Macbook pro 13 retina

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Macbook pro 13 retina

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Autor
  Príspevky
 • #99450
  Seepeed
  Účastník (Participant)

  Zdravím Vás,
  rozmýšľam nad macbook pro 13 retina určite 8 gb ram. Procesor zatiaľ neviem. Chcem sa ovšem opýtať či tá nová grafika HD 5100 iris stačí na retinu a či to nerobí problémy. Je ten display retina v pohode? Som bežný užívateľ počítača. Ale tá retina sa mi pozdáva, preto air asi nie.
  Ďakujem za odpovede.

  #379967
  Misiaccik
  Účastník (Participant)

  Chod do obchodu a pohraj sa s retinou . Ja som napriklad usetri par stoviek. Tak isto som bezny uzivaťel office internet vedenie firmy a retina je pre mna podstate nevyuzitelná. Ale zistil som to az ked som mal vedla seba retinu a airko .

  #380004
  Maťo_11
  Účastník (Participant)

  Medzi retinou a air-om je velmi veľa rozdielov , air je skôr myslený ako konzumentský nástroj pre bežných nenáročných ľudí.Od display-a cez konektivitu..dlhodobý výkon..až po chladenie.Sú to dva rozličné stroje a kedže ako si povedal , že si bežný užívateľ určite ti bude stačiť air (teoreticky).Čo sa týka ramky 8GB jednoznačne a procesor absolútne postačuje základný 2.4ghz , vyššie sa neoplatí ísť kedže za stovky € dostaneš rádovo % navyše výkonu(i7 + 10%) , k tomu za cenu nižšej výdrže batérie a vyššej teploty zariadenia.5100 grafika ma prekvapila a dosť , na všetkých medium detailoch v pohode hrám Left 4 Dead 2 na ext. monitore na 40FPS (1920×1080) , čo som od integrovanej teda nečakal aj keď je to staršia hra . Dá sa povedať , že aj OS X ide celkom pekne na tej retine,bývali aj horšie časy(OS X 10.7 , 10.8)… keď máš nastavené klasické kvázy 1280×800.Ak pôjdeš vyššie (1440×900) ako to mám aj ja , tak pri aplikáciách ako nie príliš obľúbený Chrome sa môžeš stretnúť pri scrollovaní s FPS-dropmi , čo ale nieje chyba stroja ale lenivých vývojárov v Google.Osobne ma najviac prekvapilo chladenie , ktoré je také dokonalé aké som ešte nevidel a pri bežnej práci ho nieje počuť vôbec.Na druhej strane air nemá žiadne prepočty DPI a ide to tam stále o niečo plynulejšie všetko..je to daň za retinu :)

  #380920
  kempesko
  Účastník (Participant)

  Určite zober Retinu, ten displej je nádherný

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.