MacBook PRO 13 2015 v 2020

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware MacBook PRO 13 2015 v 2020

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #549466
    louis19
    Účastník (Participant)

    Ahojte,
    rád by som sa spýtal či má ešte v roku 2020 zmysel uvažovať nad kúpou MacBooku PRO 13 2015, 2,7 Ghz, Core i5, 256GB disk, 8gb RAM? Plánoval by som ho využiť na občasný strih videa a zoznamovanie sa s programovaním :) Išlo by o môj prvý Mac.
    Vopred ďakujem všetkým za rady.

    #549481
    nocom
    Účastník (Participant)

    S výhledem do budoucna bude potenciálně omezením hlavně ta RAM, protože 8 GB je dnes prostě tak tak a rozšířit to nejde. Na druhou stranu stále se s touto konfigurací dnes prodávají nové stroje, lidi to kupují, tak jim to asi stačí. Na střih videa bych právě s ohledem na RAM mířil výše, ale pokud jde o rekreační záležitost, tak to nějakou dobu zvládneš.

    Pokud to má být první Mac, tak to půjde, výkon jako takový ti stále stačit bude, tam se není čeho bát, dokonce máš stále ještě ten luxus v podobě možnosti si vyměnit SSD za větší (nebo když odejde, což se u staršího kousku hodí).

    Vždy je to otázka financí. Svůj první Mac jsem si kupoval kdysi nový a v podstatě ihned jsem věděl, že jsem to měl udělat už dávno. Ne každému to ale takto musí sednout, a starší kousek v podobě modelu 2015 není podle mne vůbec špatná volba.

    //EDIT: Samozřejmě si musíš zvážit ještě další okolnosti, jako baterku a její stav vs. cena atd., ale to beru jako jasnou věc.

    #552717
    ollinko
    Účastník (Participant)

    Ahoj ja mam presne ten macbook 2015 s rovnakymi parametrami….a tiez ho obcas pouzivam na strih videi….je pravda, ze pri renderovani sa zapne vetrak naplno….ale inak to zvlada super..ja som spokojny,

    #553772
    StefanSlanina
    Účastník (Participant)

    Hej. Mám Mac od roku 2017. Nie horšie ako nové. Nerozumiem, prečo platiť dvakrát viac, aj keď vlastnosti sú rovnaké.

    #553778
    louis19
    Účastník (Participant)

    Ďakujem za odpovede. Rozhodol som sa ho kúpiť a zatiaľ neľutujem. Vetrak vážne počujem len pri renderovaní videa, ale to vážne robím iba občas.Takže zatiaľ veľka spokojnosť.

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.