Macbook Air 2011 + Externí monitor – velké ikony

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Macbook Air 2011 + Externí monitor – velké ikony

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #103127
    Jan Poncik
    Účastník (Participant)

    Hezký den,
    Používám již nějaký ten rok MacBook Air 2011 a včera jsme si k němu koupil externí monitor BenQ GW2760HS 27″ propojeno to mám pomocí redukce (koupeno v applu) Mini Display Port na HDMI ale mám problém s tím že se mi vše na externím monitoru zdá příliš velké (ikony, status bary, menu) prostě všechno. Jako bych vzal velikost macbooku a jen vše roztáhl do větších rozměrů.

    Monitor je Full HD, nastavené rozlišení mám 1080p.

    Nevíte kde by mohl být problém ?

    Děkuji za jakékoliv rady.

    #397081
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Hlavne nastavenia a v nej položka Monitor/Screen alebo také čosi (som na iPade teraz), ikonku modreho monitora to má, malo by ponuknut pat moznosti (default je Best for Retina, teda aspon u mna, neviem ako na Airku).

    Ak do zajtra nik neodpise, pozriem sa na to.

    #397101
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Je to pochopitelne, ak nepouzivas rezim rozsirenej pracovnej plochy, ale len zrkadlenie obrazu z MacBooku Air na velky monitor (teda to iste na oboch monitoroch). Ak zmenis nastavenie na rozsirenu plochu (Extended display, nie Mirroring), bude vsetko v poriadku.

    Dalsou moznostou je pripojit externu klavesnicu a mys/magic trackpad a zavriet MacBook Air.

    Je samozrejme, ze nie je mozne pri zrkadleni obrazu mat ine rozlisenie vstavanej obrazovky a ine na externom displeji. To je technicky vylucene, kedze prave preto sa to vola “zrkadlenie obrazu”

    #397106
    Jan Poncik
    Účastník (Participant)

    Díky za odpovědi.

    Lukáš Raynor Majer: Rozlišení jsem projel všechny a mám nastaveno to nejlepší…

    Jozef Remen:
    Zkoušel jsem oba režimy a je to naprosto schodné at už je to nastaveno jako mirroring nebo jako Extended dispaly stále to má stejnou velikost (to mě právě udivuje) …

    Nejsem si jistý jestli to náhodou není tím HDMI jestli nebude lepší volba DVI.

    #397107
    majdy
    Účastník (Participant)

    Ale píše, že má nastavenie rozlíšenia 1080p na monitore, čiže nieje zrkadlený. Ďalej, best for retina a podobne tam mať nebude, keďže nemá prečo, je tam jedine “scale” nastavenie ak by niektoré prvky nebolo úplne vidno pri určitých displejoch.

    Skúsil by som to nastavenie ak by ti neprekážali čierne kraje, avšak prvky by boli menšie a podobné tým z MBA.

    Všeobecne si myslím, že problém je v tom, že si zvyknutý na displej MB Air, ktorý má prvky všeobecne maličké, kvôli “väčšiemu” rozlíšeniu vzhľadom na uhlopriečku – predtým (pred retinou) mal MBP 15″ rozlíšenie ako 13″ air a 13″ MBP ako 11″ Air (cca).

    Jednoducho ten 27″ monitor čo si kúpil je veľký a má len full HD displej, preto sú tie prvky oproti MBA veľké.

    #397108
    Jan Poncik
    Účastník (Participant)

    Tak jsem objednal druhý s rozlišením 2550 x 1440. Doufám že to už bude o poznání lepší s tímhle se opravdu pracovat nedá. Ale nemyslím si že by ty prvky měli být dvakrát větší než jak jsou na MBA…

    Díky

    #397113
    majdy
    Účastník (Participant)

    To bude lepšie, ale len o niečo – rozlíšenie 27″ iMacu.

    Ja si naopak myslím, že tie prvky môžu byť kľudne preto väčšie. Predsa zober si že máš ešte raz tak veľký displej ako si kúpil a rovnaké rozlíšenie, polož si teraz otázku, čo sa bude zväčšovať? Len to čo je zobrazené na displeji. Čím väčší displej a menšie rozlíšenie, tým budú prvky väčšie.

