Kúpiť či nekúpiť iMac 27″ ?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Kúpiť či nekúpiť iMac 27″ ?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 28 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65523
    vladis123
    Účastník (Participant)

    Zdravím všetkých Mac nadšencov ,

    Po dlhšom čase som sa rozhodol vymeniť moju pc bedňu za niečo nové. Veľmi sa mi zapáčil iMAc.
    Najskôr som rozmýšlal nad 24″ ale teraz som pred pár týždňami objavil túto krásnu 27″ – http://www.mzone.sk/katalog/imac/produkt/imac-27-new-3-06ghz-ati/ . Vlastní niekto tento stroj? Ak hej poprosil by som aby sa mi k nemu vyjadril – aké má zápory a klady.Pretože som čítal na fórach ,že má nejaké problémy s Flashom. Nerád by som kupoval mačku vo vreci :P .
    Ďalej by som sa chcel spýtať, aká je šanca že sa niečo v ňom vo vnútri odpáli? -grafická,Ramka..proste hocičo..myslím že tam sa to nedá len tak ľahko vymeniť ako na klasických PCčkach. Takže po dvoch rokoch záruky keby sa mi to stane, tak to môžem hodiť von oknom.Alebo nie?
    Momentálne pracujem dosť s grafikou, čiže to je ďalší dôvod prečo ho chcem kúpiť ,už len kvôli tomu luxusnému rozlíšeniu 2560×1440, len sa bojím že bude veľa miesta zaberať.

    Myslím ,že to je z mojej strany asi všetko, keby máte ešte na mňa nejakú otázku, kľudne sa pýtajte.

    Ďakujem za prípadné odpovede ;)

    #180662
    ygy
    Účastník (Participant)

    preco to tu mas 2x ? :D

    #180664
    gidy
    Účastník (Participant)

    ano. pisalo sa ze su problemy s flashom, ale mozno to poriesi update. s mojej skusenosti viem, ze moj macbook ma problem aj s pdf, ktore ho spomali a vytiahne otacky ventilatora takmer na maximum.
    To ze sa ti nieco v macu pokazi je take iste riziko ak v obycajnom PC. Predsa je to len skladacka roznych komponentov od roznych vyrobcov, takze pokazit sa moze vsetko.
    ak sa ti pokazi po zaruke, tak samozrejme nieco sa vymenit da aj svojpomocne (HDD, ramky), nieco nie (motherboard).
    ale myslim, ze kupou nic nepokazis a budes vyteseny este velmi dlho :)

    #180675
    vladis123
    Účastník (Participant)

    menšia nezhoda…admini zmazali tému kde sa o tom disutovalo najviac..nevadí…..potkan666 písal že apple prijíma technické reklamácie aj po 2rokoch záruky, je to pravda?

    #180788
    vladis123
    Účastník (Participant)

    to nikto tu iný nemá skúsenosti s týmto monitorom? alebo proste len s iMAC produktami? viem že je to blbá otázka..ale aké výhody má iMAC oproti obyčajnému pc ? a takisto aj operačný systém MAC OS X oproti windowsu….lebo dnes mi jeden vravel že je to uplna blbosť kupovať ten imac..ale nerád by som sa dal odradiť..a nejak som sa o MAC dotraz ani nezaujímal

    #180791
    Rasti
    Účastník (Participant)

    asi takto Mac si musis skusit, kazdy ma nato svoj nazor… a jednak treba si otom prestudovat viac veci ked to chces kupit, lebo clovek sa mozno stretaval s PC stale tak toho vie dost aj od inych ludi a hoc kto ti poradi nieco na PC, z Macom robi menej ludi ale ked ho zacnes pouzivat zacnes mat viac kontaktov ani nevies ako, ja som si skusil najprv iPhone aj to len tak z opatrnosti, potom sa mi to tak zapacilo ze som skusil macbook, a musim povedat ze ma ta cela filozofia a vsetko okolo toho tak chytilo ze v buducnosti to budem rozsirovat. A ked ti niekto povie ze je to blbost tak s tym nerobil, alebo velmi malo…Je to ako ked sa mas naucit novy program vsetko je ine ale zaroven vsetko podobne ako ine programy. Ale urcite si prestuduj preco do toho chces ist aj tie rozdieli…

    #180792
    ygy
    Účastník (Participant)

    zalezi naco chces mac pouzivat :D ak hry tak komp vsetko ine mac .. z toho ze ti to hovoria si nic nerob .. ked sa ma niekto spyta aky mam komp a ja mu na to ze mac tak ze taku k*k*tinu by si nekupil ale ja sa len pousmejem a idem dalej a nevsimam si to :D mac os x je ten najednoduchejsi a najrychlesi system na trhu . preco si myslis ze profesionalny grafici a filmari pouzivaju mac ? ja si chcem kupit tiez imac 27 na vianoce najma vdaka jeho rozliseniu a nadhernej reprodukcii zvuku .. na mac osx existuju takmer vsetky progmamy co na win . ale keby ti ozaj nieco chybalo tak si tam samozrejme mozes nahrat win :D na mac neexistuju virusy takze uz nemusi platit kazdorosne niekolko tisic za antiviry ktore nemozu zachytit vsetko :Dale mas to tak ak chces hrat hry tak si kup win ak hudba filmy net programovanie uprava fotiek a videa programovanie office tak mac :D

