Macworld 2008 (EDITED 2)

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Macworld 2008 (EDITED 2)

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 21 až 32 (z celkového počtu 32 )
  • Autor
    Príspevky
  • #115714
    mayoxy
    Účastník (Participant)

    ludia, tento zoznam ktory tu je sa mysli asi tak, ze apple v roku 2008 (pocas celeho roka 2008) uvedie tieto produkty. Cize teraz 14.januara to budu mozno len nejake dva alebo tri nanajvis..

    #115885
    mayoxy
    Účastník (Participant)

    up

    #115886
    mha
    Účastník (Participant)

    Ten mac nano, sa mi zda dost nepravdepodobny. Naco dat do lowendu flash disk, ak spotreba ani velkost nie je kriticka? Jedine co je kriticke u takehoto pocitaca je cena…

    #115894
    Anathos
    Účastník (Participant)

    to mha: To tiez neviem, mozno kvoli prenasaniu, ktovie. Ale aj tak sa mi tam zdaju niektore veci futuristicke, alebo zbytocne, i ked by to malo byt vonku pocas celeho roka 2008…

    #115905
    mayoxy
    Účastník (Participant)

    vobec sa mi to nezda futuristicke.. Skor futuristicke sa mi zdaju veci predstavene na CES 2008. Napr. Prvy laserovy TV od mitshubishi alebo hodinky v ktorych je implementovany telefon, alebo Sony 50″ (asi 50 ,neivme presne uz) OLED-TV s hrubkou ani nie centimeter a najhrubsim miestom 24 mm, najvacsim TV plazmou 150″ !! , 72 GB SSD flash disk atd.

    Ked to tak porovnas apple vyrobky su oproti tomu nic. Su to len dobre technologie dobre podane firmou apple, co zarucuje samozrejme uspech, ale hovorim to preto, ze nieje to nic EXTRA.

    #115908
    Anathos
    Účastník (Participant)

    to mayoxy: No hej, ale ked si zoberies tie produkty, co si tu vymenoval teraz, tak kolko priemernych uzivatelov si to kupi domov? Este pred 5 rokmi sme mali v skole japonca a ten ked nam ukazal niektore technologie z domova, tak sme pozerali na to jak neandrtalec na presypacie hodinky… :)

    #115915
    naconazov
    Účastník (Participant)

    Zdravim,
    to Anathos: Suhlasim s tebou, že apple čo sa týka hardweru revolučné veci velmi nevymslel(aspoň čo sa týka posledných pár rokov) skor ich distribuje užívateľom + pridá nejaké vylepšenia napr. iPhone dotykvé displeje poznám už od svojeho detstva ale nikto ich nedal dokopy s telefonom a neponukol tak ako apple a v tom je sila a hlavný biznis applu, teda že majú silu pohnúť trhom tým smerom ktorý potrebujú. A verím tomu ze za pár rokov bude ponúkat laserové monitori aj apple.
    Inač k tomu poslednému obrazku velmi neverím lebo macbook nano nikde nema infraport jedine žeby presedlal apple konečne na bluetooth.

    #115918
    Anathos
    Účastník (Participant)

    to naconazov: Co si myslel tym “jedine žeby presedlal apple konečne na bluetooth”? :)

    #115921
    pedro
    Účastník (Participant)

    naconazov: to s tym bluetooth som tiez celkom nepochopil..ja pouzivam konstantne 2 zariadenia s BT

    #115946
    naconazov
    Účastník (Participant)

    to Anathos: Sorry nevyjadril som sa presne, teda: Druhý odkaz na nový macbook nano sa mi zda ako fake lebo nikde na obrázku nevidim čiernú malu bodku, teda infra port s kotrým sa ovláda dialkove ovladanie Front Row, druhá možnosť je že apple už konečne nebude využívať infra technológiu ale zacne využívať bluetooth na ovládanie Front Row.
    Dúfam, že som objasnil

    S pozdravom

    #115947
    Nopix
    Účastník (Participant)

    inac, Apple prave predstavil nový Mac Pro: apple.com

    8-core: Two 2.8GHz, 3.0GHz, or 3.2GHz Quad-Core Intel Xeon 5400 series processors
    Quad-core: One 2.8GHz Quad-Core Intel Xeon 5400 series processor
    Enhanced Intel Core microarchitecture
    12MB of L2 cache per processor (each pair of cores shares 6MB)
    128-bit SSE4 SIMD engine
    64-bit data paths and registers
    Energy efficiency optimization
    1600MHz, 64-bit dual independent frontside buses”

    “800MHz DDR2 ECC fully buffered DIMM (FB-DIMM) memory
    Eight FB-DIMM slots on two memory riser cards (four slots per card) supporting up to 32GB of main memory
    256-bit-wide memory architecture”

    “ATI Radeon HD 2600 XT with 256MB of GDDR3 memory and two dual-link DVI ports
    NVIDIA GeForce 8800 GT with 512MB of GDDR3 memory and two dual-link DVI ports
    NVIDIA Quadro FX 5600 with 1.5GB of GDDR3 memory, two dual-link DVI ports, and one stereo 3D port”

    “Up to 4TB of internal storage”

    #115948
    Anathos
    Účastník (Participant)

    Tak tak. Skuste si kliknut na “store”… We are busy updating the store for you and will be back shortly. ;)

    EDIT: Pri Mac Pro ako vzdy nesetria:

    Two quad-core processors (8-core) up to 3.2GHz
    • One quad-core processor at 2.8GHz
    • Memory up to 32GB
    • Upgraded graphics cards
    • Hard drive storage up to 4TB
    • Up to four SAS hard drives
    • Mac Pro RAID Card3
    • Up to two SuperDrives
    • AirPort Extreme
    • More options

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 21 až 32 (z celkového počtu 32 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.