MBP 13″ (2009) —> SAMSUNG TV = ziadny zvuk

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware MBP 13″ (2009) —> SAMSUNG TV = ziadny zvuk

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #77993
    McJobs
    Účastník (Participant)

    Zdravim, zakupil som kabel MDP->HDMI s podporou zvuku, ale kedze mam model 2009, tak zvuk musim tahat “externe”. Po zapojeni 3.5 mm jack kablu do TV mi ale nejde zvuk. V Macbooku mam nastaveny konektor na “output” a po zapojeni kablu sa mi to prepne hned zo vstavanych reproduktorov, ale z TV zvuk ziadny. Treba nieco v TV dodatocne nastavovat ? Lebo ja som v nastaveniach nic nenasiel…

    #266582
    lre
    Účastník (Participant)

    aky mas ten samsung? je mozne, ze treba softverovo zapnut externy zvuk. Celkom ma ale zaujima aky mas obraz mne sa ho cez hdmi nepodarilo rozbehat a musel som pouzit dvi

    #266583
    peto01
    Účastník (Participant)

    a podporuju tie “staré” macbooky zvuk cez MDP?

    #266584
    lre
    Účastník (Participant)

    @peto01 vsak pise, ze to dava z output na sluchatka.
    otazka znie ci netreba na tv nastavit input external sound source on

    #266587
    Lens
    Účastník (Participant)

    Peto: nauc sa citat.

    peterson: Asi viem v com bude problem. Ide o to ze typujem ze telka ma preddefinovene ze ppokial je pouzity HDMI vstup trepnem (A) tak ona caka ze jej pojde aj zvuk priamo cez HDMI (A) ja mam samsung a ten ma viac vstupov a to napr : HDMI (A) rata so zvukom cez hdmi HDMI (B) je akoby sparovane so vstupom na jack (alebo 2xchinch) a rata s tym ze zdrosj zvuku pojde odtial. Prosto ide o to ze ak do A cka zapojis hdmi kabel cez ktory nejde zvuk tak do telky uz inak zvuk nedostanes. Ako som spomynal ja ich mam na telke viac. Asi 4. a kady je rieseny inak takze staci ”spravny vstup”. ALE!!! bol som u kamarata ktory mas oshitenejsiu verziu samsung tv a vstupov mal menej a nemal prave ten ktory dovoloval vojst audiom dodatocne cez jack takze som tam dostal bud zvuk alebo obraz… Je to blbe viem. Dufam ze mas ten prvy pripad.

    #266632
    Kub1k
    Účastník (Participant)

    hdmi kabel s redukciou na MiniDisplayPort a 3,5jack-3,5jack/eventualne 3,5jack-cinch a je po probleme.

    inak co sa tyka samsungov – ked pripojim moj MBP na HDMI do Samsungu a prepnem na 1080p robi to somariny, ale ked ho pripojim k Philips a dam 1080p ide to krasne cisto. keby to nebol Mac tak poviem ze mi chybaju drivery :D

    #266634
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    @Kub1k
    tak to chcem vidiet tu redukciu co tu spominas.
    Netvrdim ze take nieco neexistuje ale je to hovadsky drahe pretoze tam treba prevodnik analogoveho zvuku na digital.. (resp opticky digital na metalicky)

    napr nieco taketo:
    http://www.kanexlive.com/iadapt51
    http://www.kanexlive.com/iadapt20

    #267127
    McJobs
    Účastník (Participant)

    Lens: ta plazma kde to pripajam ma uz svoje roky, takze to bude asi ten druhy pripad.

    Tu su vsetky konektory co to ma:

    http://imageshack.us/f/202/p1030016s.jpg/

    ja to davam do “HDMI2” a ten jack do “AUDIO”, ale zvuk ziaden

    #267523
    iwans
    Účastník (Participant)

    Tak podla toho obrazku mas stastie:

    1. Obraz cez HDMI pripoj do konektoru HDMI IN c. 2 (ten horny)
    2. Zvuk zapoj cez kabel Jack(3,5mm)—>2 x Cinch (ak nemas, zakup) do vstupu DVI IN (HDMI 2) – tie 2 Cinch konektory, cerveny a biely hned vedla vstupu HDMI c. 2 – to je vstup zvuku pre pripad pripojenia obrazu z DVI vystupu pocitaca do HDMI televizora.

    A si za vodou. Ten Jack oznaceny AUDIO je audio vstup, ale pre ten VGA obrazovy vstup, preto ti to logicky neslo…

    #267541
    McJobs
    Účastník (Participant)

    Vdaka za pomoc, v tychto audio/video veciach nie som moc doma…

    Takze mi treba zakupit tento kabel ?

    http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=1003269

    #267724
    iwans
    Účastník (Participant)

    Ano, to je on…

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.