MacBook – RAM

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware MacBook – RAM

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #80429
    rumik00
    Účastník (Participant)

    Mam MacBook, mid 2010, 13 inch,
    je mozne dat 8GB RAM ?

    Dakujem

    #281451
    igino
    Účastník (Participant)

    Oficialne tabulky Apple tvrdia nieco. Potom su tu rozne tabulky inych a ti tvrdia zas nieco ine.
    Najvacsiu skusenost maju asi chlapci v servisoch, ktori sa neboja experimentovat.
    Ja mam MBP late 2008. Apple tvrdi, ze max. je 4GB, niekde som nasiel, ze 6GB maximum. Bol som v servise, vyskusali sme a Lion mi bezi s 8GB RAM. Parada. Nebudem skalopevne tvrdit, ze ti pojde 8GB, ked to ide mne na starsom notasi. No doporucujem, navstivit (alebo zavolaj) nejake servisne stredisko a uvidis.

    #281455
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    igi:a ked mas napr iStat,ukazuje ti ze vyuzivas celych 8gb?? lebo akoze fyzicky ty tam narves aj 2x8gb,len ide o to ze doska z toho vie pouzit len 4 abo tych 6 teda.

    #281460
    odklizec
    Účastník (Participant)

    Ja ma taky late 2008 a jedu na 8GB RAM (dokonce taktovane na 1333Mhz). Jen pokud si dobre pamatuju, tak toto slo jen na urcitych Late 2008 MBP. Napriklad neslo a nejde to na 2.4 nebo 2.53Ghz verzi, ale na 2.66Ghz uz ano. Na novejsich MBP od roku 2009 a vys by to melo jit uplne bez problemu na vsech?

    #281464
    igino
    Účastník (Participant)

    eFkoOo: praveze ich vidi jednak system (mam Lion) a rovnako aj iStat.
    odklizec: mam late 2008, 2.4GHz a ide to.

    #281473
    rumik00
    Účastník (Participant)

    dakujem potom sa ozvem ako to ide

    #281474
    mrzo
    Účastník (Participant)

    2 igino – je rozdiel vidiet a je rozdiel vediet vyuzivat… mal si niekedy realne zaplnenych 8 GB RAM ?

    #281481
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Toto poznam, ked som mal kedysi davno hackintosh, tak som mal v nom narvane 4 GB ram, samotna doska mi to nebrala, lebo si moduly nerozumeli, pri bootovani mi ukazovalo iba 2GB, tak isto aj v BIOSe, ale v OSX mi ukazovalo nainstalovane 4GB RAM, ale urcite ich nevyuzil…

    Trosku k teme, ale ten hackintosh uz davno nemam, to boli moje zaciatky :)

    #281501
    igino
    Účastník (Participant)

    mrzo: spachal som par skusok na tvoj podnet a uznavam, ze mas pravdu. Neviem sice pamat zatazit na 100% avsak dialo sa mi nieco ine. Pri vlozenych 8GB mi napr. analyza chromatickej aberacie pri 18MPx snimku trvala cca 3-4 minuty (co sa mi nezdalo). Nehovoriac, ze ak som si sucasne kratil cas behanim po nete, stalo sa mi casto, ze comp kompletne zmrzol. Tak som jeden 4GB modul vybral, nahodil povodny 2GB, cize teraz mam 2+4 GB a odrazu vsetko funguje krasne rychlo a neseka. Vyskusal som aj 2+2GB (povodny stav), no 2+4GB vykazuje lepsiu pracu. Dakujem za upozornenie a poucenie.

    #281517
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    este ze tak!uz som si myslel ze mi zasibava…cize mas max vyuzitelnych 6gb, co uz znie realnejsie :)

    #281591
    odklizec
    Účastník (Participant)

    No ja uz tech 8GB skoro zaplnenych mel (pusteny Parallels s XP a RAW editorem), takze to v mem pripade fici?

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.