new MacBook Pro 15 2,0GHz vs. old MacBook Pro 15 2,4Ghz

Domov Diskusné Fóra Ostatné new MacBook Pro 15 2,0GHz vs. old MacBook Pro 15 2,4Ghz

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 21 až 36 (z celkového počtu 36 )
  • Autor
    Príspevky
  • #258110
    Min_os
    Účastník (Participant)

    Uz dlho nebol taky velky rozdiel vo vykone medzi dvomi generaciami aky je medzi 2010 a 2011. Model 2011 v benchmark testoch 2010-tku rozdrtil. Kupovat teraz model 2010 su vyhodene peniaze. Kupovat model 2010 by malo vyznam, ak by ho predavali za 1000 eur (moralne je uz zastaraly). Osobne by som model 2010 nekupoval ani za 1000 eur. 1400 eur za 2010 vs. 1800 za 2011 to nie je argument v prospech 2010. Ale Sandy Bridge, 6Gbps Sata, novy Wifi chipset, Thunderbolt, to si myslim, ze su padne armumenty v prospech modelu 2011.

    Model 2011 2.0 GHz ale dost degraduje (aspon u mna) ta nepodarena grafika. Aby som bol presny, nie je zla (urcite nie je vhodna na hry a na 3D), vsetky bezne veci v pohode stiha ale karta takych parametrov v niecom, co nesie v nazve “PRO”, nema co hladat.

    Ak teda planujes kupovat pocitac na niekolko rokov, radim ist do module 2.2 GHz. Tiez som povodne planoval zakladnu 15-tku ale po zverejneni specifikacii som sa rozhodol pre 2.2 GHz model. Ak sa rozhodnem, ze idem do 2011 modelu, tak urcite siahnem po vyssom modeli. Ja si ale este nejaky mesiac, 2 a mozno 3 pockam. Nikdy nekupujem prvu varku. Vzdy chvilu trva, kym sa optimalizuje vyrobny proces noveho produktu (plati vsade, chvilu trva kym sa Wang, Lee a Chen naucia spravne ovladat montazne linky a dostanu vyrobny proces do krvi) a tiez az prax vychyta vsetky muchy (aj testeri v Apple su len ludia a nemozu vychytat vsetky), “early adopteri” ich spravidla velmi rychlo objavia a potom prichadzaju na rad zaplaty (a tie ja nemam rad). A potom je tu este Lion. Toho by som mal uz rad v cene notebooku.

    #258112
    ruidos
    Účastník (Participant)

    edit: Min_os ďakujem. Presne taketo odpovede som hladal. Važne si cením tvoj príspevok. Myslím že to už niekto pisal,ale nechcem kupiť book len preto že mám MBP. presne si trafil na čo myslím ,či ušetrené € budu stat za ten model 2010.
    Chcem vybrať a kúpiť,tak aby som bol aj spokojny a aj stihal dnešné trendy :-)

    ešte raz dik.

    ps: ma ešte niekto názor? ak hej ,podelte sa. dik

    #258119
    ygy
    Účastník (Participant)

    jednoznačne 2011 :)

    4 jadrové procesory, HD kamera, lepšie grafiky, v budúctnosti možnosť do booku dať až 16 gb ram a thunderbolt myslím že stoja za príplatok. Ale záleží koľko do toho hodláš investovať financií. Lebo napríklad ja by som už nedokázal mať počítač bez SSD a preto by tu bola možnosť ešte zobrať model 2010 a uštrené peniaze investovať do SSD. Ja mám teraz doma 27″ iMac a 11″ macbook air . O výkone iMacu žiadna ale ak robím základné úkony ako office, iTunes, internet maily tak ovela radšej sadám k macbooku air pretože vďaka SSD sú všetky základné úkony na macbooku air rýchlejšie ako na výkonnom iMacu. Keď už ide o prácu v Aperture alebo strihaní videa tak už sadám k iMacu … ale preto viem že teraz iMac predávam , lebo ho chcem predať eśte kým má cenu a mesiac budem bez “mašiny” ale plánujem kúpiť teraz nový inovovaný iMac a na 100% dávam do neho v základe SSD. Stále musím nadávať prečo sa normálne nedá vymeniť v iMacu disk :D alebo aj keď sa dá tak ho musia celý rozobrať v servise a potom sú problémy zo zárukov …

    #258125
    romeo_84
    Účastník (Participant)

    ja by som to riesil tak ako nado mnou pise ygy – model 2010 a za usetrene prachy SSD disk. podla mna najlepsi pomer cena/vykon

    #258147
    ruidos
    Účastník (Participant)

    Zdravim jablckari :)

    Mate este niekto za a proti?
    Podelte sa o svoj nazor. Dakujem

    #258213
    ruidos
    Účastník (Participant)

    up pls

    #258222
    Julien
    Účastník (Participant)

    ruidos prepac ze ti sem pisem svoje veci ale mam otazku na Min_os
    Min_os: to co si napisal ma dost zaskocilo chcel som kupit novy iMac hned ako vyjde tak asi tyzden po vydani ale myslis ze mam pockat 2-3 mesiace ? Myslis ze tie vyrobne chyby budu zatial kvalitne odstranene ? A ake je riziko pokial hu kupim hned ? Vo vykone asi nie…ale budem ho moct reklamovat pokial sa nieco stane s OS ?
    A je pravda ze cez leto by ho uz mali dodavat aj s Lionom.

