MacBlog 2008

Domov Diskusné Fóra Ostatné MacBlog 2008

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 21 až 30 (z celkového počtu 30 )
  • Autor
    Príspevky
  • #118179
    kenika
    Účastník (Participant)

    No na prelomu februara a marca si budem kupovat prvy MacBook, potom poznam, ci som tu ako novacik ziskam dostatok informacii alebo si ich budem muset hladat inde. Na sebe to krasne ozkusam. Forum inak funguje paradne, nasiel som dobru moravsku firmu, co taha Macbooky z Rakuska, napisal som o nej sem a uz som dostal prve doporucenia. Tak by to malo byt. Inak som velmi prekvapeny, ze na Slovensku je Mac komunita o vela akcnejsia ako v Cechach, ked teda podla fora a kvantity prispevkov mozem hodnotit. To je pre mna velike prekvapenie, ale kedze som na poli Slovak a mam aj Slovensku krv, tak mi to nevadi, bo berem Slovakov ako svojich.
    Drzim vela palce, aby sa Vam darilo a aby sa komunita Mac rozrastala. To by bolo moc fajn!

    #118425
    happy.hack3r
    Účastník (Participant)

    Hi all!

    Najprv chvala:
    Z sk/cz webov na http://www.macblog.sk zabludil (v dobrom, rozumej navstivim) najcastejsie (cislo v mojom profile nic nehovori, kedze doteraz som sa nelogoval automaticky pri navsteve macblog). Relative casty update, obcas zaujimavy clanok, texty celkom citatelne, prehladny web aj forum.

    Co by sa dalo pridat/vylepsit:
    Tiez sa prihovaram za vyssie uvedeny “Thanks” hoci sa ten terminus-technicus sa mi moc nepaci ;). Asi sa mi najviac paci styl ako zobrazuje informacie o uzivatela macrumors.com vo forach. Je tam klasifikacia usera, odkedy je clenom (asi najmenej dolezite info imho), odkial pochadza (ak to info nastavil vo svojom profile) a ci je momentalne prihlaseny. Teoreticky zaujimave moze byt pre Vas aj ikonka/link na poslanie oznamu adminovi o nevhodnom prispevku v pripade ak je urazlivy resp. obsahuje nieco co by sa nemalo uverejnit ;)
    Nejako znazornit v zozname tem, ked tema je uz vyriesena prip. uz neaktualna. Taktiez pridat moznost zobrazit iba aktivne pripadne uzavrete temy.
    Signatury by som tiez privital, pripadne info o vlastnenom zeleze v profile uzivatela.
    Ak by sa forum moc rozrastol tak mozno dalsie delenie by sa zislo ale prosim prehladne a rychle ;). Najviac sa mi zase paci macrumors.com ;). Taky macplanet.sk sa mi zda menej prehladny (no flame) a k tomu nejako aj pomalsi.

    …if it’s not broken, it doesnt have enough features…

    #118493
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    Keby som mal zhodnotit celkovy dojem macblog alebo ipodblog, tak po estetickej stranke velmi pekne spracovane.
    Keby som mal zhodnotit po praktickej stranke, tak by som to rozdelil na 2 zakladne casti, prispevky a forum.
    Prispevky su podla mna pisane jasne, zrozumitelne, prehladne, aktualne a podla mna maju velky prinos pre apple komunitu.
    Co forum .. no budem sa musiet pridat k tej skupine ludi, ktori by prijali trosku iny styl diskusii. Mne osobne pride tento aktualny styl prezentacie diskusnych prispevkov dost zastaraly a prilis jednoducho rieseny na to, co by od toho ocakaval navstevnik, ktory sem pride hladat pomoc. Takato prezentacia prispevkov je dostacujuca pri mnozstve od radovo 10 az max 100/200 prispevkov na celom fore, potom sa to uz stava neprehladne a malo ucelne.
    Privital by som delenie podla hlavnych kategorii a potom kazda hlavna kategoria by mala mat svoje podskupiny, v ramci ktorych by boli samotne diskusne prispevky. Drviva vacsina uzivatelov na internete su zvyknuti na podobne delenie na roznych podobnych forach, takze by im to vobec nerobilo problem.
    Dalej by som prijal moznost ohodnotenia kvality pomoci/odpovede, ktora sa dostane danemu zadavatelovi, ktory zakladal svoj prispevok/otazku/ziadost o pomoc. Nieco ako bodovanie, znamkovanie. Toto by malo prinos jak pre samotnych autorov macblogu, aby mali aj oni nejaky prehlad o kvalite a urovni ich projektu, aka skupina odbornikov sa tu stretava, lebo pochybujem, ze maju cas citat vsetky prispevky kazdy den. A tak isto by to malo prinos pre navstevnikov, ktori by mali prehlad o skalnych navstevnikoch, ktori ako casto, kvalitne a ucelne dokazali dany problem ci otazku vyriesit.
    Dalej by som privital moznost, aby sa tu mohli stretavat nie len bezni uzivatelia vo svete Apple, ale je velmi dolezita komunita, ci uz dlhodobych alebo len zacinajucich programatorov, ktori by chceli zacat vyvijat na MacOSX. Ved treba si uvedomit, ze vdaka tejto skupine ludi budeme moct lepsie vyuzivat svoj oblubeny operacny system a tito ludia nam pomoziu vyriesit vela krat otazku, ci prejst z inej platformy na MacOSX alebo nie. Ci bude mat uzivatel k dispozicii vsetky tie aplikacie, na ktore bol do teraz zvyknuty alebo nie .. a ak nie .. tak sa kludne moze zrealizovat nejaky projekt, len v prvom rade by bolo dobre nejak zoskupit danu komunitu Apple developerov.
    A k tomu navazuje aj moja posledna poziadavka, co sa tyka vylepsenia fora, rad by som v takomto pripade videl moznost posielania novych pribudnutych prispevkov k temam, ktore si zvolim ako sledovane.
    To je momentalne asi vsetko na co som si spomenul.

    #119711
    Mac
    Účastník (Participant)

    Technická poznámka. Prosím, zmenťe hosting. Časté výpadky a očividná pomalosť pri vysokom trafficu a na mojej strane to určite nieje keď mám k dispozícii reálny download okolo 2 MB (zdôrazňujem MB a nie Mb)…

    #119712
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    Tiež som to pred chvíľou pocítil.

    #119802
    pedro
    Účastník (Participant)

    Mozno sa to uz v diskusii spomina, ale uvital by som “private messages” a trochu prepracovanejsi system pridavania prispevkov, ktory nedovoli napriklad pridat nieco do bazaru, ak to nie je podla pravidiel.Vyhli by sme sa tak prispevkom “Uprav si to podla pravidiel prosim Ta”

    #119907
    Vojtin
    Účastník (Participant)

    Já bych uvítal možnost odebírat příspěvky z diskuzí mailem, něco jako na mujmac.cz

    #119909
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    Momentálne je možnosť RSS. Aj napriek tomu by si potreboval mailom?

    #119974
    Vojtin
    Účastník (Participant)

    Nepotřeboval, je to prostě pohodlnější odebírat příspěvky a hlavně odpovídat mailem…

    #122103
    Vojtin
    Účastník (Participant)

    Tak co slovenští bratři, kdy bude podcast?

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 21 až 30 (z celkového počtu 30 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.