Nefunkčný Sleep mode v imac 27”

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Nefunkčný Sleep mode v imac 27”

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #83357
    jayo
    Účastník (Participant)

    Zdravím všetkých,

    mám problém so sleep modom v mojom imacu. Imac som si zadovážil asi pred troma týždňami. Do včerajšieho dňa som nemal žiaden problém so sleepom. Normálne sa uspal, rano sa prebudil a pracoval som ďalej. Robím na ňom hlavne s grafickymi editormi, takže používam hlavne tablet.

    A tu je kameň úrazu. Včera keď som šiel uspať imac, tak tablet ostal svietiť a ja som registroval, že hučí, síce tichúčko, ale v noci registrujú uši všetko. Skúsil som všetko poodpájať, povypínať, reštartovať, tablet odpojiť, wifi odpojiť, reset PRAM a NVRAM. No imac sa neuspí. Obrazovka zhasne ale on aj naďalej pracuje, počujem ventilátor. Uspával som ho klasicky tlačítkom vzadu, prípadne klasicky cez jablcko a uspať. Myslím si, že v tom som nijako nepochybil.

    Vedel by mi s tým niekto pomôcť? Mal niekto z vás podobný problém? Lebo dosť ma to štve, vypínať ho denno denne asi nie je to najlepšie riešenie.

    ďakujem za všetky rady…

    #298239
    raul
    Moderátor

    Ked ho das uspat, kolko si skusal pockat, kym sa uspi?
    Vyskusaj tak do 10minut..

    #298241
    jayo
    Účastník (Participant)

    cakal som asi pol hodinu a nic… predtym ked som ho dal uspat, tak do sekundy som pocul tiche cvaknutie a vsetko sa vyplo…

    #298248
    raul
    Moderátor

    Mozno skus este vymazat /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.PowerManagement.plist

    Potom urcite
    1) disk utility -> repair permissions
    2) disk utility -> repair disk
    3) reset NVRAM/PRAM [ http://support.apple.com/kb/ht1379 ] – to si ale robil…

    A tiez si pisal, ze si vsetko odpojil… Hlavne huby a tlaciarne to zvyknu robit. Potom nejake aplikacie skus povypinat, popozerat podozrive procesy.

    Ak nic nepomoze, skus vytvorit noveho usera a zistit, ci to robi aj tam. Novy user by to nemal robit, v tom pripade to nebude hw, co je lepsie.

    #298250
    jayo
    Účastník (Participant)

    dakujem za odpoved… ale asi pred minutkou som to vyriesil… nejakou nahodou som to vyguglil, jeden user mal ten isty problem a on na to dosiel… problem bol s tlaciarnou, ako si pisal bol tam nejaky podozrivy proces…
    napisem sem postup ako som na to dosiel kde je problem, mozno v buducnosti to niekomu pomoze
    1) v terminali som spustil pmset -g
    2) v zozname som nasiel sleep, a bolo pri nom 0 (imposed by 27), cize nejaky problem
    3) v terminali som spustil ps ax, to mi vypisalo vsetky spustene procesy a nasiel som ten 27
    4) moj problem bol /usr/sbin/cupsd -l, co je typicky unixovsky problem s tlaciarnami
    5) siel som do predvolieb systemu a vymazal som tlaciarne
    6) skontroloval som v terminali opat pmset -g, a sleep mal cislo 10, takze problem vyrieseny

    a raul, dakujem za ochotu :)

    #298253
    bawy
    Moderátor

    jayo: vďaka tvojmu komentu si mi vyriešil môj dolhodobý problém :) vďaka, mne neuspával keď som mal v system preferences povolený internet sharing (často zdieľam net z wifi cez ethernet), mac sa uspal iba keď bolo odpojené napájanie, teraz mi to už funguje normálne.

    Ešte raz vďaka

    #298254
    jayo
    Účastník (Participant)

    rado sa stalo :) ked viem pomozem, som dlhorocny windowsak preto sa v osx este moc nevyznam, ale ked ma nieco stve, tak to musim vyriesit…

    #298256
    raul
    Moderátor

    NOOO SUPER, dve muchy jednou ranou :D :D

    jayo, prave naopak, ja dakujem – nieco nove a velmi uzitocne i pre mna.. thx

    #298320
    Rein
    Účastník (Participant)

    No bohuzial aj ja mam podobny problem ze sa mi iMac neuspava. (iMac12,1Intel Core i5,2,5 GHz,Pamäť12 GB)
    Sice nepocujem ventilator nakolko nespavam kde mam iMac, ale ked dam ruku na vyduchy ked rano pridem k macu tak citim ze je teplý s toho usudzujem ze nieje uplne uspaty.
    Vyskusal som postup popisany vyssie ale u mna to nefunguje.Vypisem pipis s terminalu po zadany prikazu “pmset -g”

    marek-imac:~ marek$ pmset -g
    Active Profiles:
    AC Power -1*
    Currently in use:
    autorestart 0
    powerbutton 1
    halfdim 1
    panicrestart 157680000
    hibernatefile /var/vm/sleepimage
    networkoversleep 0
    disksleep 10
    sleep 45
    hibernatemode 0
    ttyskeepawake 1
    displaysleep 30
    womp 1
    marek-imac:~ marek$

    Budem rad ked mi nieco poradite ;)

    #298386
    raul
    Moderátor

    No, zda sa , ze to je v poriadku.

    #300998
    Rein
    Účastník (Participant)

    No uz som asi prisiel na môj problém. Mal som zapnute v /nastavenie systemu/uspora energie/”Probudit pro pristúp k siti” a tam bol asi problém nakoľko používam NAS server a ten mám nastavený tak že sa v určitú dobu zapína aj vypína a pri zapnutí zobudí iMaca keď som fajku zrušil všetko zatiaľ OK ;), možno to niekomu pomôže. Ahojte.

    #301021
    Kiko
    Účastník (Participant)

    wow, ďakujem, môj iMac asi po pol roku konečne zaspal :)

    #301040
    Rein
    Účastník (Participant)

    ;) som rád že som pomohol

    #307659
    herczegh
    Účastník (Participant)

    ja mam problem s macbook alu po zatvorení krytu sa uspí ale po otvorení sa nezobudí,musím zatlačiť na vypinací gombík,čo ďalej ďakujem/doteraz som nemal problem menil som RAM z 2GB na 4GB/

    #307664
    stefan.stefanov
    Účastník (Participant)

    herczegh: reset SMC a NVRAM/PRAM

    #371918
    jayo
    Účastník (Participant)

    Opäť som mal problém so spaním môjho macu. Vyvolal som v termináli: pmset -g, a pri sleep som mal: 0 (imposed by 173). Vyriešil som to spustením akcie: sudo kill 173

    #371920
    shadower
    Účastník (Participant)

    ja mam taky problem ale na macbooku s externym monitorom …ked som uzavrel mac tak zhasol display a uspal sa …teraz zrazu ked ho zavriem tak obrazovka sa prehodi na externy display a ostane akoby zapnuty …musim odpijit monitor …restart nepomohol …ale ked sa uspi casovo ked sa nepouzi tak aj display ide off
    maverick je cudny obcas prekvapi ao vselicim …

    #371922
    Lixx
    Účastník (Participant)

    Skus najprv kliknut na Jablcko->Sleep a az potom zatvor MacBook.

    #371941
    bakosmi
    Účastník (Participant)

    pouzivas CHROME?

    #372291
    ????
    Účastník (Participant)

    shadower: Mavericks sa podla vsetkeho takto sprava. Riesenie je: uspat ho rucne, odpojit monitor, alebo odopjit napajanie notebooku

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.