    #258240
    ruidos
    Účastník (Participant)

    Julien : v pohode . ja by som sa tiez chcel dozvediet co najviac informacii. Každý sice povie hladaj na googli,ale každa rada je vzacna pri kúpe a hlavne od uživatelov ktorý tieto fajn vecičky už vlastnia :-)
    a obzvlašt ked je to kupa nie na pol roka.

    #258248
    Min_os
    Účastník (Participant)

    Julien: Neber to az tak tragicky. Je pravda, ze s poctom vyrobnych cyklov sa znizuje percento vadnych kusov a vyroba sa optimalizuje ale to neznamena, ze v prvej varke mas 80% vadnych kusov. Ide o mizive cisla. A okrem toho vsetky kusy su testovane. Nejde urcite o “vyrobne chyby” ako pises, ale skor o optimalizaciu vyroby a fakt, ze s poctom vyrobenych kusov ziskavaju vyrobni robotnici rutinu . Pri prechode na novy produkt sa spusta najskor testovacia vyroba, v nej toho odchytaju dost. Na vadny kus mozes nadabit aj v poslednej varke. Pocitace su “skladacky”, vadne komponenty sa mozu teda vyskytnut. No a tie ti v zaruke vyreklamuju.

    Co sa tyka “much”, nejake sa zvyknu vyskytnut a apple to riesi “zaplatami” (marketingovo “software update”). Posleddny taky je napr. update pre MB Air – problemy s mrznutitm alebo MB Pro – problemy s blikajucimi externymi monitormi.

    Ak si teda rozhodnuty kupovat a tesis sa na novy iMac, chod do toho cim skor. Co sa tyka pocitacov, tak sa odporuca kupovat, co najskor po vydani koli rychlemu moralnemu zastaravaniu. Ak ho planujes mat 1 rok a potom predat este v zaruke, urcite kupuj hned, ako bude dostupny. Ja svoje stare notebooky nepredavam, takze ja tento financny motiv a zastaravanie neriesim. Preto mozem vzdy isty cas po “release” cakat. Ak si ho chces nechat dlhsie a neponahla ti to, ked chvilu pockas, nic nepokazis. Ja si napriklad vzdy pockam na recenzie od renomovanych recenzentov, bez toho nikdy nekupujem. Mam tendenciu radsej verit jednemu IT profikovi, ktory sa tym zivi, ako 100 uzivatelom na fore. U uzivatelov macov registrujem dve skupiny. Jedni ich glorifikuju a su prehnane nekriticki az fanaticki, druha skupina ludi zas nie je nikdy spokojna a stale im nieco vadi a chyba a vidia problemy aj tam, kde nie su – napokon si ho aj tak vzdy kupia. (chyba mi casto u uzivatelov apple objektivita).

    Co sa tyka “Leva”, nepomozem. Viem len to, co vsetci mimo uzkeho okruhu ludi v Apple. A teda, niekedy v lete. Ale leto v Californii trva dost dlho :) Neprekvapilo by ma, keby ho vypustil az niekedy na jesen s novym MB Air.

    #258255
    ruidos
    Účastník (Participant)

    lol

    #258323
    Julien
    Účastník (Participant)

    ruidos: duchaplny prispevok :D

    a Min_os diky dost si mi pomohol,a kupim ho asi hned… :D

    #258410
    ruidos
    Účastník (Participant)

    Julien potom napis co si kupil. Min_os musim uznat ze mas dobry prehlad. Skoda ze sa nezapojilo viac ludi. Viac ludi viac nazorov

    #258415
    Julien
    Účastník (Participant)

    Min_os este som to tak cital a ty si pisal ze by si to nekupoval hned ale ze by si pockal a aj by si tam chcel mat Liona, mne si povedal ze ho mam kupit hned a ze Lion vyjde mozno az niekedy na jesen. Ako to budes riesit ty ?

    #258448
    ruidos
    Účastník (Participant)

    Julien ako si sa teda rozhodol?

    #258518
    Julien
    Účastník (Participant)

    Asi ho kupim hned, ale este cakam co mi odpise min_os

    #259566
    ruidos
    Účastník (Participant)

    je tu niekto z uživatelov ktorý vlastni new MacBook Pro 15 2,0GHz ?

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 21 až 36 (z celkového počtu 36 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.