MBP a Hp LaserJet 1020 pomozte ak mozte

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software MBP a Hp LaserJet 1020 pomozte ak mozte

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 22 )
  • Autor
    Príspevky
  • #58099
    harel
    Účastník (Participant)

    Uz dva dni sa trapim s tlaciarnou Hp LaserJet 1020. Mam novy MBP a nie som ju schopny rozchodit, Som v stadiu kedy MBP tlaciaren vidi, dokonca ked dam tlacit subor tak sa tvari, ze vsetko prebehlo no nevytlaci nic. \\\\drivers som stiahol z internetu no nepodarilo sa a ked tam dam driver z ponuky, kde doporucuju 1022 tak to tiez nefunguje. Proste som v koncoch.

    #127490
    dex
    Účastník (Participant)

    Daj normálne tlačiť. Nabehne okienko s možnosťami. V úplnr hornom popup menu by si mal vidieť tú tlačiareň. Ak je nevidíš, daj si add printer. Ostatné už je jenoduché. Hlavne nepoužívam “TOOLS” od HP. Sú na nič.

    #127493
    harel
    Účastník (Participant)

    …to som vsetko absolvoval a nic :-( Normalne ju naslo, pridelil som jej driver, dal som tlacit a nic

    #127499
    dex
    Účastník (Participant)

    Škoda, že nemám tú tlačiareň. Možno by som vedel konkrétnejšie. Zatiaľ čokoľvek som zapojil, išlo automaticky bez driverov. Napr. aj HP Photosmart D5360 (nová) alebo HP970Cxi (dobrých 6 rokov).

    #127501
    harel
    Účastník (Participant)

    …no nic musim to dat pozriet niekomu kto je sikovnejsi ako ja. Dam tlacit dokument ukaze aj preview, ukaze, ze dokument stiahla a netlaci … do slaka

    #127502
    Sevo
    Účastník (Participant)

    ja som tiez na canon mp610 musel najskor plno driverov a softu postahovat…

    #127503
    piggee
    Účastník (Participant)

    Vidim, ze HP je cisty problem. Ja som tiez mal problem s HP tlaciarnou, ale co sa tyka shareovania, aj som pisal na HP helpdesk, ale tam nic nevyriesia, iba ti povedia 100 sposobov ako sa to neda, ale ani jeden ako sa to da.
    Celkovo ja uz radsej od HP ruky prec. Kamoska si kupila notebook HP a boli na tom (jeho)http://techmens.blogspot.com/2008/07/ever-seen-depressed-dog_07.htmlisty, ze ona chce XP, tak to bol dalsi problem, lebo tiez ziadne drivre. Uz sa zbavim, len toho monitoru, co mam od nich a som konecne bez hp.
    Inac co sa tlaciarni tyka, tak najlepsiu podporu na Mac ma Minolta, co som bol velmi prekvapeny.

    Inac nasiel som tii par liniek:
    http://forums.macosxhints.com/showthread.php?page=4&t=40933
    http://forums.macosxhints.com/showthread.php?p=317767
    http://www.weightlessdog.com/shell.nsf/d6plinks/TTUE-74U6EP

    Mozno aspon troch pomoze

    #127504
    dex
    Účastník (Participant)

    Ja vám teda neviem, ‘dľa mňa niekde v inštalácii robíte chybu, lebo zatiaľ akákoľvek tlačiareň, čo som cez USB zapojil do Macu, išla bez problémov a bez potreby inštalácií driverov.

    #127512
    mylanko
    Účastník (Participant)

    dex: tak to si na tom dobre :) …ja mam take chabe multifunkcne zariadenie HP PSC 1219 a Mac mi ju automaticky nenasiel. V pripade Add Printer tam ani nebola na vyber, tak som musel siahnut po instalacnom baliku priamo od HP. Celkom prijemny software na scanovanie a pod. Ked som ju dal zdielat, tak na druhom Mac-u (tiez az po instalacii toho balika) si k tlaciarni priradil driver automaticky co ma potesilo. Ale v pripade pripojenia tlaciarne na TimeCapsule si s tym zase nevedel poradit a tam uz som sa nepohol vobec. Zariadenie je stare cca 4 roky

