MacBook Pro Retina 13”

Domov Diskusné Fóra Ostatné MacBook Pro Retina 13”

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #90363
    mst
    Účastník (Participant)

    Aké sú Vaše názory na MacBook Pro Retina 13”? Oplatí sa ho kúpiť v porovnaní s MB Pro alebo Air? Dá sa niako rozšíríť pamäť z 128GB SSD na viac?

    #337024
    igino
    Účastník (Participant)

    Postav sa pred zrkadlo a najskor si poloz otazku na co to chces pouzivat. Pripadne to napis sem. My nevieme ci to chces na citanie mailov a webu, alebo na strih videa, komponovanie hudby alebo co. Premysli si svoje potreby a potom sa spytaj znovu. OK?

    #337050
    dfx
    Účastník (Participant)

    Ak naozaj potrebujes retina display, tak sa oplati. Za tie peniaze by som si ja radsej kupil 15” mbp. Disk sa da vymenit, ale je to drahe, lebo ten konektor je nestandardny.

    Mne sa zda divne, ze Apple robi tri rozne 13” macbooky, ked maju podobny vykon. Radsej mohli dat do toho s retinou 4-jadrovy procesor a externu grafiku a nedavat dvd mechaniku pri rovnakych rozmeroch ako ma stary 13” MBP aby mal poriadny vykon ako 15” mbp.

    #337061
    mynick
    Účastník (Participant)

    mbp 13 retina moze mat tiez az 768GB pamate ako aj jeho 15 palcovy brat, tutu moznost mas navolit si pri kupe, ale lacne to nie je.

    Aj ja som bol nemilo prekvapeny tym, ze tam dali len 2-jadro a bez druhej grafiky, skoda..

    #337074
    mst
    Účastník (Participant)

    igino: skoro vsetko – tvorenie videa, fotky, programovanie, dokumenty, web, windows,… takze hlavne potrebujem aby mal riadny vykon co ma aj odradzuje od MB Air a zase od Retiny cena a mala pamat na disku a hlavne nezvyk ked teraz mam 500GB zaplnenych a potom zrazu na 128 :D

    #337075
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    No tak v tom prípade už len nosiť externý HDD so sebou :-)

    #337076
    bawy
    Moderátor

    mst: 128gb ti nebude stačiť ani na bežnú prácu, nie to na tvorbu videa. 2x si premysli, na tvojom mieste by som šiel do 15″ mbp, vyhodil superdrive mechaniku, napchal tam aspoň 500gb disk na data, miesto disku by som napchal 128gb SSD na system, dal 8-16gb ram a bol by som spoko :-) alebo to isté do 13″ MBP a môžeš mať slušný počítač..

    #337082
    MooDy
    Účastník (Participant)

    Ja osobne ani nevidim dovod mat retinu na 13″ obrazovke..a to robim denne s fotkami, ale naozaj tomu nedokazem najst vyuzitie. Tak ci tak od toho sedis vzdy v urcitej vzdialenosti a nepozeras na to s hlavou nalepenou na obrazovke. Ked uz retinu, radsej vacsiu uhlopriecku,

    #337096
    dfx
    Účastník (Participant)

    mst: ak chces tvorit video, tak potrebujes 15” kvoli 4-jadrovemu procesoru a externej grafike. Ak mas nato okolo 2000 eur, tak si kup normalny 15”, dokup ssd disk, maximum RAM a vyhod dvd mechaniku, ako pise bawy. Ak mas nato okolo 3000 eur, tak si mozes kupit 15” s retinou, diskom s 512GB a 16GB RAM.

    Na vsetky 13” macbooky zabudni lebo maju iba dvojjadrovy procesor.

    #337100
    Benne
    Účastník (Participant)

    Pre teba asi najlepsi 15″ pro bez retiny, lahko vymenitelny disk za vacsi,takisto RAM…

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.