iPhone 7 a vyššie – oprava TouchID a funkcie Home

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware iPhone 7 a vyššie – oprava TouchID a funkcie Home

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
 • Autor
  Príspevky
 • #529957
  Adomm1234
  Účastník (Participant)

  Zdravím,
  Je nejaký alternatívny spôsob ako sfunkčniť tlačidlo Home napr. na iPhone 8, keďže je chip v TouchID spárovaný s doskou? Swiss si za to pýta okolo 500+ eur (lebo samozrejme robia len swap) a iné servisy tiež nejdú pod 250 s tým, že hodnota zásahu je otázna. Pôvodný HB už nemám a nové tlačidlo samozrejme nefunguje ani ako tlačidlo Home, nieto ešte TouchID.
  Assistive Touch poznám a nehľadám alternatívne spôsoby ovládania. Ide mi skôr o to, či neexistuje napr. nejaký jailbreak tweak, kedy by SecureEnclave znova začalo spolupracovať s novým TouchID bez ohľadu na rozdielne SN.
  Vďaka za všetky rady

  #529958
  Adomm1234
  Účastník (Participant)

  Ešte mi napadlo, nemal niekto rozobratý ten lightning homebutton pre iPhone X? (taký biely nadstavec s tlačidlom Home, čo sa strčí do lightningu). Zaujímajú ma rozmery kontrolnej elektroniky pre tú srandu, či by sa to nedalo rozobrať a zvnútra napájkovať do lightning konektora iPhonu pod tlačidlo Home, tým pádom by to malo fyzický click bez TouchID. Viem, že pre sedmičku sa predávala taká sada, ale pre osmičku som nenašiel.

  #530024
  HonzoSK
  Účastník (Participant)

  Ahoj ak nemas povodne tlacitko tak sa stym neda spavit nic. Nemas ani ako ten kod vycitat. Proste sa stym neda okrem swapu spravit nic. Vacsinou ak mi pridu na opravu tlacitka tak ich dokazem opravit, na 7  a vyssie sa zvycajne len trhaju. Je to masaker pajkovat tie cesty maju tusim 100nm ale zapajkujem ich :)

  #530026
  Adomm1234
  Účastník (Participant)

  Vďaka za info, o možnosti opravy TouchID v prípade, že sa poškodí len flex kábel, viem. Pýtal som sa skôr, či niekto nemá k dispozícii prístroj na párovanie ako Apple, prípadne či niekto nemá k dispozícii alternatívne diely mechanického tlačidla, aké sa kedysi predávali pre sedmičku.

  #530344
  Adomm1234
  Účastník (Participant)

  Ešte mi napadlo, akým spôsobom oni v origo Apple servise kontrolujú to zariadenie? Lebo mám osmičku, čo je v 100% stave – bez škriabanca a ešte v záruke, len bol menený displej a aj Home tlačidlo a v dôsledku toho to tlačidlo nefunguje. iPhone je teoreticky ešte v záruke, lenže výmenu displeja nerobil Apple autorizovaný servis. Ako oni diagnostikujú zariadenie prinesené na reklamáciu? Má niekto nejaké info? Prípadne, keby zistili, že bol menený displej a aj tak som chcel uplatniť reklamáciu, môžu mi k tomu naúčtovať nejaký manipulačný poplatok alebo len zamietnutá reklamácia?
  Vďaka za info

  #530345
  drincok
  Účastník (Participant)

  Ak si dal menit displej v neautorizovanom servise tak ti zamietnu reklamaciu.

  #1093952
  007ToMMaS
  Účastník (Participant)

  Zdravím páni, trošku oživím tému. Mám iphone 7. Menil som housing lebo som ho mal pokrivený tj nie displej a ani tlačidlo ani som nič s displejom a tlačidlom nerobil.
  Po zvovu spustení mi frfle na problém s touch ID. Je možné to nejak vyriešiť prosím vás?

  Ďakujem.

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.