MacBook vs. Monitor

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware MacBook vs. Monitor

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 26 )
  • Autor
    Príspevky
  • #60894
    M@rtin
    Účastník (Participant)

    Zdravim! Mal by som par otazok. Uvazujem o kupe monitora EIZO 2031 pre MacBook ALU, no este nikdy som nepouzival externy monitor k notebooku. Tak hned prva vec – ako sa nastavuje ze ked MacBook zavriem, aby sa nedal do toho sleep rezimu, a zadruhe – Ked budem MacBook zapinat, musim ho vzdy otvorit a potom zatvorit? A posledna vec – V system preferences mam pod polozkou Displays moznosti rozlisenia, no a najvacsie mozne je 1280×800, ako sa to teda zvysuje na nativne rozlisenie monitora?

    Prepacte mi sproste otazky, ale co uz so mnou:) DAKUJEM!

    #146281
    mayoxy
    Účastník (Participant)

    ked si pripojis externy monitor, budes mat vpodstate dve system preferences na rozlisenie, obrazok plochy a neviem co este vsetko. Cize na eize bude automaticky nativne 1680x neviem kolko… a na booku taktiez nativne 1280×800.. takisto mozes si dat vlastny obrazok tam aj tam aky chces.
    Book nevypinaj, len ho zavri.. neviem asi tak je to najlepsie. aspon ti tam nepojde prach.

    #146282
    M@rtin
    Účastník (Participant)

    to mu nebude vadit pri chladeni/nasavani vzduchu? A ked ho zatvorim tak sa neda do sleep?

    #146283
    fifuk
    Účastník (Participant)

    No ved prave… ked zavries macbook alu tak prejde do rezimu sleep. existuje nejaka aplikacia, bolo to tu spominane, ktora to vie vypnut, avsak neodporucam… macbook ma nasavanie vzduchu na chladenie cez klavesnicu, ked ho zavries bude sa ti prehrievat… ostatne tu uz bolo povedane…

    #146284
    mylanko
    Účastník (Participant)

    Ked uz su dva monitory, tak preco nevyuzivat oba? Na Eize mozes pracovat a na monitor booku si presunies napr. adium, alebo nieco co potrebujes stale vidiet a sledovat a nemusis sa preklikavat aplikaciami. Podla mna je to ovela efektivnejsie riesenie ako macbook zaklopit a nevyuzit ho.

    #146285
    fifuk
    Účastník (Participant)

    mylanko, citas mi myslienky :) tak to presne robim ja :) ext monitor je primarny, na nom robim vsetky veci a v macbooku mam adium a pod. :)

    #146287
    Macker2
    Účastník (Participant)

    neviem ako je to na macbook novom ale na mojom mbp starsom ked zavrem notebook tak sa nic nedeje proste mam zavrety book a robim na externom s klavesnicou a mysou v natvinvom rozliseni

    #146288
    M@rtin
    Účastník (Participant)

    mylanko: Niesom si isty ci by mi to takto vyhovovalo, hlavne ked robim nieco v photoshope na co sa musim sustredit, tak by ma to trocha rusilo:(

    #146292
    raul
    Moderátor

    tak jednoducho nechas otvoreny (alebo pootvoreny kryt macbooku) a vypnes dislplay – macbook teda pojde normalne dalej, jednoducho sa len vypne obrazovka…
    Program, ktory ti vpyne sleep, ked zaklpanes kryt sa vola Insomnia – dobra vecm dost to vyuzivam, ale snazim sa len vtedy, ked nerobi nieco narocne (kvoli vetraniu… )

    #146294
    mrzo
    Účastník (Participant)

    Prestante tu uz preboha trepat o nasavani vzduchu cez klavesnicu, prehrievani a pod. Uz sa to tu preberalo x-krat… Na samotnych strankach Apple je vysvetlovane ako pouzivat ich notebooky so zavretym krytom, kde co nastavit, uz to tu pisali aj dlhorocny uzivatelia Macbookov ako roky pouzivaju svoj Macbook pripojeny k externemu monitoru zavrety a vsetko je v poriadku.

    „You can use your MacBook in lid closed mode if the computer is connected to an external display, keyboard, and mouse.“ Viac na http://support.apple.com/kb/HT3131

    Mimochodom fifuk – k nasavaniu vzduchu cez klavesnicu – aj pri zavretom MacBooku je stale dostatocna medzera medzi klavesnicou a displayom na to aby chladenie bolo dostatocne ucinne.

