Mac Book Pro 15 nabijanie s 60w adapterom

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Mac Book Pro 15 nabijanie s 60w adapterom

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #85266
    matthew1111
    Účastník (Participant)

    Zdravim,
    pokazil sa mi moj adapter 85w od macbooku a mam doma este jeden 60w na macbook white. Macbook sa mi uplne vybil. Mozem ho nabit aj s tou druhou nabijackou? Nestane sa nic baterke alebo samotnemu macu?
    Za odpoved vopred dakujem

    #308105
    radovan192
    Účastník (Participant)

    Pozrel som si specifikacie oboch adapterov:
    85W: 18.5V 4.6A
    60W: 16.5V 3.65A

    60W adapter mozes pouzit, bateria sa bude nabijat dlhsie, lebo nabijaci prud je nizsi a nikdy bateriu nenabijes na 100% kapacity, lebo napatie je iba 16.5V. Aj napriek tomu to pouzi ako nudzove riesenie.

    #308115
    stefan.stefanov
    Účastník (Participant)

    a ako je to s nabijanim 85w macbook pro 13?

    #308117
    radovan192
    Účastník (Participant)

    Vo vseobecnosi kazda bateria ma predpisany nabijaci prud a napatie, na ktore je potrebne ju nabit. Samozrejme najlepsie je pouzit predpisane adaptery, aby bola zivotnost baterie maximalizovana.

    Ak pouzijes vykonnejsi adapter s vyssim nabijacim prudom, bateria sa ti nabije skor, nevadi to.
    ALE ak bateriu budes nabijat na vyssie napatie, ako je predpisane, mozes ju znicit, nafuknut!!!!

    85W nabija bateriu na napatie 18.5V, 60W na 16.5V, takze je tu sanca, ze bateriu znicis!!! a naslednym nafuknutim si mozes znicit aj HW, napr. kryt na Macbooku.

    Urcite by som to nepouzil ani ako nudzove riesenie.

    #308125
    matthew1111
    Účastník (Participant)

    diky moc za odpoved.
    neviete v com by mohla byt chyba s adapterom? Ked ho napojim na macbook tak len stale svieti zelena dioda..skusal som ho napojit aj bez baterky ale nejde.Ale kedze ta dioda svieti aj ked na zeleno znamena to, ze prud by tam mal ist nie? Alebo je niako rozdeleny prud ktory ide do macbooku a ktory rozsvieti diodu?

    #308135
    matthew1111
    Účastník (Participant)

    oprava…takze skusil som ten druhy adapter a nejde ani ten..stale svieti iba zelena dioda..takze v adapteri chyba nebude..neviete niekto co by mohlo byt pokazene?

    #308142
    GatoZV
    Účastník (Participant)

    60W adapter na 15-17 palcove booky je nepoužiteľný.

    síce svieti zelená diodka ale adapter nikdy nedosiahne dostatočný vykon na nakopnutie booku či nabíjanie. mám to odskúšané

    #308143
    radovan192
    Účastník (Participant)

    takze stale to moze byt ten adapter

    #308146
    matthew1111
    Účastník (Participant)

    nie nie skusil som to naopak..dal som adapter do kamaratovho macbooku a ide..takze adapter je OK..bohuzial bude chyba asi v tom konektore na macbooku. Som zvedavy co to bude stat a kde mi to spravia

    #309219
    stefan.stefanov
    Účastník (Participant)

    matthew1111: napis mi mail na adresu co mam v profile, ak si z ba rad ti pomozem, vyjde to lacnejsie ako ich servis :)

    #309221
    Lens
    Účastník (Participant)

    Gato? Zaujimave. Ja mam skusenost ze som nabijal aj 15 s 45w adapterom od airu ked sa inak nedalo. Aj to hore dole kombinujeme a nikdy sa nic nestalo. Ale samozrejme ze s dodavanym adapterom je to najidealnejsie. Koniec koncov aj taky ipad sa da nabijat ako cez usb, iphone nabijacku aj ipad 9W nabijacku a prudy tam budu urcite tiez odlisne. Inak este jednu skusenost co mam ze ked som davnejsie kupoval macbook white od ruky tak mi zenska dala novy adapter (85W) v krabici. (Kupila mesiac do zadu novy lebo stary stratila)
    A vravela ze priamo v apple predajni (TRNAVA alebo BA) jej odporuculi vykonnejsi lebo je za rovnaku cenu ale baterku dobije skor…

    #309476
    babo
    Účastník (Participant)

    kazdopadne nabijacku ktora nabija na vyssiu voltage (na viac V) ako by mala vasa predpisana, nepouzivajte ani docasne, ako tu uz odznelo.. Takze ak niekto odporucil take nieco v Apple predajni, tak sa v tom bud nevyznali, alebo to bolo nedorozumenie.

    Nemylme si watty a volty, W vs. V. Ano iPad nabijacka je 10W, ale moze sa v pohode pouzit aj na iPhone / iPod Touch, pretoze nabija s rovnakym V (len je prave vyssi prud, co ale nevadi.). iPad / iPod nabijacky nabijaju cez usb kabel, takze volty su logicky vzdy rovnake

    – iPad nabijacka nabija s 10W priblizne , prud 2.1 mA
    – iPod cca 5W, prud 1mA
    – len cisto USB kabel, tam je iste rozpatie, ale najbeznsejsie cca 2.5W, prud okolo 0.5mA

    Cize este raz, vyssie W a mA nevadia, ale V musi sediet!!!

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.