Iphone 6-bateria

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 45 )
  • Autor
    Príspevky
  • #534831
    applefruit
    Účastník (Participant)

    ..môžeš si cez mailbox.sk vytvoriť presmerovanie na ten nový mail, čo Ti nejde a do pôvodného appleid zatiaľ nastaviť takú adresu a prihlásiť sa nim potom do telefónu a potom po čase skúsiť nastaviť originálnu adresu, ktorú si tam chcel a tým pádom máš aj pôvodné appleid, ktoré môžeš použiť hneď a aj časom na ňom nastavený mail aký si chcel a s kľudom môžeš aj vymazať tým pádom to nové a mať v tom poriadok. Tiež som si práve poupratoval nejaké informácie a nastavedia vo svojom ID :-)

    #534834
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Tu baterku vybija rovnako rychlo aj stav, ked som poodhlasovany z apple id a icloudu, v telefone som ako dodatocne aplikacie nechal len messenger a viber. Za priblizne pol hodinu bez aktivity sa vybilo 5%, vypnuta wifi, bt, vsetko .. naozaj tomu nerozumiem.

     

    #534835
    applefruit
    Účastník (Participant)

    tak to je čudné, batéria je originál Apple alebo bola už menená? Mal som tú česť so 6tkou, čo mala okolo 80% zdravie a nevybíjala sa.. napadlo ma už len spraviť aktuálnu zálohu ak treba a telefón dať vyresetovať do továrenských nastavení a skúsiť ho nastaviť, ale preskočiť všetky kroky, ktoré sa dajú pri inicializácii a uvidíš, či sa bude vybíjať.. náhodou signál od operátora sa Ti nezmenil, že je slabší alebo dačo? nie je teplý na dotyk zo zadu ako je šachta na SIM? vyzerá to proste na zvýšenú spotrebu z nejakého dôvodu, odídenou batériou som si neni istý

    #534836
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Tiez ma uz len napada vsetko si zalohovat a dat to do tovarnych nastaveni. Bateria je povodna, nikdy nebola menena. Signal stale rovnaky, telefon sa neprehrieva vobec. Idem pomaly na to, vsetko zalohujem a idem do tovarnych nastaveni. Ak by som sa mohol opytat, kolko to priblizne moze trvat hodit to do tych tovarnych ?

    #534837
    applefruit
    Účastník (Participant)

    trvá to asi minútu, kým sa vyresetuje, resp. vymaže, záloha do icloudu môže trvať tak do 20min, podľa rýchlosti netu a koľko údajov je v tel. a ako bol tel. nastavený pred tým, či už niečo pôvodne prenášal do icloudu, ale nie je to na dlho, skôr dlhšie trvá obnova potom.. po resete, resp. vymazaní nastaviť bez úplne všetkého ako “dumb phone”, aby sa dalo posúdiť, či je ozaj problém v telefóne, ale skôr si myslím, že zostalo dačo zblbnuté po zmene toho apple id.. ešte ma napadlo, či aj v režime lietadlo sa vybíjal?

    #534838
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Zatial to teda nejdem davat do tovarnych nastaveni, skusim to na noc nabit a nechat to v letovom rezime, hned rano napisem, ako to dopadlo.

    Ale aj tak mi to pride zvlastne, ze ci som alebo nie som prihlaseny cez apple id, tie percenta idu dole ..

    #534839
    applefruit
    Účastník (Participant)

    áno, je to čudné, ale mne takto išli dolu percentá na Macbooku, až som nakoniec zistil, že to spôsobuje vysunutá lišta rýchleho prístupu v Opere.. keď som lištu nechal schovanú sa to zlepšilo, ale nakoniec som prestal Operu používať a prešiel som naspäť na Safari a baterka už pekne drží ako by mala.. v lište bol prihlásený messenger a whatsapp, takže možno samotná lišta Opery za to nemohla, keby tam tieto dve služby nie sú prihlásené, ale zas bez tejto pridanej hodnoty samotná lišta nemá veľký význam.. čiže nie len technika, ale aj software dokážu byť niekedy poriadne nevyspytateľný

    #534840
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Jedine cudzie aplikacie co su aktualna v telefone su messenger a viber, k obidvom je vsetko vypnute. Uvidim, co to spravi v noci a hned rano napisem.

    #534845
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Tak podavam info, telefon sa v noci vybil opat priblizne o 40% a to bol v letovom rezime. Vase odporucanie teda je vsetko zalohovat a dat ho do tovarnych nastaveni, ano ?

    #534846
    applefruit
    Účastník (Participant)

    Tak podavam info, telefon sa v noci vybil opat priblizne o 40% a to bol v letovom rezime. Vase odporucanie teda je vsetko zalohovat a dat ho do tovarnych nastaveni, ano ?

    IvanO

    trocha som zisťoval, môže byť vadná batéria, aj keď hlási 90%, môžeš skúsiť spraviť zálohu a potom ešte reset/vymazanie, ale vyzerá to na vadnú batériu v telefóne už v tomto momente

    #534894
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Takisto, dnes cely den frcim odhlaseny z icloudu aj apple id, znizeny jas, vsetko povypinane a telefon sa bez uplneho pouzivania vybil za 4 hodiny o 27%.

