Macworld 2008 (EDITED 2)

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Macworld 2008 (EDITED 2)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 32 )
  • Autor
    Príspevky
  • #56073
    mayoxy
    Účastník (Participant)

    As everybody’s favorite keynote of the year approaches, more and more rumors about the great iProducts to come begin floating around the great rumor mill. Our friends over at MacRumors have supposedly obtained a draft version of the keynote transcripts for the upcoming MacWorld 2008. I have no idea if it is real or not, but I wouldn’t doubt it. Here’s a summary of the speculated things to come. Here’s a compiled list of what MacRumor’s two transcripts consist of. Remember, none of this is guaranteed and nothing is promised, so don’t hold your breath on it.

    Mac Nano
    • Redesigned Mac–Mini
    • Half the height as its predecessor
    • Now has an anodized aluminum shell.
    • 2.2GHz and 2.4GHz Santa Rosa chips
    • 32GB flash solid state drive (64GB build-to-order option, also option for 160GB conventional HDD)
    • On sale at MacWorld, ships February

    Mac Pro
    • Based off the Penryn chipset
    • Dual 2.8 GHz Penryn Xeons standard
    • 2GB of RAM standard
    • 320GB HDD standard
    • NVIDIA GeForce 8600 GT Graphics standard
    • Blu-Ray build-to-order option for an extra $400

    MacBook Pro
    • Mobile Penryn Chipset
    • 2.4GHz and 2.6GHz Speeds
    • 17” gets LED backlighting
    • 15” gets a build-to-order higher resolution similar to the 17” model
    • Keeping the 8600M GT graphics, but upping the video memory to 256MB and 512MB
    • Black anodized aluminum option similar to the iPod classic
    • On sale at MacWorld, ships February

    Cinema Displays
    • Built in 2 megapixel iSight camera
    • Same resolutions
    • LED backlighting
    • All support 1080HD
    • New Prices : 20”: $399; 23”: $599; 30”: $1,249
    • On sale at MacWorld, Available at MacWorld

    MacBook Nano
    • Ultraportable Mac
    • Same screen resolution and size as the current MacBooks; 13” at 1280×800
    • 1.6GHz and 1.8GHz low voltage Core 2 Duos
    • Low end model to feature a 32GB SSD and the higher end to have a 64GB SSD
    • $1,499 and $1,999 Respectively
    • No Optical Drives
    • Intel Integrated Graphics
    • 10 Hours of Battery Life
    • On sale at MacWorld, Available at MacWorld

    iPhone
    • SDK Available at MacWorld
    • Developers can sell their signed apps from iTunes starting in March
    • New software includes Multimedia messaging, video recording with the camera, and an eBook reader
    • iPhone games available from the iTunes store
    • 3G iPhone announced (looks similar to the existing model)
    • iPhone available in more countries

    iTunes & iPod
    • iTunes 8 released along with Movie Rentals and eBooks
    • Software update for iPod Classics and Touches to support eBooks

    Front Row 3.0
    • All Leopard compatible Macs will be able to use it
    • Support for the iTunes Store
    • eBook Reader
    • SDK for 3rd Parties to make plugins
    • Can be controlled via Apple Remote, iPhone, or iPod Touch
    • iCal, Mail, and Safari integration

    MacTouch
    • New product not in the MacBook family
    • Two 9″ multitouch-sensitve widescreens, both at 1280 x 854
    • Innovative, minimalist, two-way folding/sliding, dual-screen, multi-position design with magnetic clasps. Inspired by the paperback book, but thinner, more flexible and surprisingly tough.
    • No optical drive or mechanical HDD, uses a SSD drive.
    • Will run most existing OS X apps when in dual screen mode; 2nd screen becomes keyboard and touchpad
    • iPhone-ish springboard when in single screen mode
    • Multitouch sensitive version of iPhoto
    • Bluetooth, 802.11b/g, USB2.0, optical/analogue audio in/out, built in speakers & microphone.

    Remember, nothing here is guaranteed, but it sure does sound awesome.

    EDITED: pridavam uplny (mozno?) fake sub-notebooku http://www.macdailynews.com/gfx/article_gfx/080102_rumored_portable_mac.jpg

    EDITED 2: najnovsia fotka macbook nano:
    http://img.skitch.com/20080106-pc8ba9p9xs63pwhuaij8ys544y.jpg (touch pad na celu sirku (?))
    No nasiel som aj clanok kde pisu ze macbook nano predstavia az v polovici roku 2008.

    zdroj: nemenovane forum :)

    #115558
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    Super! Ak to bude také dobré, ako sa v tomto texte píše, Apple u mňa znovu o čosi stúpne.

    Myslím konkrétne MacBook Pro, Apple Cinema a Mac Pro s Blu-ray. Úžasné!

    #115565
    Mithy
    Účastník (Participant)

    No… dufam, ze vsetko bude splnene. Najviac sa tesim na MacTouch a novy FrontRow. Ak naozaj uvolnia SDK, mozno bude v nejakom plugine konecne poriadny support pre titulky. Uz sa tesiiiiiim! (ne ze by som tam isiel, ale hned zacnem stahovat videa)

    #115568
    Mac
    Účastník (Participant)

    Myslím že prehnané, všetko nebude…

    Ak by bola aspoň polovica, bude to super! Osobne očakávam Cinema Displeje, tie asi budú, Mac Pro a MBP budú pravdepodobne tiež upgradnuté a ostatné sa necháme prekvapiť :), teším sa.

