Macbook Pro vs Macbook Air

Domov Diskusné Fóra MacBlog Macbook Pro vs Macbook Air

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #523653
    goronzo
    Účastník (Participant)

    Dobrý deň,

    potreboval by som poradiť. Idem kupovať použitý Macbook, ktorý budem používať hlavne na hudobnú produkciu.

    V ponuke mám dva macbooky

    1. Macbook Air 2017 i5 1.8 Ghz 8gb RAM ešte rok a pol v záruke

    2. Macbook Pro Mid 2014 i5 2.6 Ghz 8gb RAM bez záruky.

    Čo by ste mi poradili?

    Za každú radu ďakujem.

    #523663
    joer
    Účastník (Participant)

    Dohladaj si tuna na fore, tento problem sa tu riesil uz x-krat.

    #523668
    Adomm1234
    Účastník (Participant)

    V skratke pre zhrnutie.
    MacBook Air 2017 neexistuje, pretože už x rokov nebol aktualizovaný (posledný je tuším early 2015) a MacBook Pro Mid 2014 je od posledného Airu lepší azda v každom ohľade, ale vzal by som nejaký so zárukou.

    #523669
    lord.norton
    Účastník (Participant)

    Nez reagujes  si zisti co pises…

    http://www.istyle.eu/sk/mac.html

    #523670
    Adomm1234
    Účastník (Participant)

    Aha, takže keď sa zrazu v roku 2017 zdvihla frekvencia toho istého procesora o 0,2GHz, pričom všetko ostatné zostalo nezmenené, tak to je upgrade?
    Keby to bol upgrade, tak by tam bol KabyLake a nie Broadwell zo začiatku 2015. Nech to Apple nazýva aj Air 2020, je to produkt zo začiatku roka 2015 a to, že našli na skladoch staré procesory, ktoré sa im tam oplatilo montovať a mali o 0,2GHz na jadro viac, ešte neznamená, že je to model 2017.

    #523673
    lord.norton
    Účastník (Participant)

    Ty si povedal ze model 2017 nie je.

    Ja som ti poslal link ze je.

    To ze upgrade nie je podla tvojich predstav za to ja nemozem.

     

    #523679
    Adomm1234
    Účastník (Participant)

    Nejde o to, či je to podľa mojich predstáv, mne je to v podstate úprimne jedno, snažím sa len poradiť, aby bol goronzo čo najspokojnejší so svojím budúcim strojom.
    Len nejaké sw navýšenie frekvencie (možno aj pár riadkami kódu) nie je tak celkom upgrade.

    #523764
    johnnyZ
    Účastník (Participant)

    ja by som zobral to pro

    #523765
    dfx
    Účastník (Participant)

    Ja by som bral pro, ale je to takmer jedno na hudobnu produkciu. Pro ma lepsi display, ale inak su obidva rovnako zastarale. Do leta by mali vyjst nove modely vsetkych macbookov.

    #523808
    Avatar photoMartin Knezović
    Účastník (Participant)

    A opäť pripojím svoj článok :)
    Dnes sa budeme zaoberať otázkou MB Pro alebo MB Air. Veľa ľudí sa pýta, ktorý je pre nich lepší a ktorý je aký. Predstavíme vám krátke zhrnutie. Začneme Macbook-om Pro.MacBook Pro bol vždy najvyšší level prenosných počítačov od Apple. To znamená že vždy bol svojimi komponentmi silnejší ako jeho bratia. MB Pro sa vyznačoval najvyšším výkonom aj v najlacnejšej verzii oproti ostatným. No na druhej strane si to kompenzoval slabšou výdržou batérie (silnejší = viac spotrebuje) a taktiež aj omnoho vyššou hmotnosťou(2,06kg) ako MB Air. MB Pro je počítač pre tých čo radi tvoria, potrebujú na prácu a potrebujú silný výkon pre napríklad grafické programy resp. programy náročné na HW. Na druhej strane je tu cenovo a váhou dostupnejší MB Air. Je všeobecne známe, že pri MB Air nešlo ani tak o výkon ako o ľahkosť, elegantnosť a výdrž batérie. Preto tento MB ponúka až 12 hodín pohotovostného režimu, čiže je skvelý na branie von a do školy. Je ľahký(1,08kg), štýlový a veľa vydrží. Čiže ekvivalent outdoorového počítača. Zhrnieme si to. Ak chcete počítač využívať naplno a radi tvoríte, je pre vás MB Pro najlepšou voľbou. Pokiaľ potrebujete notebook na písanie poznámok, sledovanie filmov či občasnú prácu a radi chodíte von je pre vás MB Air to pravé.

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.