MacBook Pro mid 2010 – upgrade

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware MacBook Pro mid 2010 – upgrade

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 22 )
  • Autor
    Príspevky
  • #106478
    culi7
    Účastník (Participant)

    Cafte!

    vlastním MBP mid 2010 (Core 2 Duo, 4gb, GeForce 320M). Chcem zainvestovať a namiesto 250gb hdd kupit 512ssd a nahodiť El Capitan.

    Viete mi poradit aky 2,5″ ssd 512 by som mal kupit? (pomer cena/vykon) a ci je dobre ísť na 10.11? (teraz mam 10.9.5)

    Ďakujem!

    #411567
    Peppo
    Účastník (Participant)

    podla mna jednoznacne CRUCIAL – mam ho v macu a ide naparadu.. El capitan a zapnut TRIM na nom… a to mam starsi stroj – mac mini late 2009m 2,26 duo core a 8GB RAM

    #411574
    culi7
    Účastník (Participant)

    A to zapnutie TRIM sa robí ako? co treba napisat do terminálu? (je to dobre zapnut aj pri inych znackach SSD ako napr. samsung, kingston?)

    #411577
    alfoldy
    Účastník (Participant)

    Mám ten istý stroj, po výmene HDD za SSD ožil, a pridal som aj RAM, momentálne mám 12GB (4+8)
    Ak máš záujem, mám zvyšných 12 GB
    Ja tam mám Samsung 840, TRIM yosemite aj El captain podoruje pre 3rd výrobcov, len som zabudol ako som ho aktivoval :)

    #411578
    ????
    Účastník (Participant)

    culi7: sudo trimforce enable

    vraj niektore samsungy (moj 850 a 840) s tym maju nejaky problem ohladom Queued TRIM Commands, ale ziadne problemy som nepostrehol ani pocas Beta, ani v produkcnej verzii

    #411580
    culi7
    Účastník (Participant)

    alfoldy: mas volnu ramku do toho mojho NB? aka by bola cena za 4GB alebo 8GB? som z NR

    #411581
    dfx
    Účastník (Participant)

    ja by som iny ssd disk ako intel alebo samsung nekupoval

    #411582
    culi7
    Účastník (Participant)

    Ved objednal som Samsung 850. Ale ak ten NB nepouzivam az tak casto má vyznam zapinat TRIM? alebo to proste je potrebne zapnut? zvysi to rychlost?

    #411589
    alfoldy
    Účastník (Participant)

    culi

    zapni TRIM a nerieš :)
    Jednoducho kúp si SSD + rámček, s Diskovou utilitou nakopíruješ HDD na SSD v šuplíku, vymeníš disky, určíš startovací disk, zapneš TRIM, nahodíš nové RAM a ak nie si grafik alebo sa neživýš strihom videa, budeš mať na pár rokov ešte schopný a pekný stroj :)

    som z DS, 8GB je funglo nová, 40€, a tých 4 GB ti dám za 10€

    ako si na tom s baterkou? moja už dosluhuje

    #411670
    culi7
    Účastník (Participant)

    SSD nahodený, Trim zapnuty. šlape to ako hodinky. Ramku doplnat nebudem, ide to fajn

    Dakujem za rady!

    #411675
    bawy
    Moderátor

    pri spustení viac aplikácií naraz RAM pocítiš najmä safari a veľa tabov + MS office + itunes a obdobné aplikácie, ale ak ti to stačí pohoda. Poznám ľudí čo stále funguju s 2GB ram a občas si počkajú ale tak to už je daň za slabú ramku..ale nie každého to tak štve ako väčšinu z nás :)

    #411677
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Neni mozne, ze ja sa chystam na upgrade uplne rovnakeho stroja.
    Ja idem kupit toto: http://pamate.heureka.sk/crucial-sodimm-ddr3-8gb-kit-1066mhz-cl7-ct2c4g3s1067mceu/
    a tento ssd disk som dostal poradeny: http://pevne-disky.heureka.sk/transcend-ssd370-512gb-2_5-ssd-sata3-mlc-ts512gssd370/

    @alfoldy
    , nemas problem, ked tam nemas v slotoch dve rovnako velke pamate? lebo podla toho, co som cital ti to moze odpalit aj maticnu dosku kvoli prehrievaniu.
    len tak mimochodom, presne tento macbook ma maximalnu velkost pamate udavanu ako 8gb, takze 12gb asi nema zmysel, nie?

    @s3030150
    tie samsungy a ostatne ssd disky majuce problemy s queued commands nemaju problemy s windowsami ani s macmi, ktore queued commands nepouzivaju, pouziva ich iba linux

    #411678
    Adomm1234
    Účastník (Participant)

    MacBooky do 2012 majú uvádzanú 8GB, ale mali by bez problémov zvládnuť 16GB.

    #411679
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    mam jednu otazku: ked vymenim hdd za prazdny ssd, pripojim instalacny bootovatelny usb flash drive (na nainstalovanie el capitana), budem schopny nabootovat z usb, naformatovat ten novy ssd na Mac OS Extended (Journaled) a nainstalovat nan el capitana?
    alebo budem musiet kupit nejaky usb ramcek na ten ssd, aby som ho mohol naformatovat a nainstalovat na el capitana?
    budem robit clean install

    #411680
    culi7
    Účastník (Participant)

    mudrnudl: dnes som spravil nasledovne:
    vybral povodny hdd, vlozil novy cisty SSD, spustil Notebook s usb El capitan a ked sa mi otvorilo okno kde vies spustit disk utility tak tam som naformatoval SSD a pokracoval v instalacke. Vsetko prebehlo ako má.

    #411681
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    @culi7 diki moc, presne to som chcel vediet. a sorry, ze som ti znicil temu – to ja rad :D

    #411682
    culi7
    Účastník (Participant)

    to je v pohode. Treba si navzajom pomahat. S HDD povodnym bootovaci cas 1,2min. Teraz ked je tam SSD tak 28sekund. Aj celkova odozva systemu je porovnatelne lepsia.

    #411689
    alfoldy
    Účastník (Participant)

    Mudr .. : Ideálne keď sú rovnaké RAM, ale nezohnal som 8GB 1067MHz, tak som tam dal 8GB 1333 + 4GB 1067,
    MB mi potom podtaktoval 1333. Oficiálne podporuje 8GB ale reálne 16GB.
    Zatieľ nič nepozorujem a fičím takto už mesiac

    #411690
    alfoldy
    Účastník (Participant)

    Ak by mal niekto na výmenu 8BG RAM 1067MHz za 1333MHz by som bol rád :)

    #411700
    zydo
    Účastník (Participant)

    alfoldy ja by som mal zaujem o tu 4gb ak ju este mas :)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 22 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.