MB Pro 2012 hluk

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware MB Pro 2012 hluk

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #87338
    MooDy
    Účastník (Participant)

    Snad sa tu najde niekto s macbookom pro 2012, ja mam konkretne 13″ 2,5GHz model.
    Je normalne, aby dosahoval CPU hodnotu 50-52°? Konkretne safari (jeden tab – macblog). Pouzivam Temperature Monitor s rozsirenou x86 podporou, teda ukazuje teploty pre kazde jadro, aj ked mne na dualcore ukazuje az 4 CPU hodnoty..
    CPU A Proximity dosahuje 42°

    edit: nazov zmeneny, viac v dalsich prispevkoch

    #318996
    potkan666
    Účastník (Participant)

    mam airko, otvoreny iba google chrome, na nom 2 karty a mam 61 stupnov. je to normalne, nic vynimocne, vobec by som to neriesil. tie procaky by mali technicky vydrzat az 110 stupnov ked sa nemylim takze bud v klude

    #318998
    MooDy
    Účastník (Participant)

    Tak to ma tesi, ja som totiz presiel z MB White 2010, a teraz sa podozrivo pozeram aj na obycajny hluk ventilatora..istat pro hlasi 2000rpm v “idle” stave, cize bez aplikacii, ale stale ten ventilator pocujem, narozdiel od stareho macbooku, ktory mal tiez 2000rpm v idle

    #319005
    Benne
    Účastník (Participant)

    ja mam tiez bezne 50-55 stupnov, to mam stale itunes, safari, mail, sem tam VLC, max tych 60 stupnov… ale uz som mal aj 83 sa mi zda, ale to som restoroval zo zalohy 12GB hudby do iphonu, k tomu nejake youtube vide a pod, takze pohoda ;)

    #319006
    dubak
    Účastník (Participant)

    benne, tak to potom 83 stupnov nie je vela…mne sa podarilo vysplhat bez problemov aj cez 95

    #319007
    MooDy
    Účastník (Participant)

    tak som na to nakoniec prisiel, ten hluk ide z pravej strany, predpokladam ze je to HDD. Je naozaj hlucny, citim jemne vibracie ked drzim macbook v rukach, je to normalne? Doterajsi Macbook white som absolutne nepocul kym nemal 70 stupnov. Predpokladam ze ventilatory na novom Pro su v poriadku, vobec ich nepocut, ak ich spravne hladam na lavej strane. Mohol by sa vyjadrit niekto, kto ma taktiez tento model, ci je takyto hluk HDD normalny.

    #319009
    dubak
    Účastník (Participant)

    ale male vibracie bolo vzdy citit…niekedy buduci tyzden by som mal mat tiez tento pro len o model vyssi, tak ti mozem potom povedat…ale myslim ze je to najma v tom, ze si vymenil plast za hlinik co je urcite pocitovy rozdiel, ale len chvilkovy, kym si na to zvyknes…popripade ak je velmi hlucny a nema byt z coho, skus skontrolovat (activity monitor) ci ti nebezi nejaky skryty proces co to sposobuje

    #319020
    MooDy
    Účastník (Participant)

    Nemam ziadne procesy, ten “hluk” pocut hned po stlaceni power tlacidla, z toho usudzujem ze je to bezny pracovny zvuk HDD. Asi to bude ako hovoris, ze si treba zvyknut, mozno hlinik robi lepsie prostredie pre taketo zvuky ako plast – a hlavne netreba taketo prispevky pisat v noci ked je vsade ticho a pocut vsetko.

    #319036
    MooDy
    Účastník (Participant)

    tak teda, je to “normalny prevadzkovy hluk”, nove disky pouzite v tychto 2012 Macbookoch su vraj hlucnejsie.

    #319041
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    MooDy kup si do toho SSD a nic ta uz rusit nebude.

    #319045
    dubak
    Účastník (Participant)

    zajtra by som ho mal mat, tak som zvedavy…kazdopadne ja hned kupujem ssdcko od kingstonu hyperx a vymenim to, tak ak by si mal eura naviac, urcite to bude vyhodna kupa

    #319052
    MooDy
    Účastník (Participant)

    Samozrejme nie je to az take otravne, ale prekvapilo ma aky rozdiel moze byt medzi hlucnostou dvoch diskov.
    O SSD som uvazoval, ale v mojom pripade by bol potrebny 250-500GB, a tie su zatial v inych cenach.

    #319055
    dubak
    Účastník (Participant)

    tak jasne, ssdcko sa ti oplati vtedy pokial mas vsetko podstatne na nejakom externom a na ssd len system, itunes, iphoto kniznicu, tak vtedy to staci…ja zvazujem akurat nad 240gb ssd, ale niesom este rozhodnuty, lebo predsa len ako pises, su to este vysoke ceny

    #319056
    Lukkas
    Účastník (Participant)

    Ja mam bezne 70C :) CPU vytazeny na cca 15-20% nonstop.

    #319068
    modemw
    Účastník (Participant)

    ja som mal takyto problem s diskom ked som mal na par dni Seagate Momentus XT … nakoniec som sa ho zbavil, zrejme to sposoboval fakt, ze ide o 7200 otackovy disk.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.