Mac mini

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #106215
    Seepeed
    Účastník (Participant)

    Dobrý deň,

    rozmýšľam nad kúpou Mac mini za účelom streamovania hudby cez rôzne streamovacie služby a na pozeranie foto a filmov cez HDMI na TV len stereo. Chcel by som sa opýtať či mi doporučujete kúpu tohto prístroja do obývačky a tiež by som sa rád opýtal aký kvalitný je audio výstup, pretože by som rád zapojil výstup do HiFi zosilňovača a počúval hudbu cez kvalitné reproduktory. K filmom by som sa chcel opýtať či zvládne Mac mini prehrať film v HD kvalite. A ešte by som sa chcel opýtať na hlučnosť počítača. A v prípade odporúčania kúpy by som sa rád opýtal ktorý model by ste mi doporučili. Ďakujem.

    #410068
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    Vsetko co sa pytas tak zvlada. Hlucnost je minimlana, ani ho pocut nebudes. Cena /vykon je idalna verzia z roku 2012.

    #410071
    max7323
    Účastník (Participant)

    audio vystup – sice speci kabel ale zvlada I dts zvuk cez receiver.
    typ – cim novsi tim lepsi ale hladaj hlavne hdmi vystup , starsie cez rozne knvertory z dvi moc nefungovali vo full screene, mozno pouvazuj ak mas dvdcka aj nad poslednym s dvd mechanikou ( ten mam ja )

    aplikacia – mozes pouzit plex , ktory ti obhospodari kniznicu filmov.

    pouzivam uz roky , funguje sqwelo.

    #410072
    dfx
    Účastník (Participant)

    ta nova apple tv je na to lepsia

    #410073
    max7323
    Účastník (Participant)

    vec pohladu …. ak mas kniznicu na externych hdd , NAS – ten nenapojis na novu apple tv

    #410084
    Mano5
    Účastník (Participant)

    to max:
    Preco nanapojis. Tiez sa chystam na novu apple tv a vsetky filmy mam na NAS v MKV. Kedze je ohlasena app VLC pre apple tv, tak nevidim dovod, preco by to nemalo ist. V podstate akakolvek app z noveho “tv store” by mohla prehrat cokolvek odkialkolvek – ma to Wifi ac a ethernet.

    Tiez som najskor hladal mac mini za rozumnu cenu ale nova apple tv mi pride rozumnejsia. Prakticky som cez vikend skusal Mac mini (late 2012) zapojeny s ONKYO 616 cez HDMI – televizor pouzivam len ako zobrazovadlo. Bez problemov funguje KODI (po starom XBMC) aj VLC. Pri VLC sa mi zdal lepsi zvuk 5.0. Moja skusenost je taka, ze k tomu treba touchpad. S tym apple dialkovym to neslo podla mojich predstav. Prave na tej novej apple tv je zaujimavy ten ovladac – ak dobre nastavia “externisti” napr. aj VLC na fungovanie s tym novym ovladacom, tak podla mna nebude problem.

    #410085
    max7323
    Účastník (Participant)

    to Mano5: ja este trosku vaham lebo filmy mam mkv ale kopec aj dvd ( raritky, ktore nevysli na BRay diskoch) , ale mam 12 TB+ vo FIREWIRE DISKOCH a investicia do NAS pride tak za rok-dva….dovtedy pofungujem takto , a apple tv firewire nepodporuje.

    na NAS potrebuje prerobit aj kabelaz na gigabyte …. a rozburat par stein kvoli novej kabelazi , co sa u nas nestretne s pochopenim…;-)

    #410107
    Mano5
    Účastník (Participant)

    to max:
    To potom vysvetluje vsetko – firewire disk a DVD. Tam je urcite vyhodnejsi Macmini. To buranie by som nevidel az tak tragicky – pokial so to dobre naplanuje (napr. tesne pred malovanim). Alebo vyuzit elektricku siet – ethernet cez elektricke kable.

    #410226
    Seepeed
    Účastník (Participant)

    Ďakujem za odpovede, ale keď som pozeral či je na predaj Mac mini 2012 nič som už nenašiel. Takže sa chcem opýtať, ktorý model by ste mi doporučili z aktuálnej ponuky. Ďakujem

    #410230
    dfx
    Účastník (Participant)

    ziaden

    #410231
    max7323
    Účastník (Participant)

    2 Mano :
    planuje sa malovanie uz sa na tom pracuje + prevrtat 30 cm beton. dosku na poschodie ….
    elektricka siet je pomala jaq slaq, mkv trha. kabel je kabel

    az taky dobry nepotrebujes, ale mas este aj dobre vykonny stroj na robotu na velkom TV … ;-)
    https://www.macblog.sk/forum/discussion/51575/p-mac-mini-server-2011/

    #468687
    Ronald
    Účastník (Participant)

    Chlapci, nechcem zakladať nový príspevok…

    Vyjadrite sa prosím Vás, sám si neviem odpovedať.

