Macbook Pro late 2007 (model A1226) 2.4 GHz – nejde displej/grafická karta

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Macbook Pro late 2007 (model A1226) 2.4 GHz – nejde displej/grafická karta

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #98778
    Duke
    Účastník (Participant)

    Kúpil som tento Macbook pred mesiacom na inzerát. Všetko v pohode, dal som tam Mavericks, vymenil HDD za trochu novší a nainštaloval aj Windows 7 cez Bootcamp. Po jednom uspatí ale prestal fungovať monitor, ani na začiatku neblikne bielym, ale systém počuteľne nabehne, dióda svieti.
    Dočítal som sa, že tento rad mal grafické karty (Nvidia Geforce 8600M GT), ktoré sa niekedy odpálili.

    Viete mi niekto poradiť, ako zistím presne, kde je chyba, prípadne, či sa mi oplatí zháňať náhradnú grafiku, resp. celú dosku, alebo to predať po častiach či vcelku na náhradné diely?

    Vopred ďakujem.

    #377201
    Lixx
    Účastník (Participant)

    Tieto dosky sa neodpalili niekedy ale vzdy. Je to len otazka casu, Ak si das vymenit dosku za nemalo penazi, skor ci neskor sa opat odpali.

    #377202
    Drevoplech
    Účastník (Participant)

    Grafiku urcite nevymenis, lebo ta je pajkovana na doske. Doska samotna by ta vysla asi viac ako si dal za cely macbook a ako pise Lixx, aj tak sa asi odpali.

    Ak chces, mozem ti to “opravit”. Oprava niekedy pomoze na mesiac, niekedy na rok a mozno vydrzi dlhsie ako zvysok laptopu.

    V pripade zaujmu ma kontaktuj na pavhal(a)gmail.com

    #377204
    Duke
    Účastník (Participant)

    vďaka, poslal som mail

    #377205
    Lixx
    Účastník (Participant)

    @Drevoplech
    Ides robit zapekanu dosku na slanine? :D

    #377215
    Drevoplech
    Účastník (Participant)

    Presne… Polozis tam platok oravskej slaniny a zapekas. Ked uz je hotova slanina, tak by to malo fungovat :)

    #377225
    Duke
    Účastník (Participant)

    hej, slaninu dodám, som z Oravy

    #377226
    PET
    Účastník (Participant)

    Napriklad ja mam 2 x MBPro 2008 s NV 8600. 1 mal menenu dosku 4 v zaruke / este je v predlzenej zaruke do marca 2014 / naposledy to bolo pred 2 rokmi a OK. Len bola po poslednej oprave vymenena pasta a vetraky tocia na CPU 2000 a GPU 4000. 2 ide od zaciatku na 100 % bez poruchy / vymenena 2 x pasta, pravidelne pred letom cistenie /. Na tom 2 idu vetraky na 2500 CPU a GPU na 5000.
    Ale aj tak mam kazdy den strach ci sa este zapne.

    #378607
    Duke
    Účastník (Participant)

    takže ani opaľovanie nepomohlo a doska už úplne odišla. ponúkam tento MB na súčiastky – všetko ostatné funguje a case je veľmi zachovalý, len zhora je jedna menšia preliačenina

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.