Macbook PRO 15 Zamrzne a reštartuje sa

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Macbook PRO 15 Zamrzne a reštartuje sa

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #98823
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Dobry den. Mam možnost kupit macbook pro 15….je to core 2duo 2,4 ghz…je to rok myslim 2008 aluminium už ako su najnovšie.Ma len jednu chybu a to že raz za čas zamrzne a treba ho reštartovat.Majitel piše že to robi buď po zapnuti ntb alebo aj po 4 hodinach od zapnutia .Je možnost že to je odpalena doska alebp graficky čip ked sa notebook normalne spusti ? Možno to je len pevny disk.A ako by sa to dalo zistit…dakujem za rady.

    #377415
    Lixx
    Účastník (Participant)

    Ak to ma graficku kartu 8600m gt tak nekupuj v ziadnom pripade! :-)

    #377416
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    To viem že tato grafika sa odpiekla snaď vždy kedy mohla ale ta byvala len na staršich hlinikovych macbookoch nie ?Či bola už aj na normalnych unibody 15-kach ?Ja neviem ešte aka tam bola ale predpokladam že 9400 a 9600m.

    #377417
    Lixx
    Účastník (Participant)

    8600 je len v neunibody. Ak si pozries Apple fora tak zistis, ze s dedikovanymi GPU v MBP 15 je casto problem. Asi je to sposobene zlym chladenim alebo niecim inym.

    Skus na tom MBP spustit Apple hardware test, pozriet SMART stav disku, resetovat SMC, PRAM a skontrolovat memtestom RAM :-)

    #377418
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Ale teoreticky keby to bol problem v dedikovanej karte tak by notebook mohol stale ist ale len na integrovanej keby sme vylučili použivanie tej dedikovanej.Keby to bola doska tak asi nejde vobec či ? Ja ten notebook praveže ešte nemam tak to nemam nejako otestovat a dufam že to bude len disk.Tak by som potreboval nejaky najjednoduhši sposob ako to otestovat a vylučit chybu dosky alebo tej spominanej grafiky.Ak by to bol disk alebo ramka tak to by nebol problem.

    #377424
    dfx
    Účastník (Participant)

    Ak je tam 8600m, tak to nekupuj. Ten MBP nema integrovanu grafiku, iba tu 8600m. Nijakym sposobom to neotestujes, lebo niekedy ta grafika odchadza postupne, niekedy odide okamzite.

    #377425
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Je to unibody tak ten nema 8600…

    #407486
    PP24
    Účastník (Participant)

    ja mám tento istý problém s MacBook PRO 15″ retina early 2013, väčšinou funguje bez problémov, ale niekedy sa stane že zamrzne a keď ho nereštartujem sám hneď ale počkám, tak sa reštartuje sám. grafiku mám túto Intel HD Graphics 4000 1024 MB.

    Najprv som si myslel, že to je update-mi lebo mi zobrazilo, že je nový update, ignoroval som to a začalo to mrznúť často, aj dvakrát za deň niekedy, potom som spravil update, šlapal bez problémov.

    Teraz mi zamrzne len sem tam, ale stále to robí a neviem čo to môže byť.

    Mám sa toho laptopu zbaviť (už nemá záruku) alebo to je ozaj iba tými update-mi?

    Vďaka

    #407489
    Drevoplech
    Účastník (Participant)

    Treba spravit diagnostiku systemu, popripade reinstall alebo vymena HDD a uvidis.

    #407495
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Ja som mal v “hajzlu” chipset. Po reballe to šlo.

    #407496
    madaraszko
    Účastník (Participant)

    mne to robila retina 13″ early 2013 tiez s HD4000 a bol to len sw problem. vzdy ked som mal pustene safari tak macbook po nejakom case zamrzol po update ale teraz neviem ktorom to proste prestalo robit.

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.