Mountain Lion

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Mountain Lion

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 24 )
  • Autor
    Príspevky
  • #85681
    mato1
    Účastník (Participant)

    JA VIEM ZE SOM TO TU UZ PISAL ALE NIKTO NEODPOVEDAL LEBO BOLI SVIATKY.

    Ahojte.
    Mate niekto uz Mountain Lion??? Je to dobre?? Idu na to vsetky Lionove aplikacie a hry?? Ma to nejake obmedzenia?? Lebo uvazujem o stiahnuti.

    #310010
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    uz som ti to tu pisal. Mountain Lion je vyvojarska verzia, nie finalna verzia systemu, ktora nie je urcena beznym uzivatelom.

    Viac neries a nespekuluj.

    #310018
    renad
    Účastník (Participant)

    … alebo sa pripoj k vývojárom, a môžeš im to testovať … :-)

    viac info tu:
    http://magazin.superapple.cz/?p=135

    #310042
    mathyk
    Účastník (Participant)

    Dobrý deň, chcem sa opýtať:
    dnes som kúpil Macbook Pro a ten nešťastník tam má nainštalovaný windows, ako tam čo najrýchlejšie dostanem Mac OS Mountain Leopard, napríklad?
    skúšal som cez apple.com ale tam mi to dáva iba cez shipping.
    Poradí niekto? Apple ID mám.

    ps: ospravedlňujem sa za offtopic, ale nechel som zakladať novú tému a nič podobné som nenašiel.

    Ďakujem za pochopenie.

    #310045
    hatto
    Účastník (Participant)

    mountain leopard?:) myslel si snow leopard alebo mountain lion? mountain lion je iba dp3, nie je este oficalna, tak predpokladam ze si myslel snow leoparda. toho len tak nezozenies, predavajuci ti mal dat dvd spolu s pc. alebo dalsia moznost, zakupit lion na inom pc, dat na usb (navod najdes) a nainstalovat

    #310046
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    TO mathyk: Ak mas macbook z roku cca 2010 alebo novsi, tak pri starte stlac ALT a pouzi internet restore, cize prihlas sa na WIFI alebo ethernet a mal by Ti nacitat restore particiu, potom spustis disk utility , naformatujes disk a instalujes OSX LION automaticky, lebo je zadarmo k pocitacu.Ide len o to , aky stary mas Macbook pro a ci mas instalovany najnovsi firmware, lebo ak mas starsi ,tak sa Ti internet restore nemusi spustit.

    Ak mas starsi Macbook pro, potrebujes instalacne DVD, ktore bolo dodane od vyroby k pocitacu alebo kupene DVD tzv. Retail verziu.

    #310047
    mathyk
    Účastník (Participant)

    no jasne pomylil som sa…
    takze mam kupit Snow Leopard cez itunes?

    #310048
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Mathyk, precitaj si co som Ti napisal a pouvazuj nad tym.

    #310049
    mathyk
    Účastník (Participant)

    je to macbook pro z 2008, tzn. urobím to iba s DVD?

    #310050
    gman
    Účastník (Participant)

    1. Insert the disk that came with your mac (or, if you bought an upgrade disk to Leopard, use that instead-if you want to include Leopard. If not, use what came with your mac. You MUST include the install disks that came with the mac when you sell it, AND, if you installed something more recent, that install disk as well)
    2. Shut down.
    3. Start, while holding “C”.
    4. Select a language.
    5. When the menu bar loads, click Utilities>Disk Utility.
    6. Click the non-indented drive, above the one you want to wipe.
    7. Click the erase tab.
    8. Click “Security Options”, and choose a security level.
    9. Click “Erase”.
    10. Quit Disk Utility when that finishes.
    11. Proceed with the re-install, making SURE to select “Erase and Install” under options (to provide additional security).

    Good luck!