    #127516
    harel
    Účastník (Participant)

    No mne ju normalne priradi, vyhladam driver, kt. udajne s nou funguje 1022, svieti zeleny puntik, ked dam tlacit tak ukaze, ze stahuje subor, subor sa normalne objavi v printer okne, potom z neho zmizne akoze sa tlaci no tlaciaren si ticho sedi na stole a oddychuje. To iste robi aj ta ista tlaciaren v inej firme. Neviem kde robim chybu

    #127517
    harel
    Účastník (Participant)

    V log list mam hlasky
    9.7.2008 12:48:14 [0x0-0xc60c6].com.apple.Safari[1214] Wed Jul 9 12:48:14 Petrov-MacBook-Pro.local Safari[1214] : CGContextRestoreGState: invalid context

    Tlaciaren pise ze je ready …

    #127522
    Tommy_Verceti
    Moderátor

    len aby som sa zastal HP dnes som akurát inštaloval nové multifunkčné … dva kliky inštalácie z CD všetko prebehlo samo si ju aj našlo (cez wifi je pripojená na domácu sieť) a ide všetko bez problémov bezdrôtovo

    #127606
    ivan.m
    Účastník (Participant)

    ja som mal podobny problem, mam na WinXP nazdielanu tlaciaren HP LaserJet 1015. Tiez som na nu na Leoparde nenasiel privery a tie co boli na HP official stranke boli na nic (instalacka padala). Tak som googlil a nasiel som toto:
    http://gimp-print.sourceforge.net/MacOSX.php3
    Su to free linux drivery na rozne tlaciarne prerobene na mac.
    Pozeral som. Tvoja tlaciaren nie je podporovana, ale skus tam dat jej co najviac podobnu, napr. 1015 ako mam ja. Za pokus to stoji.
    Potom postupuj ako pred tym: v pref pane, v tlaciarnach plusko, vyber tlaciaren a driver pridaj rucne, pricom tam budes mat na vyber aj z tych novych ovladacov.

    #127608
    dex
    Účastník (Participant)

    Ja osobne neznášam napchávanie prebytočných vecí do systému. Čím menej inštalujem, tým som spokojnejší. A teda prerobené linux ovládače…

    #127609
    harel
    Účastník (Participant)

    diky za rady chalani, stratil som nervy, vyskusal som vsetko, nefunguje mi to. Tlaciaren sa tvari, ze je vsetko ok, v Jobs pise comleted akurat, netlaci …

    #127775
    harel
    Účastník (Participant)

    Tlaciaren slape ako hodinky. Dik Peggee a mojmu kamosovi z agentury sme to rozchodili.
    T.z. postup na tomto fore je OK http://forums.macosxhints.com/showthread.php?page=4&t=40933

    #127780
    tomco
    Účastník (Participant)

    ja len podotknem ze aktualny ovladac na 1022 ktory sa da stiahnut na HP stranke je uz nefunkcny pretoze tam zablokovali prave podporu pre HP1020. Starsi ovladac funguje. tiez som sa s tym trapil a po niekolkych dnoch som to rozbehal.

    #127791
    piggee
    Účastník (Participant)

    ani som nevedel, ako prve linky z googlu dokazu pomoct :)

    #127803
    harel
    Účastník (Participant)

    Tak to vidis, ja som tiet googloval ale z nejakej blbej strany. Podstatne bolo instalovat stary driver a vsetko co sa tyka 1020 a 1022 odinstalovat. Este raz dik.

    #399864
    janper
    Účastník (Participant)

    Pridam svoju aktualnu skusenost k tomuto problemu. Po ponuke z centra HP sa mi preinstaloval drajver. CD dodane pri nakupe bolo nefunkcne z do dvodu nekompatibility softveru W95/XP. Vsetko som odinstaloval a stiahol z ponuky HP balik: hp_LJ_1020-1022_Full_Solution 376,6 MB. Po instalacii nefunkcne. Odinstaloval som ho a nahral druhy balik: LJ1018_1020_1022_Full_Solution 83,1 MB po instalacii to iste. Takze som este raz spustil prvy balik (bez odinstalovania predosleho) a dfaj sa mi svete vsetko chodi.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 22 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.