iPhone 5 – 16GB vs 32GB?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPhone 5 – 16GB vs 32GB?

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Autor
    Príspevky
  • #90696
    ipad2man
    Účastník (Participant)

    Mám pár otázok, aký iPhone 5 sa oplatí zobrať – 16GB alebo 32GB?
    Akú verziu máte vy a koľko miesta vám zostáva?
    Ktoré súbory zaberajú najviac miesta – aplikácie, hudba, fotky, video…?

    #338835
    dfx
    Účastník (Participant)

    Ja nemam iPhone ale kolega prave riesi tento problem a rozhodol sa pre 32GB, lebo uz teraz ma len 2GB volne na iPhone 3GS so 16GB a stale zapasi s nedostatkom miesta a na iPade 3 s 32GB ma asi 10GB volnych a to tam podla jeho slov skoro nic nema. Este chce dost casto pouzivat fotak aj kameru a obcas pustat nejake videa, tak sam uznal, ze 16GB je malo.

    #338844
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    64 GB

    #338854
    odklizec
    Účastník (Participant)

    Pokud fotis a natacis videa, ber co nejvetsi muzes. Mi osobne zabiraji fotky a videa nejvic miste. Po necelem roce mam 15GB volneho (z 64GB).

    #338857
    Mito
    Účastník (Participant)

    No ja mám iP 4S 16GB a stačí mi to aj keď posledný týždeň mám takmer plnú pamäť (omylom som tam natrieskal 12GB hudby).

    Robím to tak, že aj veľmi fotím a aj natáčam video, vždy raz za čas keď prídem ku PC tak to zosynchronizujem a spravím surovú zálohu fotiek a videí do PC a potom tie čo sú v iPhone vymažem a ostatné si nechám v iCloude. No ak by som ho išiel znovu kupovať tak by som už asi išiel do iP 64GB alebo 32GB no s 16GB je to všetko v pohode – 32GB a 64GB ak by som nemal notebook alebo PC

    #338858
    M3siacik
    Účastník (Participant)

    minimálne 32 gb.. mne to staci s tym ze mam iTunes match, bez toho by som to nedaval.. 32 + match mi pride ako vhodne riesenie ak mas viacero zariadeni inak ta 64…

    #338886
    iFiko
    Účastník (Participant)

    Ja mam 16GB a volne mam cez 6GB a to mam aj navigaciu. Vyuzil by som ale aj 32GB :)

    #338891
    majdy
    Účastník (Participant)

    To je individuálne, ja mám 16GB a tak 2,5GB voľného miesta, mám tam zakúpených pár albumov aj singlov z ktorých ale ajtak všetko nepočúvam a keď som doma radšej zosynchronizujem podľa potreby, fotky to isté + iCloud je super a to fotím dosť a rád. Inak ho používam ako telefón, čiže 16GB je pre mňa akurát, doteraz som bol 4 roky s telefónom na ktorom som mal niečo cez 2GB len a stačilo mi to aj na fotky (ktoré boli väčšie ako tie z iPhone 5) aj na nejaké tie albumy dva plus single…

    Takže je to naozaj veľmi individuálne a záleží od toho čo chceš a hlavne potrebuješ. Pre mňa je iPhone v prvom rade mobilný telefón, povedzme si narovinu, dosť drahý telefón a bolo by mi aj veľa asi dať za telegón s 16GB+ až 110€. A nejde ani tak na to, že by som na to nemal ak by si niekto myslel, načo som si potom iPhone kupoval.
    Net je všade, čiže mám všade všetko a už teraz mám v iPhone kopu blbostí čo som skúšal a zakúpil aj hry v zľavách nedávno, tak najprv to musím dohrať a miesto mám tak môžu ostať :)

    #338906
    Milan juhás
    Účastník (Participant)

    Predám alebo vymenim 4s plus doplatok za iphone 5, 4s pouzivane asi rok so zarukou, vybrane v telekome, bez skrabancou, niekto nahodou??

    #339146
    majdy
    Účastník (Participant)

    Čo UP? S tým ti nikto neporadí, každý názor je len subjektívny, hádam sa sám rozhodneš aká veľkosť ti vyhovuje a akú kúpiť, alebo si necháš poradiť niekym komu vyhovuje 16GB a zato si kúpiš 16 a potom zistíš že potrebuješ 64? Alebo naopak? necháš si poradiť že čím viac miesta tým lepšie a kúpiš 64GB a potom si budeš trieskať hlavu o stenu že si zbytočne vyhodil 220€, keď nemáš peniaze a keď nevyužiješ ani 16GB z tých 64?

    Tu sa stále budú striedať len tri možné odpovede, niekomu stačí 16, niekto potrebuje 32 a niektomu je málo a má 64, nič viac sa tu nedočítaš, všetko bolo povedané tak ak to chceš UPnúť, tak aspoň polož základ, že čo v tom iPhone chceš mať, čo máš rád, či je to hudba, alebo knihy, aplikácie, alebo videá, či chceš využívať iTunes match, či budeš využívať iCloud, alebo nie…aspoň zadaj základné informácie namiesto blbého UP-nutia, keď už bolo všetko povedané…

    #339150
    fanthomas4
    Účastník (Participant)

    Majdy, o akom UPnutí tu hovoríš? :D ja tu nevidím žiadne a ani žiadny upravený koment okrem teba :D keď sa tak teraz s5tne pozerám hore tak autor témy ani raz neodpísal na tie rady čo sem ostatný napísali…

    #339167
    majdy
    Účastník (Participant)

    Je zaujímavé, že to zmizlo napriek tomu že to tu bolo, zmizlo to hneď po potvrdení môjho komentáru, tak teraz vyzniem ako blb, díky macblog :D ….ale čakal som, že niekto zareáguje a na ohajobu som urobil screen, autor témy to UP-ol.

    Screen Shot 2012-12-10 at 14.21.42.png

    #339170
    karci
    Účastník (Participant)

    Lutujem ze som nezobral 32, ale nebol. Aktualne volne miesto – asi 60 MB a to tam nemam ziadne fotky. BTW. Video zabera tiez dost miesta, ked sa natoci dlhsi klip…

    #339183
    fanthomas4
    Účastník (Participant)

    :D fakt zaujímavé :D pozeral som, či sa dajú mazať vlastné komentáre ale nenašiel som to :D

    #339188
    majdy
    Účastník (Participant)

    Práveže sa mazať nedajú, to môže len administrátor/moderátor…bol by som celkom rád, ak by sa niekto kto s tým má dočinenia vyjadril, lebo si začnem myslieť, že bláznim a môj mac tiež :D

    #339271
    majdy
    Účastník (Participant)

    Ďakujem za objasnenie bawy, takže zrejme to bola tvoja robota :) …mimochodom, myslím, že tu ten up bol ajtak už zbytočný, téma v ktorej by sa mohlo diskutovať donekonečna a ajtak to nemalo význam…

    EDIT: ako pozerám práve tu vyzniem až teraz ako totálny idiot trpiaci samomluvou, čím ďalej lepšie :D

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.