iPhone 6 zahraničie a jeho záruka

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPhone 6 zahraničie a jeho záruka

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #105231
    ZiGi
    Účastník (Participant)

    Ahojte.
    Chcel by som sa spýtať. Kúpil som od jedného známeho (nie blízkeho) iPhone 6 za 400eur. Kedže sa mi to zdalo ako lákava ponuka zobral som ho. Nemal krabicu lebo tvrdil že to mal od brata ktorý žije v USA. Telefón používam nieje s ním žiaden problém až na 2 chybičky… 1. nejde mi apple touch ID, 2. nejde mi blesk ani prisvetlenie… To som si pri kúpe nestihol všimnúť. Platí naň medzinárodná záruka do 29.decembra 2015. Môžem ho dať v Bratislave vyreklamovať ? Aký je postup ?
    Trochu sa obávam jednej veci. Kamarát keď ten telefón lustroval mi povedal že je z Čiech a nie z USA čo mi prišlo podozrivé.V žiadnej databáze kradnutých telefónov sa nenachádza. Môžem ísť do apple bez toho aby som sa nemusel báť ?
    Ďakujem

    #405380
    iTuxx
    Moderátor

    Bude to apple, ale bol zrejme meneny display alebo co a pri vymene sa poskodil Touch ID (flex napr) a takisto asi aj ten blesk. Zato tak lacno.
    Keby si to dal na reklamaciu, zistili by to hned a vratili ti ho.

    #405383
    Jakub Dandul
    Účastník (Participant)

    Ale skúsiť môže, možno to nikto nebude riešiť.

    #405389
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    Skusit moze. Skontroluj tiez ci sedi imei z telefonu nastaveni, s tym co je vzadu na kryte.

    To ze nejde touch id moze byt problem ako pisal iTuxx, ale aj to ze vymenili dosku v telefone, vtedy by mesedelo imei.

    #405475
    Anonymný
    Neaktívny

    ZiGi bachaaa !!! iPhone 6 a 6 Plus mají nově uděláné to, že pokud nemáš původní home button (nejde touch id) a přehraješ software nebo ho aktualizuješ naskočí iTunes chyba 53 a už ho nikdy nezprovozníš !!! Tuto informaci neví ani servisy, některé to ví, ale jelikož se chyba objeví až po obnově SW tak to neřeší. Stejně i Apple mlčí o této chybě. Článek o tomto je zde http://www.dailydot.com/technology/what-is-error-53-iphone/. Slyšel jsem, že u nás opravují tlačítko home button bez ztráty touch id na iPhone 5S, 6, 6 Plus zde: http://www.primesolder.cz

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.