    Idem riešiť sekundárne HDD do MacMini (2009) v robote. Mám dostupný aj ,,CDROM-rámik resp. redukciu,, na osadenie druhého HDD. Ilustr.obr. :

    http://g01.a.alicdn.com/kf/HTB1c6a5HVXXXXawXVXXq6xXFXXXO/12-7mm-Laptop-Notebook-2-5-SATA-to-SATA-2nd-HDD-SSD-Hard-Drive-Tray-Caddy.jpg

    Všimol som si ale, že v Mini by bola možnosť osadiť druhý disk aj disk priamo na SATA konektor na doske bez redukcie-rámika. Osobne by som asi volil priame zapojenie na dosku…

    https://katastrophos.net/andre/blog/wp-content/photos/MacMiniSATAHack/Installation-01-RiserCloseUp.jpg

    Netuším či tá redukcia obsahuje aj nejaký ,,ďalší,, radič alebo proste niečo, čo by mohlo mať teoreticky negatívny dopad na funkčnosť-výkon alebo je to iba prepojenie dvoch konektorov v obale CDROM-ky…

    Díky Vám !

     

    #468703
    dfx
    Účastník (Participant)

    ta cd rom redukcia je iba kvoli rozdielnej fyzickej velkosti cd rom mechaniky a 2.5″ disku. ak mozes napojit priamo disk na dosku, tak to tak urob, ale nezalezi na tom. v mac mini by to mal byt nvidia 9400m chipset a obidva konektory by mali byt rovnake Serial ATA II s teoretickym maximom 300MB/s

    #468706
    iRaynor SK
    Účastník (Participant)

    NAS – ten nenapojis na novu apple tv

     

    —-

    Ja mám ešte Apple TV 3 a prehrávam na nej z NAS-ka :-) i keď je pravda že ešte treba iOS zariadenie na AirPlay do telky :-D

    #468759
    Mano5
    Účastník (Participant)

    to iRaynor:
    Precital si si celu diskusiu? Ja len, ze to odvazne tvrdenie, ze nenapojis :)

    #468761
    Mano5
    Účastník (Participant)

    Ked uz je aktualizovana opat tato tema, tak mam nejake nove poznatky:
    – je potrebne mat kvalitne data (mkv, mp4,…). Ak je subor nejako poskodeny, tak INFUSE ho sice prehra, ale obrazom preskoci poskodenu cast a zvuk ide pritom dalej – nastane posun zvuku oproti obrazu.
    – youtube aplikacia podla vsetkeho stahuje najkvalitnejsie dostupne video rozlisenie – asi je nutne rychle pripojenie na internet a hlavne datovo neobmedzene.
    – na nas som zrusil DLNA a pripajam sa cez SMB (verzia 3), lebo po cca 3 tyzdnoch zacali sekat videa. Musel som resetnut AppleTV a nanovu ju nastavit. Zatial to fici.
    – aplikacia VLC je zatial velke sklamanie – uvidime neskor, este je “mlada”
    – skusal som prehravat cez Wifi (ktore by malo byt rychlejsie ako 100Mb Ethernet) aj cez ethernet. Rozdiel som nespozoroval. Najskor to bezalo cca 2 tyzdne cez Wifi – nastali problemy, ked deckam bezala muzika cez youtube – veskera ostatna kumunikacia na routri (TC) bolo znacne obmedzena. Aj ked sa musim priznat, ze nie som zastancom Wifi – nestabilita, velke zarusenie v bytoch,…
    – ethernet sice len 100Mb ale stabilny a nicim neruseny

    #468762
    Mano5
    Účastník (Participant)

    to iRaynor:
    Prepac, to nie je v tomto vlakne – vlakno o Apple TV. Som rychlo preklikaval. :)

    #468771
    iRaynor SK
    Účastník (Participant)

    Mano5: ospravedlnenie prijímam :-D :-D

    #468791
    Ronald
    Účastník (Participant)

    DFX – Díky za odpoveď. Presne, oba konektory sú identické, len inak uložené.  Vyzerá to tak, že by som ho vedel aj priamo napichnúť, najma ak to bude lepšie riešenie

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.