    Preto ak si zvyknutý na maličké prostredie volil by som čo najmenší externý s čo najvyšším možným rozlíšením aby sa to vyrovnalo.

    Hustota pixelov pri full HD pri 27″ – 82 ppi
    Nový čo si objednal pri uhlopriečke 27″ bude mať – 109 ppi
    Tvoj MBA má za predpokladu, že máš 13″ – 131 ppi (čím viac tým lepšie, čím sa čísla na oboch zariadeniach priblížia tým budú prvky vybalansovanejšie)

    Čiže ak chceš mať prvky rovnako veľké, potrebuješ nájsť niečo v rovnakej hustote…

    #397121
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Otazka znie, aku mas velkost displeja na MacBook Air.

    Rozlisenim je to len zcasti, druha vec je velkost displeja 27″ a rozlisenie len 1080. To je fakt na to, aby boli velke ikony. Na iMacu 27″ je presne rozlisenie 2550 x 1440 px.

    #397128
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Mám Widle cez BootCamp a v natívnom rozlišení mám všetko mááááličkééééé :-D

    zmena DPI nie je riešenie, hodil som tam Full HD a odvtedy normálka.

    Takže ja len, či to pomôže :-)

    #397129
    Jan Poncik
    Účastník (Participant)

    No to bych už musel koupit 4K display ale stejně si myslím žeto není až tak pravda když jsem se díval v apple storu na Thunderbolt display má podobné rozlišení a ty prvky jsou daleko menší…

    I přes to dnes jsem si donesl ten nový monitor : http://www.alza.cz/27-acer-k272hulbbmidp-d2268381.htm má 2550×1600 ale macbook to nechce nastavit v možnostech mám pouze nastavení zase na 1080p viz přiložené otisky obrazovky.

    https://www.dropbox.com/s/glgilao22ccygyf/Screenshot%202014-12-05%2020.54.31.png?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/fypshfocwgrxxf5/Screenshot%202014-12-05%2020.54.11.png?dl=0

    Netušíte někdo čím by to mohlo být ?

    Díky

    #397133
    Jan Poncik
    Účastník (Participant)

    Tak odpověd je prostá je to HDMI káblem, na jiném fóru mi to vysvětlili je potřeba to propojit (Mini display port -> Display port) a rozlišení půjde nastavit i to maximální…

    #397134
    iwans
    Účastník (Participant)

    Presne ako pise Jan Poncik, pouzita verzia HDMI asi nepodporuje vacsie rozlisenie, resp. monitor pripojeny cez HDMI sa pre pocitac tvari ako televizor (1080p je toho dokazom). Treba ho pripojit idealne cez DisplayPort, pripaden cez DVI. Oboje je lepsie ako HDMI.

    #397137
    majdy
    Účastník (Participant)

    V Apple Storu sa zdá byť všetko maličké ako keď to máš doma pred sebou :)

    Je to tým čo som písal, jasne som to vysvetlil, vypočítal a matematika nepustí.

    Áno HDMI nezvládne viac ako FullHD.

    Potrebuješ buď mini display port alebo Thunderbolt pripojenie aby si to rozlíšenie rozchodil alebo ako som už písal, pozeral by som uhlopriečku niekde pod 21″ (viem, že je ťažké nájsť) a s rozlíšením minimálne FullHD, vtedy by si mal prvky cca rovnako veľké.

    #397144
    renad
    Účastník (Participant)

    Mne HDMI bez problémov zvláda aj 1600x1200px aj 1920x1200px … väčšie rozlíšenie na monitoroch nemám …
    Používam kábel HDMI → DVI (MM 2011 server)

    Poznámka: HDMI vo verzii 1.4 zvládne aj 4K rozlíšenie.
    http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI
    Všetko závisí nielen od použitej verzie HDMI ale aj od ovládača.

    Dôležité: Treba kúpiť ten správny kábel … nie nejaký lacný šmejd za pár eur.

    Prikladám aj screenshot … (Mactracker)
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/2924954/MM-2011.jpg

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.