malu pozornost pre tvorcov/administratorov macblog fora, kategoria „Pomoc: iPad, iPhone, iPad, iTunes“ obsahuje 2x iPad a ani raz iPod.

    #221543
    Lens
    Účastník (Participant)

    Dominik: Tak potom mam taky navrh teda ak mozem:)
    Ak chcete archivovat (co je myslim fajn) Tak vytvorte nejaku sekciu archiv aby som automatikcy vedel ze uz je to neaktualen a ze si to mozem pozriet ako orintaciu a cene atd.
    Alebo pripadne nejake farbene oznacenie celeho diskusneho vlakna ze ci je aktulne alebo nie. Trebars by len stacila mala Cervena alebo zelenea bodka pri nazve temy. :)
    Dufam ze som aspon inspiroval:)

    #273452
    Anonymný
    Neaktívny

    som jediny komu sa hlavna stranka macblogu nacitava strasne dlho, hocikedy to zamrzne a vyskoci plazova lopta atd?
    dost mi to vadi.
    predpokladam ze to je sposobene nacitavanim roznych externych zdrojov ako vseliake pocitadla a pod, ale urcite by sa to dalo obmedzit a dat tak rychlost nacitavania a mrznutie do normalnych medzi ako na 90% inych strankach.

    #273453
    McP
    Účastník (Participant)

    re: Abraham: ziadnu loptu som tu veru nevidel a nacitava sa mi to celkom rychlo.

    #273454
    Anonymný
    Neaktívny

    ked si otvorim Web Inspector v safari a pozriem v zalozke Resources na polozku Time, tak pri hlavnej stranke http://www.www.macblog.sk som mal teraz 8,48sekundy. dal som refresh, 6,97sekundy.
    pre porovnanie, isiel som na stranky a spravil aj zopar refreshov nech sa da spravit aky taky priemer:
    cas.sk – 1,17s; 2,77s; 2,67s; 2,75s
    zive.sk – 0,95s; 1,31s; 1,47s
    youtube.com – 2,9s; 1,75s; 1,45s; 1,66s
    macblog forum – 1,48s; 1,75s; 1,39s; 1,64s
    znovu http://www.www.macblog.sk – 6,86s; 6,59s; 6,92s

    myslim, ze tie rozdiely su az prilis velke.

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.