    #146298
    durotrulo
    Účastník (Participant)

    no ved sa da stiahnut utilitka na sledovanie teplot vo vnutri takze to staci len vyskusat :)

    #146305
    raul
    Moderátor

    Using your Mac with closed lid can lead to serious system heat problems! – ja som to mal zo samotnej insomnie, kde som si to davnejsie precital… Az teraz som si to znovu nasiel a vidim, ze tam je napisane:::

    Using your Mac with closed lid can lead to serious system heat problems! – This is only added to prevent anyone sueing me, if unsure please just check with the helpdesk

    takze dik mrzno :-)

    #146309
    renad
    Účastník (Participant)

    oldbridge:
    V krátkosti o používaní externého monitora:
    – nepotrebuješ k tomu žiadnu aplikáciu
    – máš 3 možnosti ako to používať:

    1. zapneš macbook a hneď ho zavreš
    – v tomto prípade sa ti hneď aktivuje len externý monitor (macbook je zavretý)
    – keď otvoríš potom po naštartovaní macbook jeho obrazovka zostane čierna (jazdí iba externý monitor)

    2. zapneš macbook a necháš ho otvorený
    – naštartujú sa oba monitory, pričom si zachovajú posledné „uloženie“ – teda to, ako si to naposledy prevádzkoval (napríklad možnosť rošírenia pracovnej plochy s tým, že Eizo je hlavný monitor, teda v System Preferences / Display nie je zakliknutá voľba Mirror Displays, a že v podmenu Arrangement je „biela“ lišta na ikonke toho väčšieho monitora – teda tvojho Eiza – tu si takisto môžeš zvoliť, ktorý monitor bude vpravo/vľavo – teda ako sa dostaneš myškou na druhý monitor – tak aby ti to vyhovovalo)

    3. kombinácia bodov 1. a 2.
    – ak si to zapol ako v bode 1. – teda máš zavretý macbook, ale chceš ho oživiť – otvor ho a choď do System preferences / Displays – tam klikni na Detect Display – a už jazdia oba monitory
    – ak si to zapol ako v bode 2. – teda jazdia oba monitory, ale ty chceš iba Eizo: v tomto prípade zavri Macbook a keď oba monitory zhasnú – počaj 10-12 sekúnd, kým macbook „zaspí“ a potom pár krát klikni najlepšie po medzerníku pokiaľ sa ti „nepreberie“ externé Eizo :)

    Moja skúsenosť:
    Dlhodobo – vyše roka používam macbook len v zavretom stave.
    Otváram ho iba v špičke – keď roztočím ventilátory Photoshopom, alebo konverziou videa a podobnými náročnými procesmi … Okrem toho, si teplotu môžeš kontrolovať, takže bez obav :)

    #146321
    pepa007
    Účastník (Participant)

    oldbridge – ještě můžeš mít na externím monitoru jen plátno Photoshopu, a na noťasu všechny nástrojový lišty a tyhle hovadiny (stejně většinu věcí asi ovládáš klávesovýma zkratkama).

    #146322
    renad
    Účastník (Participant)

    Ale to by už potom chcelo 2 najlepšie rovnaké monitory vedľa seba :):):):)
    http://i.ehow.com/images/GlobalPhoto/Articles/2110936/dual-mon2-main_Full.jpg

    to by sa robilo :)

    #146325
    fifuk
    Účastník (Participant)

    To mrzno: on ma novy macbook alu ako aj ja. okolo monitoru na nom je akasi gumicka alebo nejake tesnenie, cize ked ho zavries tak sa tam vela vzduchu nedostane… ale je to kazdeho vec… ja neodporucam…

    #146333
    M@rtin
    Účastník (Participant)

    Renad: no ja mam photoshop pusteny skoro 100% casu. No a tie dva monitory je uuuuplna pecka…

    A s tou gumickou pkolo monitora je bphuzial ravda..

    #146334
    renad
    Účastník (Participant)

    Tak si ho nechaj otvorený a hotovo … :)

    #146336
    fifuk
    Účastník (Participant)

    Inak dnes sa mi v software update objavila aktualizacia ovladacov grafiky pre macbook alu a vylepsenie sa ma prave tykat pouzivania s ext monitorom. Kuknite sa na to:)

    #146339
    mrzo
    Účastník (Participant)

    To ze to je novy unibody MacBook som si skutocne nevsimol v nadpise mal len MacBook. Tak nemozem radit z osobnej skusenosti ale vdaka unibody konstrukcii je mozno to chladenie zabezpecene este viac ale ci ozaj to treba vyskusat, sak jak tu ktosi uz pisal, utilitky na sledovanie teploty su. Ale znovu, to co som pisal, platilo samozrejme len pre stary MacBook.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 26 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.