    #115569
    1dominik
    Účastník (Participant)

    – New Prices : 20”: $399; 23”: $599; 30”: $1,249 –
    Nie su tieto ceny prehnane nizke? :)

    #115570
    Kiko
    Účastník (Participant)

    No znie to zaujímavo, už sa teším. Keby som mal ešte peniaze za ktoré si niečo s toho kúpiť bolo by to krajšie ako v sne :)

    #115571
    durotrulo
    Účastník (Participant)

    No ak to pojde takto dalej, moje masiny budu za chvilu suce do zberu :))

    #115572
    mayoxy
    Účastník (Participant)

    1dominik: tie ceny ber tak:

    1. su to nove ceny januarove
    2. su to americke ceny v dollaroch, ked to prepocitas na slovenske koruny s danou clom dovozom a 2 rocnou zarukou a neviem cim este…
    3. malinko su mozno nadcasove, ale kto vie :)

    #115573
    Mac
    Účastník (Participant)

    1dominik a mayoxy:

    Tie ceny sú prinízke. Ceny v EU sa rovnajú 1:1 dolár k euru => 20″ za cca 13500 SKK, príliš málo. Možnosti sú, že je to blbosť, alebo to nebudú High End displeje (vlastne ani teraz niesu ale niesu ani priemerné), 20 a 23″ budú glossy (to ma desí, ale neprekvapuje, vychádzajú z toho že profesionál si bezproblémov kúpi 30″) a posledná možnosť je najmenej pravdepoodbná a to že Apple je taká skvelá firma že sa dla na dobročinnosť a predáva svoje proukty za polovicu :)

    Osobne tipujem pravdepodobnosť týchto možností v poradí v akom sú zostupne.

    #115575
    crumar
    Účastník (Participant)

    Mac:
    Pokial bude 20″ Cinema kvalitativne podobna s tym, co dava Apple do 20″ iMackov, tak ta cena nema byt preco vysoka. To by isiel Apple sam proti sebe…
    Som zvedavy na Mac Nano.

    #115578
    MiroR
    Účastník (Participant)

    Ako chcú urobiť Mac Mini polovičnej výšky ? Mal som ho otvorený a tam už nie je moc čo stláčať, ak tam nechajú aj môžnosť pôvodného 2,5″ disku.

    #115587
    Mac
    Účastník (Participant)

    Mac nano mi z toho pripadá ako najväčšia blbosť a najmenej tomu verím. Bez HDD by sa to malo dať a asi by to bolo bez optickej mechaniky. Nakoniec kto by pred vytvorením Mini veril že sa dá do takého priestoru naskladať počítač (G4 Cube detto). ALe aj tak tomu neverím je to príliš veľa výrobkov naraz, pochybujem že by to zvládli, jedine na úkor kvality, ale na druhej strane nechcem ich podceňovať.

    #115590
    naconazov
    Účastník (Participant)

    Ten macbook mini na tej “fotke” vyzera podla mňa velmi pravdepodobne, velmi ma na ňom zaujal ten velký trackpad, boh vie načo to bude dobre…;D. Už sa teším, ešte že neupgradovali macbook bo by ma šlak trafil že som ho kupil.
    S pozdravom

    #115602
    Anathos
    Účastník (Participant)

    Takze moja teoria ultra-portable macbooku sa zacina plnit :p

    #115637
    MiroR
    Účastník (Participant)

    Ale ak má byť Macbook ultra portable, nestačí len ztenšiť ale chce to orezať prebytočný plast okolo displeja. Nech si pozrú IBM X-radu alebo T-radu, aby vedeli, ako sa robí čo najväčší displej do čo najmenšieho plastu. T a X rady som používal pred Mac-mi, jeden T40 ešte mám a keď ho dám vedľa Macbooku, stále je nejako tenší a menší, aj keď má už dobré 4 roky od uvedenia na trh.

    #115642
    Anathos
    Účastník (Participant)

    Hej, stare IBM booky boli asi to najvalitnejsie, co som poznal. (asi co sa tyka windows masin) Krasna durabilita, kvalita, zivotnost na niekolko rokov.

    Ale tie casy su uz prec. Teraz sme kupili ten ultra-portable 13″ (uvadza sa tusim 12″) Lenovo book. Celkom pekny, ale hrany su take iste, ako u macbooku, dokonca sa tieto dva booky nenormalne podobaju. (az na hrubku) Nuz pocul som viacero zlych nazorov na Lenovo pri porovnavani s IBM.

    Tiez nechapem tie siroke ramy, keby ich dali prec, tak macbook ma 15″ obrazovku. (co by mi celkom bodlo)

    Ved uvidime, ale myslim si, ze apple ma dostatok technologii na to, aby do booku dali hocico. (teda zalezi aj na cene) Nechajme sa prekvapit, ja sa tiez uz velmi tesim. :p

    #115694
    jurosik
    Účastník (Participant)

    uz len 10 dni, som zvedavy co z toho nakoniec bude… hlavne MacToch znie zvlastne/zaujimavo…

    #115697
    Anathos
    Účastník (Participant)

    No MacTouch nevieeeem

    #115698
    dex
    Účastník (Participant)

    Aby som to zhrnul: ani polovica z tohto nebude realitou.

    #115709
    Jalko
    Účastník (Participant)

    ten macbook nano by mohol byt fajn, akurat ten 13.3″ rozmer od ultraprenosnosti v mojich ociach trochu uteka. skoda ho

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 32 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.