Mac Mini

Domov Diskusné Fóra Ostatné Mac Mini

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #90189
    Avatar photoMartin Knezović
    Účastník (Participant)

    Dobrý deň,

    chcem sa opýtať používateľov Macu presnejšie používateľov Mac Mini. Uvažujem nad kúpou tohto zariadenia. No daako nechápem bližším informáciam o tomto produkte. Parametre viem. Ide mi o pár vecí. Keďže je to počítač stačí ho napojiť ku zdroju energie a na zobrazovacie zariadenie podporujúce HDMI vstup? Je to napríklad ako iMac len bez monitoru, myšky a klávesnice? Normálny počítač? Podporuje všetko ako ostatné Mac počítače? Zo začiatku som si ho mýlil s Time Capsule. Tak sa snažím o ňom zistiť takéto info. Problém je v tom
    že skúsenosť vlastníka Macu nemám a nikdy som žiaden Mac nepoužíval. Maximálne len na Promo a v obchode a tým to haslo. Neviem sa v Macu orientovať tak ako iný tak by som bol rád akejkoľvek odpovedi.
    Za odpoveďe vopred ďakujem.

    #336266
    peace_love_empathy
    Účastník (Participant)

    Je to presne tak ako si napisal. Ja ho mam cca mesiac a neviem si ho vynachvalit. Tiez je to moj prvy mac, tak som volil najlacnejsiu alternativu.

    #336267
    marek
    Účastník (Participant)

    staci zapnut do elektriny, pripojit monitor, klavesnicu, mys a ides

    je to velmi slusny kus hardwaru, odporucam

    #336268
    Avatar photoMartin Knezović
    Účastník (Participant)

    Super. A ešte prosím vás ako je to s kvalitou, rýchlosťou, atď? A to som nevedel nájšť ale asi určite bude mať WiFi….že?

    Inak veľmi pekne ďakujem za odpovede.

    #336270
    maiob
    Účastník (Participant)

    WIFI to ma to je samozrejme :) a ma to samozrejme aj LAN port kedze kabel je istota,
    rychlost je plne postacujuca pre cokolvek, ja mam sice len MM 2011 zakladnu verziu ale mam v tom dane 8GB ram hned po kupe a ide ako hodiny,
    kvalita spracovania je na nenormalne vyokej urovni v jednom kuse hlinika su ulozene creva a az na tu dieru na spodu kade rozsirujes RAM to je jeden unibody kus, je to kvalita toho sa neobavaj ale ze vobec!!!

    #336273
    AdamKayser
    Účastník (Participant)

    Ja mam presne tento: http://www.tracocomputers.sk/1351603400/novy-25ghz-dual-core-mac-mini/ a rychlost je uplne v pohode. Sem tam si zahram na tom CSko ale inak len kancelarska praca. A rozsirenie RAM planujem tiez, ale zatial to nie je taka podstatna vec, takze s tym neponahlam.

    #336275
    palo s.
    Účastník (Participant)

    ram je najdolezitejsia. este viac ako SSD. treba tam dat maximim co to zje. potom to slape ako hodinky. mam MM2007, ktory som kupil za 170 eur. boli tam 2gb ram, v lione to bola bolest. tak som rozsiril na 4gb a slape takmer ako novy air s i5 a SSD.

    #336276
    Avatar photoMartin Knezović
    Účastník (Participant)

    AdamKayser, presne nad tým Mac Mini rozmýšľam, len daako treba ešte tých 640€ :D Ale inak vyzerá super. A prosím aké RAM tam treba a ich približná cena je jaká? Ak by ste mali link bol by som vďačný díky.

    #336277
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    Treba si ale uvedomit ze najnovsia unibody generacia uz nema DVD mechaniku….. aby si potom nebol prekvapeny.

    #336279
    Avatar photoMartin Knezović
    Účastník (Participant)

    To viem ze nema to pri mojej robote ani nepotrebujem.

    #336280
    maiob
    Účastník (Participant)

    ramka stoji nejakych 70 az 80€ pre tento model kedze tam ide 16OOMHz mozno menej, ide o to ci chces 16GB alebo ti staci “len” 8GB … ja mam vo verzii 2011 normalne len 1333MHz tie su okolo 40 az 50€ ale flakol som tam PnP od Kingstonu a idu mi na 1600 ty ak by si chcel mozes tam dat tiez este s vyssim taktom PnP napriklad 1866 ci ako to je ale budu stat viac ako 80

    #336284
    Avatar photoMartin Knezović
    Účastník (Participant)

    Aha, dobre díky moc, pokukám net a niečo splaším :D. Zatiaľ veľmi pekne ďakujem.

    #336295
    peace_love_empathy
    Účastník (Participant)

    No ja som tie RAMky moc nestudoval zatial, ale dal by som si asi tieto http://www.alza.sk/crucial-so-dimm-16gb-kit-ddr3-1333mhz-cl9-dual-voltage-pro-apple-mac-d348587.htm alebo tieto http://www.alza.sk/crucial-so-dimm-16gb-kit-ddr3-1600mhz-cl11-dual-voltage-pro-apple-mac-d348588.htm je tam rozdiel v casovani CL9 a CL11. A keby uz menim tak rovno 16gb, nie 8 gb.

    #336313
    AdamKayser
    Účastník (Participant)

    No mna by to tiez zaujimalo :).

    #336481
    AdamKayser
    Účastník (Participant)

    Vedel by teda niekto poradit s tymi RAMkami? 2x8GB pre mac mini najnovsi model. Najlepsie z alzy.

    #336482
    Drevoplech
    Účastník (Participant)

    Myslim, ze tu nie je nad cim spekulovat… Posledny MacMini podporuje max 16GB Ram DDR3 1600 MHz. Tak si kukni v alze nejaky kit 2×8 GB v tejto specifikacii a nakupuj.

    1600 MHz ramky mozu byt CL9 aj CL11. Fungovat budu aj tie aj tie a rozdiel v nich nezistis. CL11 by ale mali byt trochu rychlejsie.

    #336483
    AdamKayser
    Účastník (Participant)

    Diky za radu. Mna len zmiatlo to casovanie cl9 a cl11.

    #337331
    tomankubik
    Účastník (Participant)

    ako uzivatel mini 2011 v zakladnej konfiguracii tak vrelo odporucam. ram som menil custom za 2x4GB kit z alzy, mozem pozriet ktory presne. Mini som volil koli tomu, ze som ho vozil castejsie z prace domov a naopak. Co sa tyka kvality spracovania, tak asi bez konkurencie ( a to som si sam skladal doteraz vsetkym win pracovne stanice kde som si daval zalezat na komponentoch aj na ulozeni v case) spolahlivost a response systemu vlemi dobra, je sice pravda ze nie vsetky aplikacie co pouzivam su vlemi dobre “napisane” re MacOS ale system ako taky mi pride vyborny a este stale sa ucim nuansy. ja mini pouzivam na pracu architekta vacsinou 2d CAD a plne staci, kolega ma iMac 21 zakladnu konfig a je citit vykonnostny rozdiel ale myslim ze pokial nerbis skutocne narocne aplikacie tak by mal stacit

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.