LCD monitor BENQ

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware LCD monitor BENQ

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
 • Autor
  Príspevky
 • #59651
  pepa007
  Účastník (Participant)

  nemáte někdo zkušenost s tímhle monitorem: http://www.alza.cz/22-benq-e2200hda-d101014.htm nebo se značkou BENQ obecně? Chtěl bych externí LCD ke svýmu MacBook Air na občasný sledování HD videa a hrátky s Adobe Fireworks apod. Je to vhodný monitor? Na Apple Cinema displays momentálně nemám :-( A v monitorech se zrovna moc nevyznám (kolik potřebuju kontrast, svítivost, odezvu?)

  A netušíte jak je to se zatížením MacBook Air při použití externího monitoru? Už takhle se ten notebook extrémně hřeje už jen když video z youtube. Mám trochu obavu jestli vůbec “utáhne” HD video na externím monitoru. Co myslíte?

  Díky

  #136829
  renad
  Účastník (Participant)

  Toto ti čiastočne vnesie svetlo do sveta náročnosti HD videa (a jeho variánt):
  http://www.apple.com/quicktime/guide/hd/recommendations.html

  … takže zázraky nečakaj, HD video je príliš náročné na to aby ho zvládol samotný procesor – ide hlavne o grafickú kartu a jej akceleráciu, aj o to ako ju rôzne kodeky dokážu využiť a z toho vyplýva, že ide teda aj o samotný prehrávač – teda ktorý podá najlepšie výsledky – či QT a Perianom, či VLC, či xbox, …

  Čo sa týka monitoru – je to všetko záležitosť peňaženky.
  Moja rada – nekupuj žiaden monitor s TN panelom, ktorý v dnešnej dobe už podľa mňa nie je vhodný ani na kancelársku prácu, inými slovami ten monitor by som si nekúpil ani ako sekundárny – na mail, safari, na paletky programov. Radšej sa riaď zásadou – počkám, našetrím a kúpim RAZ.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.