Iphone 5 display nereaguje

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes Iphone 5 display nereaguje

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 43 )
  • Autor
    Príspevky
  • #378776
    iTuxx
    Moderátor

    Na doske boli vsetky suciastky v poriadku, vycistil som ich, takze chyba bude pod niektorym integrovanym obvodom. Najhorsie je, ze okrem tohto bude chyba aj v obvode co ma na starosti digitizer.

    Mimochodom, ked som ten svoj set namontoval do telefonu z ktoreho som ho zobral, boli na nom take iste pasiky. Musel som telefon zapinat asi 10x a potom nechat v kludne asi pol hodinu vypnuty, aby tie pasiky uplne zmizli. Nechapem ako to mohol ten telefon tak poznacit. Ale som rad ze sa to uz dostalo do normalu. Zaujimave.

    #378780
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Skusal si tie rezistory (C149, C156, C170 , C154) premerat multimetrom ? Oznacenia koresponduju s touto schemou http://www.4shared.com/folder/SJvDdnCd/iPhone_5.html

    Ak su v poriadku, tak to bude, ako pises, chyba v touch chipe (zevraj, aj ked to je cip, co ma na starosti digitizer, jeho porucha môze ovplyvnit aj beh LCD). Mozno by stacilo strcit nejaky plast medzi shield a ten cip.

    #378785
    sayler21
    Účastník (Participant)

    a na dotyk ti reagoval ked si tam mal tie pasiky ? pozrem sa na tie rezistory a dam vediet.

    #378788
    iTuxx
    Moderátor

    ano reagoval. Ked som mal jas naplno, tak pasiky neboli. Akonahle display stmavol alebo bolo tmave pozadie, boli vidiet po okrajoch. V strede ich velmi nebolo vidiet. Postupne jak som display vypinal a zapinal sa stratili.

    to tienenie je tam napajkovane, pozor aby si neposkodil suciastky v jeho blizkosti

    #378853
    sayler21
    Účastník (Participant)

    vcera som sa stim displayom este skusal hrat a asi 1-2 pokusy zo 100 ten display zareaguje. a k tím rezistorom neviem ako ich mam skontrolovat…

    #378859
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Tie rezistory su pod krytom na doske, musis ho dat dole. Ako iTuxx pisal, davaj bacha na okolite suciastky. Ja na to pouzivam malicky minusovy srobovak.

    Ked sa dostanes pod kryt a najdes dane rezistory podla schemy vypni iPhone, zober multimeter a nastav ho na meranie odporu (znak omega). Ak mas multimeter s manualnym nastavovanim rozsahu, nastav ho na ten najmensi (pravdepodobne 200). Potom priloz meracie snury na dva komce rezistoru. Ak mas meracie snury prilis velke na to, aby si sa ich dotkol, vezmi dve ihly na sitie (co najmensie) a prilep ich na obe meracie kable. Ked oba kable prilozis na rezistor, mal by sa ti na displeji objavit odpor. Ak na displeji zostane zo iste ako to, co tam bolo pôvodne (pravdepodobne 1 alebo nekonecno), znamena to, ze rezistor je nefunkcny.

    #378862
    sayler21
    Účastník (Participant)

    no meral som to tim multimetrom na 200 ohmoch a ked som tam mal tie ihli tak ukazovalo cisla najprv 1251 potom 1300…atd a ten druhy rezistor C156 je asi pokazeny lebo tak ukazuje 1

    #378868
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Skus este prehodit poly (resp. meracie kable), ak to ani tak nejde, tak bude chyba tam.

    #378870
    sayler21
    Účastník (Participant)

    To som skúšal a furt ukazovalo 1 a ešte sa chcem spýtať ako mam zmerať tie ďalšie dva rezistory?

    #378871
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Rovnako ako tie prve dva, ci su prilis male ?

    #378875
    sayler21
    Účastník (Participant)

    No to nieje problém že sú malé ale sú čierne a neviem kde majú kovové konce.

    #378886
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Taketo daco http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1302122563_1/100pcs-lot-Black-backlight-coil-For-iPhone-4-Backlight-Repair-Dim-LED-LCD-Power-Coil-Logic.jpg (v tom cervenom kruzku) ? Ak ano, tak to je cievka a k nej sa len tak nedostanes.

    Ak je ta C156 pokazena, budes ju musiet zohnat z inej dosky, resp objednat z toho linku, co som tu postol. Na vymenu budes potrebovat mikropajku a sikovne ruky. Najlepsie by to bolo dat vymenit niekomu, kto to uz robil. Mozno by stacilo dat ten odpor prec a plôsky jednoducho prepojit (jumpnut), ale vseobecne sa to neodporuca, lebo potom tam môze byt privelke napätie a môze pokazit daleko viac ako pôvodne.

    #378888
    iTuxx
    Moderátor

    chlapci chlapci, vy ste mi ale majstri. Ako mozete merat rezistory, ked to su kondenzatory? :-)

    #378889
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Tiez ma napadlo, ze C na zaciatku bude skôr capacitor :D

    Ale aj tak by mal mat aspon minimalny odpor skôr ako nekonecny, ci ?

    #378893
    iTuxx
    Moderátor

    ano to je pravda, ale to na najnizsom rozsahu nezisti. Treba rozsahy prepinat postupne.

    #378933
    sayler21
    Účastník (Participant)

    no meral som to tak ako ituxx vravi a vyzeraju byt vsetky funkcne

    #378949
    iTuxx
    Moderátor

    ved ja som hovoril ze tie smdcka su dobre, chyba bude v nejakom integraci. Ked nefunguje dotyk, tak urcite v tom najtmavsom co je pri tych kondikoch.

    #378954
    sayler21
    Účastník (Participant)

    a da sa to nejak vymenit/opravit ?

    #378960
    iTuxx
    Moderátor

    urcite da, ale chce to dokladnu analyzu, merania a hlavne nove suciastky. Ale neviem ti odporucit nijaky servis kde by to vedeli spravit, vsetci kolegovia riesia bud swap (co v tvojom pripade nepripada zrejme do uvahy), alebo posielaju zakaznika prec. Ja na tvojom mieste by som spravil to co som ti spomenul uz ked si bol u mna: predat to na diely. Skoda ze sme neotestovali ten tvoj set, ci je dobry :-/ ale napadlo ma to az teraz.
    Za predpokladu ze je set dobry, predas ho za cca 60€ (lebo je pouzivany), housing za cca 40€, dock + reprak za 10€, fotak 10-15€, predny so sluchatkom 10€, srobiky komplet sada 10€, suflik na simku 5€, vibracny motorcek 5€ atd… Vyhoda je, ze vsetko je original. Zrejme ti to nevrati investiciu, ale tak kupovat vadny telefon je vzdy riziko. Z vlastnej skusenosti viem, ze iba malokedy zarobis, pretoze ludia malokedy predavaju vadny telefon s iba 1 zavadou. Ja som tak prisiel o velmi vela penazi. Ale co narobim.

    #378981
    sayler21
    Účastník (Participant)

    Diky za rady, tak asi ho teda dám na náhradné diely.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 43 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.