    Takze mam pomaly predpokladat, ze bude nutna vymena baterie ?

    #534897
    applefruit
    Účastník (Participant)
    pravdepodobne áno, takého rapídne vybíjanie nie je OK, ešte by som skúsil vypnúť ho večer pred spaním a ráno zapnúť a ak by mala baterka menej percent ako pred vypnutím, tak je to jasné, ak je vadná sa totiž vybíja aj sama, keď je telefón vypnutý
    #534898
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Dobre, skusim este tuto variantu a podla toho bude postupovat dalej.

    Zatial moc dakujem za pomoc, velmi si to cenim.

    #534899
    0xCF
    Účastník (Participant)

    to su mi rady toto …

    IvanO: pozeral si sa, ktora aplikacia ti zozrala najviac baterky? Nabi to na 100% vecer, odpoj a rano pozri v nastaveniach v casti Baterka, ktora aplikacia ti zozrala kolko.

    vadna baterka v iPhone neprejavuje tak, ze v letovom rezime, alebo vo vypnutom stave sa za noc vybije o desiatky percent, ale tak, ze iPhone ukaze neobycajne rychle vybitie pocas pouzivania, vacsinou aj nabitie je dost rychle. Rovnako obrovsky pokles v percentach, pripadne zdanlivo uplne vybitie (hlavne v chladnom pocasi),  pri spusteni nejakej narocnejsej aplikacie pocas pripojenia cez 4G siet, napriklad Facebook.

    aby si nebol prekvapeny, ked ti vymenia baterku za dost vela penazi (vzhladom na vek iPhonu) a nepomoze ti to.

    ak vypnuty telefon vybije baterku, tak neni problem (iba) v baterke. bol tu jeden clovek menom HonzoSK, ktory sa zaobera opravami na tejto urovni, mozno ti bude vediet pomoct, myslim ze je v BA

    #534900
    applefruit
    Účastník (Participant)

    0xCF, keď sa pozrieš na staršie príspevky, medzi prvými som sa pýtal, aby sa pozrel do nastavení a batéria, čo sa posledných 24hod. tam vidí, odpoveď bola iba Messenger a Safari, k tomu som napísal, že podľa toho, koľko % spotrebovali, že toľko z baterky reálne vyčerpali, keď je telefón v letovom režime a teda odpojený od sietí, tieto aplikácie by nemali mať spotrebu.. nemyslím si, že postupnosť mojich rád bola zlá, snažil som sa vylúčiť všetky možné faktory, ktoré by vybíjanie mohli spôsobovať.. možno by bolo fajn uviesť tu, ktoré aplikácie teda majú najvyššiu spotrebu za 24hod. a koľko %

    #534901
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Aktualne je mobil uz vypnuty, aby som vedel, ci sa vybija aj vypnuty, tak po zapnuti dam vediet.

     

    0xCF, ako si pisal, telefon sa mi aj dost rychlo nabija.

    A ak tomu rozumiem spravne, ak sa vybija len zapnuty, bude chyba niekde v nastaveniach, ale ak sa bude vybijat aj uplne vypnuty, odstranenie chyby bude mimo mojich moznosti, ano ?

     

    #534928
    applefruit
    Účastník (Participant)

    hlavne pozri teda koľko percent z batérie Ti spotrebúvajú tie aplikácie a potom uvidíš, skús ich prípadne odstrániť z telefónu, ktoré idú a či sa tiež tak rýchlo bude vybíjať a áno ak by bol problém v batérii asi by sa viac oplatilo kúpiť novší iphone z pod ruky v dobrom stave ako dať vymienať batériu v tomto.. ako napísal 0xCF úplne odídená batéria sa môže chovať ako aj on popísal, ale z mojich skúseností sa chová aj tak ako ty popisuješ, že má kratšiu výdrž a trpí samovybíjaním aj pri vypnutom telefóne, nemusí sa hneď jednať aj o inú chybu v samotnom telefóne, ale môže..

    s tým apple id si si to vyriešil, aby si mohol znova používať pôvodné s novým mailom? daj info

    #534932
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Tak podavam infromacie. Vypnuty telefon sa nevybija, skusal som to dvakrat, v oboch pripadoch sa to potvrdilo.

    Pridavam aj par dotazovanych screenshotov, nech mate lepsi prehlad.

     

    #534937
    applefruit
    Účastník (Participant)

    tak podľa toho skoro celú batériu spotrebovalo safari, nemáš doň žiaden plugin doinštalovaný, napr. na blokovanie reklamy? nastavenia-safari-blokatori obsahu… alebo potom ozaj natolko vyuzivas safari, ze tolko spotrebuje baterie alebo nejaka stranka otvorena v nom

    #534938
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Nic tam nie je doinstalovane, vsetky karty su zatvorene, safari ukoncene. Podla mna to ukazuje take velke % z dovodu, ze ked niekedy nachvilu nieco hladam, tak to vtedy zozerie kus baterie.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 45 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.