Macbook pro 13” 2009 cierna obrazovka

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Macbook pro 13” 2009 cierna obrazovka

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Autor
    Príspevky
  • #536853
    drincok
    Účastník (Participant)

    Zdravim. Mam macbook pro 13” rok 2009 kupeny na inzerat dobierkou. Prisiel s prasknutym ochrannym sklom na displeji vlavo hore, nieje to vidno tak mi to nevadi no neviem ci to nemoze mat suvis s problemom. Nainstalovany nanovo el capitan na moj harddisk (dotycny tvrdi ze on tam mal ssd a nemal ziadny problem). Zapnem ho, zadam heslo a zrazku obrazovka stmavne, obrazovka je cierna. Ked ho do cca minuty napojim na externy monitor tak vsetko je plne funkcne, ale len na externom monitore. Ked monitor odpojim stale je obrazovka cierna, ked ho zapojim na externom monitore plne funkcny ale macbook ma obrazovku stale ciernu ale pracuje na externom monitore. Ale ak ho nenapojim na monitor tak macbook do cca minuty sa uspi ale prebrat ho vypinacim tlacitkom neviem. Dotycny tvrdi ze ziadny problem s nim nemal. Nestretol sa niekto s niecym podobnym? Pripadne nejake napady co by to mohlo byt? Je to HW problem ale ci je to na doske alebo sa s tym da nieco robit. Dakujem za rady

    #539661
    joer
    Účastník (Participant)

    Vyzerá to že je medzi displayom a doskou prerušený kábel. Toto mi robilo na MacBooku pro, kedy som mal na doske konektor viacnemej nepripájkovaný k doske/asi sa uvolnil teplom alebo čo/ keď som pripojil ext. monitor vsjo šlo, takže grafická karta by mala byť OK. Dá sa to opraviť-treba naniesť špeciálnu pájkovaciu pastu-dá sa kúpiť napr. na avelmak.sk a teplovzdušnou pájkovačkou nahriať. Cin by sa mal roztopiť a konektor sa k doske pripájkovať. Sú to SMD súčiastky, je to malé ale pod lupou to ide a ak máš v okolí nejakého šikovného elektrokutila tak ti to spraví. Vid foto

    link: https://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Pro+13-Inch+Unibody+Mid+2009+LCD+Replacement/1423

    #539666
    drincok
    Účastník (Participant)

    Dakujem ti velmi pekne, skusim to dat pozriet. Inac to bol aj moj tip ze moze byt v tom kabli problem medzi lcd a motherboard ;)
    Nieje tu niekto kto by bol ochotny sa nan pozriet? Dakujem

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.