Macbook Air EFI update 2.2

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Macbook Air EFI update 2.2

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #81357
    Serpantes
    Účastník (Participant)

    Zdravim vsetkych OS X expertov,

    mam pre Vas jeden problem na vyriesenie: Uz som tu asi celkom znamy ako Windows only user, takze na mojom Airku 11″ 2011 som zmazal cely disk mam tam len W7. Teraz vysiel novy update EFI 2.2 a chcel som si ho nahodit. Tak som vopchal recovery usb kluc, a na druhy 16GB kluc nainstaloval LIONa. Az na tu zavratnu rychlost z USB kluca instalacia prebehla, system nabehol, ponukol spomenuty update, dal som teda stiahnut, restart a nic neurobil, len sa restartol znovu do Lionu a ked som dal znova Software update ponuka mi to znova a znova. Power cord mam zapojeny.. co s tym?

    Vopred vdaka za odpovede

    #286488
    Serpantes
    Účastník (Participant)

    je to bieda no…

    #286510
    raul
    Moderátor

    Je to taky problem spravit 1gb particiu, kde bude len os x? Zaberie ti z toho len cca 400mb a mozes smelo robit updaty…
    Tvoj problem.. ktovie, co si porobil :)
    Skus pekne nainstalovat normalne na hdd liona a potom vsetky updaty..

    #286523
    Glog
    Účastník (Participant)

    Toto fórum je výnimočné – „tvoj problém“ vidím ako reakciu na diskusnom fóre tohoto druhu azda prvýkrát. :-D

    #286540
    Serpantes
    Účastník (Participant)

    To vazne na 1GB particiu nahodim Liona? z recovery kluca?
    Aky problem prosimta, ja viem co som porobil, vyhodil som ten paskvil OS X a chcel som ho spustat len z usb kluca v pripade potreby updatov, co evidentne nezvlada..

    #286547
    iTuxx
    Moderátor

    Lion sa zmesti do 1GB particie? :-O

    #286549
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    @Serpantes
    Neviem ako je to s EFI na MBAir ale vsetky firmware updaty co som do teraz videl (na OSX) sa nainstalovali ako aplikacie do /Applications/Utilities/ a bolo ich treba manualne odpalit. Nepises ze by si startoval aj nejaku instalacku takze predpokladam ze bude problem asi tu..

    #286552
    Serpantes
    Účastník (Participant)

    EFI update ako aplikacia? no neviem v ktorom roku to bolo, ale MAC mam od 2008 a EFI update vzdy prebiehali tak, ze sa stiahol ako update cez Software update, napisal ze bude restart a pred nabehom OS prebehne prepalenie vsetko automaticky.
    To iste je aj teraz, stiahne mi EFI update 2.2, vypyta si restart, este pred restartom prebehne successfully update, a potom ma nasledovat ten restart s prepalenim, ale prebehne len obycajny restart a znova ponuka update..

    #286752
    palo s.
    Účastník (Participant)

    Podľa mňa pri updejte EFI nevie citat z USB, lebo s tym ani nepocita. ide o kompletne prepalenie eeprom. Ako to chces robiť z USB, ked nejde EFI? EFI je v Macoch to iste čo BIOS v PC. Bootcamp je emulacia Biosu spolu s ovladacmi na apple hardver. A tiez pls nezabudni, ze musis mat komp pripojeny na nabijacku, inak ti update automaticky odmietne spravit. Tiez by som pozrel, ci mas nainstalovany posledny boot camp. Ak to nepomoze, nezostava ti nez nainstalovat liona na SSD. Pred tým si sprav Windows backup.

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.