    #180793
    potkan666
    Účastník (Participant)

    vladis vladis…ked si ten kto si myslim ze si/ z war-boardu/ tak ten Mac urcite kupuj.Viem ze mas skvele prace a na macu sa ti budu robit jedna masen.Krasne velka obrazovka super vykon…Proste ja neviem Apple je apple a ten kto povie ze apple je nahovno je nevzdelany dilino ktory nema peniaze na to aby si nejaky apple kupil.Mac Os x – neexistuju nanho virusy.100 percentna stabilita.Super prijemne ovladanie.Svoznost ,rychlost.Proste nieco uplne ine.Nepochopis kym nezazikes.Je to porste luxus a ver mi ze ja uz nikdy iny operacny system ako Mac OS x nechcem.Uz mi liezlo na nervy ao mi win padal,same preinstaluvavanie,virusy,lenivost system.Proste grc.Kup MAc a uvidis co je poriadny pocitac :) vedel by so ti o Macu pisat donekonecna a stale by som to uplne nevyjadril.Proste Think different :)

    Kup Mac.Nebudes lutovat

    #180797
    vladis123
    Účastník (Participant)

    ďakujem chalani, hej hej som to ja potkan666 :) …je pravda že ten iMAc chcem na grafiku…a to rozlíšenie ma fakt fascinovalo…taktiež som nepočul žiadne sťažnosti na mac od používatelov, len od ľudí ktorý ho nemali…

    možno ma tu niekto ukrižuje teraz, ale chcem sa aj spýtať či existujú warez fóra na MAC..ak hej mohli by ste mi poslať nejaký link? či už icq 272008976 alebo mail kontakt@crazyart.sk ..ďakujem :) som študent a momentálne nemám toľké peniaze na vyhadzovanie za kadejaké programy..tie ktoré potrebujem licencované budú…thx all

    #180800
    ygy
    Účastník (Participant)

    winy ked ich donesies domov tak slapu tak mesiac .. a po mesiaci to seka pada pomale lenove ale mac bude vzdy taky rychli ako ked si ho kupil :Da ro sa mi na tom paci asi najviac

    #180801
    ygy
    Účastník (Participant)

    valdis a google nepoznas ? :D ved stiahnes iba program a do googlu zadas meno daneho programu a serial number tod vse :D

    #180802
    vladis123
    Účastník (Participant)

    okej teda :D ..chcel som niečo praktickejšie :P..bez väčšej námahy:D …. je to pravda že WIN neustále padá, to mám na ňom najradšej..pracujem na nejakej zákazke niekoľko hodín a potom naskočí modré okno a bum win padne alebo sa resetne..ach

    #180806
    ygy
    Účastník (Participant)

    uz mozes zabudnut na staru znamu skratku strl+alt+delete :D

    #180810
    vladis123
    Účastník (Participant)

    super, inak tie softy čo sú na XP asi na macu nepojdu že, treba verzia ktoré podporujú mac os? už som na 90% presvedčený že ho kúpim :)

    #180815
    Rasti
    Účastník (Participant)

    presne tak soft ktory je urceny na PC nejde na mac, musis si kupit alebo zohnat soft ktory je urceny na MAC ma inu koncovku dmg pri instale, alebo su aj jednoduche programiky ktore ti staci len prehodit do tvojho Macku od ineho uzivatela bez instalacie a pobezia, takze je to balada…Ale najdes urcite vela programov na Mac ktore su na PC len maju podobne alebo ine nazvy

    #180818
    Anonymný
    Neaktívny

    Rasti vyraz, ze to je balada asi nieje vhodny, kedze hlavnym znakom balady je tragicky koniec:D

    k tomu warezu, ja som tiez student a nemam peniaze na soft zatial, som rad ze som si kupil maca. a da sa takmer kazdy program zohnat. toho sa neboj, mozno trochu zlozitejsie ako na win, ale ked chces zozenies.

    #180822
    vladis123
    Účastník (Participant)

    inak odkiaľ kupujete mac výrobky? kupujete klasicky tu v SK predajniach..alebo dovážate z USA..čo sa viac oplatí? lebo som čítal že asi sa viac oplatí tu kúpiť..pretože sa platia nemalé poplatky na dovoz (colné+dph)

    #180824
    ygy
    Účastník (Participant)

    ked som v amerike alebo mam v amerike znameho tak z ameriky ale ked nie tak co mam robit .. rozdiel je v tom ze tu mas 2 rocnu zaruku a v amerike iba rok ale cenovy rozdiel je neporovnatelny ..

    #180825
    vladis123
    Účastník (Participant)

    to veru hej, ale tak sú tam komplikácie s reklamáciou keď kupuješ z ameriky, nie? je dosť rozdiel reklamovať to tu a tam…ale myslel som skôr objednanie z USA a zaslanie poštou domov

    #180829
    potkan666
    Účastník (Participant)

    Vyjde ta do o dost drahsie ked to posls z erik,na to sa rovno vykasli…

    K softwaru: Ja som tiez student.Na macu pouzivam vsak vsetko co bolo vlastne v nom a nejake opensource aplikacie.Asi 3 .Proste do toho operacneho systemu uz nic epotrbujes.Je to spravene tak ze niekto ten pocitac kupi,prinesie si ho domov a moze ho okamzite plnohodnotne pouzivat.
    Jedine co mam na macu “ilegalne” je Adobe photoshop.Porste sa v nom venujem len preto ze ma to strasne bavi tak nebudem zanho vyhadzovat take prachy.a kebyze predssa len nieco potrebujes na torrentoch je toho strasne vela.Ver mi.Nebudes stahovat nic.Mac os x nepotrebuje nic.mas tam zabudovane veci na tvorbu plnohodnotneho webu.Upravu fotiek.Skladania hudby.Proste na co pomyslis to v macu njades.Je to jedna basen.Nie nadarrmo sa o nom vravi ze je najlepsi :)

    a inak chod pls na warbord a kukni sukromnu spravu :)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 28 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.