MBP 15” alebo MBPro retina 13” pre programatora

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware MBP 15” alebo MBPro retina 13” pre programatora

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #94689
    samuelm
    Účastník (Participant)

    Dobry den,
    je pre programatora vhodna uhlopriecka 13” ? Nieje to malo? Cez cesty casto programujem, doma by som ho mal pripojeny na externy monitor. Programuje niekto z vas na 13” ?
    Este ma napadlo ze na MBP 13” sa da nastavit rozlisenie displeja aby sa tam zmestilo viac poloziek, myslite si ze by to vedelo aspon ako-tak zlepsit situaciu?
    Dakujem

    #357759
    tomco3131
    Účastník (Participant)

    ja robim na MB Pro 13″ a som velmi spokojny, nebol som si 100% istý 13 palcami keď som do toho šiel, teraz som ale velmi spokojný. Super sa to prenáša, otvoriš to všade aj v dialkovom autobuse napriklad, s 15″ to bolo už na hrane. Čo sa týka programovania, doma robím na 23″ FHD monitore, a zvyknem robiť tak že otvorené 2 dokumenty vedla seba v editore /podla toho na com robim/, pokial pracujem na obrazovke macbooku, pochopitelne sa na 2 stĺpce velmi nedá, na jeden ale úplne luxusne :) 90% roboty ale trávim doma na monitore.

    Ja by som išiel smelo do 13″. Navyše teraz máš možnosť ísť do retina displeju, kde by si na ten monitor toho zmestil ešte viac :)

    #357761
    zero0x
    Účastník (Participant)

    No je to urcite malo, ale na Retine si to mozes zvacsit, aj ked potom to neni original Retina.

    Mal som pracovny 13″, doma som pouzival 15″, skrel ma ten rozdiel.

    #357764
    adolf
    Účastník (Participant)

    zivim sa ako programator a pracujem na 13” mbp. do prace si nosime vlastne stroje tak ho pouzivam aj tam. ani doma ani v praci externy monitor nepouzivam a zijem len na 13 palcoch. s externym monitorom som to viackrat skusal, ale nikdy som si nezvykol.

    #357775
    majdy
    Účastník (Participant)

    Mám kamaráta programátora a používa MBP 13″ z roku 2009.

    #357776
    zero0x
    Účastník (Participant)

    Keby neslo o peniaze, ktory by ste si vybrali? Asi 15ku, vsakze?

    Jednoducho ta 13ka je totalne odveci, 1280×800 je nic, to uz ked chcete mat portable notebook, tak potom 13″ Air, ten ma aspon 1440×900.

    #357777
    majdy
    Účastník (Participant)

    On hovorí o 13″ retine. Ten je tenší a ľahší ako bežný MBP.

    #357781
    iwans
    Účastník (Participant)

    Sice neprogramujem, robim grafiku, ale podelim sa o skusenost… Mal som MBPro 15″, pouzival som ho vacsinou v rezime rozsirena plocha s externym monitorom. Neskor sme pre manzelku kupili starsi MBAir 13″, ktory ma rovanke rozlisenie ako MBP 15″ (1440 x 900 px), len na mensej 13″ ploche. Na nosenie do roboty bol vyrazne lahsi, s externym monitorom rovnako pouzitelny ako MBPro 15″, takze ten doma zostaval castejsie. Nedavno som MBPro 15″ predal a kupil MBPro 13″ retina, ktory je bez priameho porovnavania podobne maly a lahky ako Air, ale vykonnejsi a hlavne vybavenejsi – napr. 2 Thunderbolt porty mi dovoluju pripojit 2 externe monitory, co sa mi niekedy hodi. Ale hlavne – ten displej a moznosti nastavenia roznych rozliseni, standardne az do 1680 x 1050 px, s roznymi utilitami az po nativne rozlisenie 2560 x 1600 px, a tiez IPS technologia pouzita v displeji je to, co robi tento stroj uzasny na pracu bez externeho monitoru.
    Ale co som tym chcel povedat – ja osobne by som tvoj vyber upravil na rozhodovanie MBAir 13″ alebo MBPro 13″ retina. MBPro 15″ v momentalnom prevedeni je uz prezity, eventualna nutnost DVD mechaniky na pracu je jediny dovod, co mi napada v jej prospech. Pochybujem, ze ho este budu v terajsej podobe aktualizovat, buducnost je jednoznacne v retina modeloch. 15″ retina by bola idealne riesenie, ale pre mna bola financne nedostupna a rozmery 13-ky mi tiez viac vyhovovali.
    Takze by som zobral bud nedavno predstaveny novy Air s Haswell procesorom alebo Pro retinu 13″, ktora ma ale v sebe teraz uz starsi Ivy Bridge processor. Idealne, ak mozes este par mesiacov pockat, urcite bude nova 13-ka retina s Haswellom, ale aj ta sucasna je v pohode. Ak casto pracujes na baterke cely den, urcite by som pockal na tu novu, bude mat urcite vydrz 10-12 h prace (sucasna ma cca 7 h).

    #357797
    mcgiany
    Účastník (Participant)

    kodim sice len web, ale pouzivam 13″ MBW a nevidim v tom ziadny problem.

    #357826
    tomco3131
    Účastník (Participant)

    kedže je tu spomenute ze sa rozhodovat medzi Air a Pro. Môj Pro bol tyzden v oprave, mal som na zatial Air a jedna dolezita vec ktoru som si vsimol, pokial pracujes so zavretým macom + externy monitor, ventilátor PRO pocujem len zriedkakedy, vacsinou pri narocnych veciach len. Ventilátor AIRu som počul skoro stále, a dosť to vyrušovalo, až teraz som teda zistil že air pre mna nieje a som rád že som sa pred časom rozhodol pre pro.

    #357871
    adolf
    Účastník (Participant)

    aky ma zmysel zatvarat notebook, ktory pouziva nasavanie vzduchu na chladenie cez klavesnicu?

    #358026
    tomco3131
    Účastník (Participant)

    mbp nenasava cez klavesnicu, air neviem.

    #358032
    iMartin
    Účastník (Participant)

    Programujem na 13″ Airi. Netvrdím, že je to super veľké, ale stačí to. Moje priority sú hmotnosť a výdrž.

    Ak to budeš pripájať na externý monitor, tak načo sa vôbec pýtaš?

    #358055
    adolf
    Účastník (Participant)

    a cez co potom mbp nasava? cez hlinik ktory je vsade okolo?? alebo cez cdromku??

    #358057
    Lixx
    Účastník (Participant)

    http://splurgebook.wordpress.com/2011/12/19/how-the-macbook-pro-13-cools-itself/

    Odporucam odstavec: No Air-Flow through the Keyboard

    ” Rummaging through the innards of the MacBook Pro, I also came across something else. Some reviews on other sites suggest that the MBP draws air in through the keyboard much like the Lenovo IdeaPad U300 or Sony Vaio Z (2011). I can confirm that this is indeed utter rubbish; there is no gap through the keyboard in which air can enter. “

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.