    #310051
    gman
    Účastník (Participant)

    alebo to skus s lion recovery diskom. kup alebo stiahni ci uz SL alebo Lion, bootni s cmd-r, vyber recovery disk a nechas instalnut verziu OS ktoru budes mat k dispozicii

    #310053
    dfx
    Účastník (Participant)

    mathyk: najprv sa pozri, ake dvd si k nemu dostal. malo by tam byt nieco ako MAC OS X verzia 10.5. Ak to nemas, tak mas smolu. V lepsom pripade mas uz dvd s verziou 10.6, ale o tom pochybujem, kedze si ho kupil s windows. Ak chces mat MAC OS X legalne, tak si najprv potrebujes kupit krabicovu verziu MAC OS X 10.5 na DVD. Potom update na 10.6, ten stal asi 24 eur. A nakoniec v AppStore update na 10.7, ten stoji asi 22 eur, neviem presne. Pripadne sa ti mozno podari kupit usb kluc s 10.6, ale ten sa predaval asi za 80 eur. Problem je, ze uz sa predava iba update na 10.7, ale v bazari moze niekto ponuknut aj verzie 10.6 alebo 10.5.

    Ak to nemusis mat legalne, tak si na torrentoch stiahni nejaku verziu 10.6, nainstaluj si ju a updatni ju na poslednu 10.6.8 a vytvor si konto v iTunes. Potom si kup v AppStore najnovsi Lion, stiahni si ho, ale neinstaluj.

    Podla tohto navodu:
    http://jablickar.cz/vytvorte-si-instalacni-dvd-nebo-usb-klicenku-os-x-lion/
    si Liona napal na DVD a nainstaluj si ho priamo z dvd po formate disku podla navodu, co poslal gman.

    Takto budes mat instalacne dvd s Lionom a cistu instalaciu bez akychkolvek stop po starom systeme. Ale nebude uplne legalna, ak nemas aj starsie verzie.

    #310056
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    amo je mozne, ze kupite Mac bez original medii, krabice a dokladu o kupe? Od takeho predajcu ruky prec!

    #310067
    mathyk
    Účastník (Participant)

    to dfx: ďakujem za rady, samozrejme som nedostal k nemu ziadne DVD, jasne moja chyba ze som taky MB kupil.
    Stiahol som retail verziu SnowLeopard, ma 6,13GB je to súbor s príponou dmg, ako to teraz nainštalujem?
    Lebo som to hodil na kluc a pri bootovani drzal Alt, ale tam mi ho neukázalo, mám ho vypáliť na DL DVD?

    #310068
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Nie nakopirovať cez Finder, ale “napaliť” ako obraz disku cez Disk Utility.

    #310072
    mathyk
    Účastník (Participant)

    ako to správne urobiť vo Win7?

    #310073
    dfx
    Účastník (Participant)

    prva rada z googlu:

    http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090520075543AAmhdJi

    v skratke prekonvertuj dmg na iso tymto toolom:

    http://en.kioskea.net/download/download-1428-dmg2iso

    a potom to napal ako bootovatelne dvd

    Kedze je dost velke, tak potrebujes dvojvrstvove dvd. Alebo to rovno daj na dost velky usb kluc, ale ako image, nie nakopirovat. Toto neviem, ako sa robi pod win.

    #310076
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Pod Windows možno CloneDVD, malo by to byť to isté čo CloneCD, ale pre DVDčka. Zrejme to bude trial na 30 dní, takže na jedno napálenie to bohato stačí.

    #310110
    gman
    Účastník (Participant)

    6+ GB file asi moc nema zmysel tlacit na DL DVD. daj to na kluc a mas pokoj. a potom uz len ten lion recovery a ide. neboj, naozaj to nie je nic vazne. alebo ak Ti ta 7micka vyhovuje, tak na to skus nahodit dual boot. ale s tym skusenost osobne nemam. nikdy som to nemal zapotreby.

    #310120
    mathyk
    Účastník (Participant)

    Skúšam, skúšam ale stále mi to nejde.
    napíšem postup čo vlastne robím:
    1.stiahol som cez torrent súbor snowleopard_10a432_userdvd.dmg o veľkosti 6,13GB
    2. tento potom pomocou tohoto programu konverujem na ISO
    http://dmgextractor.en.softonic.com/
    po skončení má 7,23GB
    3. pomocou tohoto návodu a v nom uvedeného softwaru “vypálim” ISO obraz na USB klúč.
    http://www.ideologics.co.uk/computer-help/how-to-create-bootable-usb-from-iso-image
    4. tento vypálený obraz zaberá na USB klôči len 1.03GB a samozrejme to nefunguje.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 24 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.