MacBook White

Domov Diskusné Fóra Ostatné MacBook White

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 37 )
  • Autor
    Príspevky
  • #106451
    nickolo
    Účastník (Participant)

    Ahoj

    Chcel by som sa poradiť. Ešte som nemal MacBook. Mám v pláne nejaký kúpiť. Myslíte že by sa mi oplatil este kúpiť MacBook white (late 2009…)? Yosemite este má. Bol by to môj prvý Macbook. Neskôr by som už kúpil novší Pro alebo Air. Len na začiatok by som kúpil henten White. Myslite teda že sa to oplatilo este kúpiť?

    Vďaka za rady.

    #411285
    ????
    Účastník (Participant)

    late 2009 ano, mozno by si mohol pouvazovat nad Pro, ta konstrukcia je predsalen lepsia

    napriklad toto: http://pc.bazos.sk/inzerat/53841141/Macbook-Pro-13-mid-2009.php

    #411286
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Ak je tam SSD, tak si myslím že áno

    #411295
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Na tie White už kašli…to je fakt vec už zapadnutá prachom, prosim ťa … 6-7 ročný počítač kupovať není úplne fajn.
    Pozri si normálne Pro a Airy.

    #411296
    ????
    Účastník (Participant)

    predpokladam ze ide o cenu. 2009 Pro je dobry kompromis

    #411298
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Aspoň 2010-2011 -> nech mi spraví radosť…ja keď tam vidím tie 08/09 čísla, tak sa mi točí hlava, že čas beží a mesto nezaspáva, nádherne ženy a kvalitná tráva, vitaj u nas toto je bratislava a… čo chvíľa sa prehupneme do roku 2016 :´-(

    *smrk*

    #411299
    chalupar
    Účastník (Participant)

    Tie pro 2009 boli naozaj vydarene. Ten inzerat je moj, mozem potvrdit ze Mac funguje naozaj na 100%. Pre niekoho kto sa chce s macom zoznamit, pricom chce naozaj funkcny model, je cena nieco vyse 300 adekvatna (idealna)..

    #411302
    nickolo
    Účastník (Participant)

    Ako tu už bolo spomenuté, ide momentálne aj o cenu ale aj o to že by to bol môj prvý MacBook. Takže si naň nejak zvyknúť, keďže asi 10-12 rokov používam čisto len Windows. S Applom mám skúsenosti len s iOS, ktorý by som už nikdy nemenil. Teraz chcem prejsť z Windowsu na Mac. Kúpiť niečo staršie (preto ako dobrá voľba mi prišiel ten White 2009), zvyknúť si na to a v priebehu budúceho roka kúpiť asi už MB Pro, možno už aj s Retinou.

    Nemám v pláne robiť žiadne náročné veci. Potrebujem ho len na internet, na hudbu, synchronizáciu s iPhonom, nejaké ľahšie úpravy napr. v Pixelmator-e, filmy…

    #411303
    JFK.
    Účastník (Participant)

    na Mac sa zvyká tak 2 dni pri chalana, takže kupovať niečo na “zvyknutie si” a pritom stratiť The Apple Experience, kvoli kúpe starého stroja je odveci.

    kúp si už normálny Mac, kt. budeš používať… nemusíš si na nič zvykať a kupovať 2.

    ešte nikto to nerobil

    #411306
    iTuxx
    Moderátor

    JFK: ty sa do 2009 neobuvaj, nemas ho, nevies aky je skvely. Ja ho odporucam.

    #411308
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Za to že som sa na teba včera vykašľal nemusíš byť hneď hnusný :/

    Ale inak mám ten 2010 vieš :D je tam HDD a je to nepoužiteľné…jedine to SSD to moze spraviť asi.

    #411309
    nickolo
    Účastník (Participant)

    JFK: Lenže pre mňa je momentálne rozhodujúca aj cena, keďže som študent ešte. A nemyslel som to tak úplne že len kvôli tomu, aby som si na to zvykol. Na ten začiatok by to mohlo stačiť, potom buď predať alebo doma odložiť a kúpiť Air alebo Pro, poprípade iMac.

    #411310
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Tiež som študent neboj :-))

    Tak ako už chceš…len proste White už ani nikto nemá a nikomu by som to nedoporučil kupovať.
    Radšej ten starší Pro. Každopádne v OP sa pýtaš či sa ti to oplatí….
    Tak ti hovorim svoj názor, že nie.

    Ak ma chceš presviedčať o opaku, potom neviem prečo sa nás vlastne pýtaš.

    #411311
    basman
    Účastník (Participant)

    Aj ja mam White 2009 late (spokojnost 5 rokov)
    teraz som tam dal Kapitana a na velke prekvapenie ide lepsie ako Yosemite(na bezne veci ktore si spominal)
    a mam tam len 2G Ram(uvazujem o rozsireni,keby mal niekto-ponuknite)
    doporucujem

    #411314
    nickolo
    Účastník (Participant)

    JFK: Nechcem presviedčať nikoho. Pýtam sa preto, lebo s Mac-om skúsenosti nemám skoro žiadne.
    Tak bude to buď Pro 2009 alebo White 2009.

    Ďakujem za rady :-)

    #411317
    ????
    Účastník (Participant)

    co keby sme sa bavili o realnych cenach? vidim ze niekto uvazuje, ci dat 300eur a iny da bez vahania dvoj-trojnasobok ;-) co, studenti? :-P

    #411322
    nickolo
    Účastník (Participant)

    Najprv som premýšľal, že kúpim nejaký netbook od Asus-u. Výdrž batérie bola na úrovni okolo 10 hodín a cena niečo málo nad 200€. Ale potom som si povedal že už nebudem kupovať žiadny Windows, ale už konečne pôjdem do Mac-u.

    Momentálne by som chcel dať tak 300€ za ten MB, preto mi padol návrh že MB White.

    #411324
    ????
    Účastník (Participant)

    nickolo viem ze je jednoduchsie teraz kupit white, ale lepsia investicia do buducnosti je urcite Pro rocnik 2009. na veci typu 64GB RAM a SATA9 SSD sa vybodni, kup si co najnovsi upgradnutelny macbook pro v akejkolvek konfiguracii (2009-2012) a ked budes mat dalsie peniaze, vymenis RAM alebo disk.

    ja som rozmyslal uplne tak isto, kupil som white 2007 a trvalo mi necele tri hodiny, kym som zistil, preco ich je tolko na predaj.

    kup Pro, aj keby to malo trvat dlhsie

    #411325
    JFK.
    Účastník (Participant)

    to tu celý čas píšem :D :D

    ja, ja nefjem uš jak mu to povedať

    ale tak 300€ je fakt málo :/ aspoň 450-500 budeš potrebovať si myslím

    #411326
    ????
    Účastník (Participant)

    nekecaj, za 350 som hore pastol link na Pro 2009. disk a pamat doplni neskor, predsa si nebude na to brat uver, ne?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 37 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.