Nadmerna hlucnost Macbook pro 13

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Nadmerna hlucnost Macbook pro 13

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #83471
    funky217
    Účastník (Participant)

    Dobry den. Chcem sa opytat mam Macbook pro 13 s i7. Pouzivam ho asi pol roka som s nim nadmieru spokojny ale posledny cas nejako nadmerne huci a prehrieva sa. Neviem presne co je s nim, nerobim na nom nic extra hudba,net,stahovanie blbosti. Vie niekto poradit ako ho aspon nejako trochu utisit? Dakujem

    #298901
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Vyhodit Flash (vymazat vsetko so slovom Flash a Macromedia v /Library/Internet Plugins). Alebo si do Safari nainstaluj ClickToFlash extenziu:
    http://hoyois.github.com/safariextensions/clicktoplugin/

    #298978
    funky217
    Účastník (Participant)

    to znamena ze to ze mam naisntalovany flash tak preto nadmerna hlucnost? a program clicktoflash je vlastne na to iste ako tie subory flash? (nie moc sa do toho vyznam)

    #298980
    Mito
    Účastník (Participant)

    Keď máš Flash tak ti to viacej žere procák,Mac je viacej zaťažený a preto musí aj viacej “hučať”. S normálnym flashom sa ti všetky veci čo potrebujú flash automaticky načitajú pri zapnutí stránky,no Click to Flash keď až klikneš na tú vec čo potrebuje flash (napríklad video) a potom sa ti zapne,tým pádom nemusí ísť všetko a menej sa vyťažuje Mac

    #298984
    funky217
    Účastník (Participant)

    dakujem za radu skusil som vymazat flash ktory som mal naistalovany troska to pomohlo a Mac prestal troska hucat mozem to este dalej nejako zmiernit aby prestal vobec hucat pri akladnych procesoch?

    #298985
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Flash je napriklad ta vesela blikajuca reklama, ktora vypecie procesor na maximum a vzasade ma tendenciu prekryt cely clanok, ktory si chces precitat (ale nemozes, lebo reklama prekryva text). Ak ju nechces, nainstaluj si click to flash, adblock a glimmerblocker. Na videa na youtube si nahod youtube5 extenziu a flashu sa nadobro zbavis.

    Flash je skratka bordel, ktory nemal spatrit svetlo sveta.

    #298995
    Kompi
    Účastník (Participant)

    Samozrejme treba este povedat, ze tvoj problem moze sposobit akakolvek in a aplikacia, napr.mdworker na pozadi (spusti aktivity monitor a zistis, co najviac zatazuje).

    PS flash – Mimochodom, ja mam dobre skusenosti s “AdBlock” pluginom pre safari, slape skvele, filtruje iba flash reklamu, ostatne flashe idu ako napr youtube etc. nemusis nic klikat, a ak chces nacitat niekde vsetko flash tak to ma priamo na paneli ikonku pause adblock – rychlejsie a efektivnejsie…..

    #299056
    funky217
    Účastník (Participant)

    takze aj flash a tiez mdworker som vypol a aj tak Mac nejako huci. Vobec nieje nejako stary ma asi pol roka cize nechapem preco tak strasne huci a preco otacky vyskocia niekedy az na 5000 z nicoho nic aj ked len prezeram stranky a pocuvam hudbu a nic dlasie nerobim. Este je tu nejaka moznost ako znizit? dakujem

    #299058
    miskosvk
    Účastník (Participant)

    Hi, skus ho otvorit a ventilator a vetranie vyfukat stlacenym vzduchom (v spreji).

    #299059
    funky217
    Účastník (Participant)

    a nedaju sa nejako vypnut nejake automaticke zapisy na disc? alebo nieco podobne?

    #299074
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    funky: spusti si Activity Monitor (v /Applications/Utilities) a daj si zobrazit procesy podla CPU (klikni na stlpec CPU hore). Bude to robit nejaka aplikacia

    #299078
    funky217
    Účastník (Participant)

    uz som to nejako opravil klesol hluk a tak isto aj teplota asi to bol nejaky otvoreny program. Dakujem

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.