iPhone 4 reklamácia Orange

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPhone 4 reklamácia Orange

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Autor
    Príspevky
  • #88309
    MHCsk
    Účastník (Participant)

    Zdravím,
    Už rok a pól vlastním iPhone 4 (Orange) a v týchto dňoch sa mi pokazilo tlačítko “Power button”. Stlačil som ho a už sa nevrátilo na miesto, funguje len keď sa na neho silno pritlačí. Keďže je iPhone stále v záruke rozhodol som sa, že ho pôjdem reklamovať. Tu však nie je problém. Problém je, že asi v druhom týždni používania mi spadol a zadná strana je slušne popraskaná a aj na prednej štátne je drobná prasklina. Vymieňať som to moc nechcel, pretože ak by nastal problém (ako teraz) mohli by to brať ako neopávnený zásah do zariadenia a reklamá ku neuznať. Myslíte si, že mám šancu uspieť? Mám to podať takto, alebo si niečo vymyslieť? Má niekto podobnú skúsenosť?

    Budem vďačný za každú radu.

    MHC.

    #324803
    christopher
    Účastník (Participant)

    Podľa mňa sa budú vyhovárať, že to spôsobil ten pád (čo je aj pochopiteľné). Veľké šance by som tomu nedával, ale môžes to skúsiť, ak ti neprekáža byť max. mesiac bez mobilu.

    #324804
    gabonov
    Účastník (Participant)

    ked je prasknuty zadok ani nechod na zaruku, daju ti nechanicke poskodenie a neuznaju zaruku,v tom pripade je lepsie si to dat spravit v nejakom servise, je to len vymena power/proximity flexu, takze nic drahe v podstate nic narocne, a spravi ti to aj tu vela opravarov na fore

    #324827
    MHCsk
    Účastník (Participant)

    Pravdupovediac sám tomu moc neverím, že mi to vyreklamujú. Ako to bude prebiehať? iPhone si vezmú na expertízu a tam to budú “skúmať”? Koľko to tak môže trvať? Až mesiac? (S reklamáciami nemám skúsenosti).

    #324831
    27dauson
    Účastník (Participant)

    S tym Power buttnom som mal presne to iste, reklamaciu mi uznali a ked som doma rozbalil iPhone, zistil som, že mam aj novy kryt :) akurat som nemal ten stary kryt prasknuty no :)

    #324832
    vlastr
    Účastník (Participant)

    pracoval som v orangei a tak viem ako to tam chodi s reklamáciami. ako pisal christopher. ak ti spadol na zem /a ako si pisal je to vidno/ tak sa ti budu vyhovarat, ze mas mechanicke poskodenie pri pade a na to sa zaruka nevztahuje. takze ti nic neopravia a moze to trvat zo zakona 30 dni. samozrejme nikdy sa mi nestalo ze by to bolo dlhsie ako 2 tyzdne, ale podstatne je to, ze ti to na 99% neopravia. ale ako za pokus nic nedas ak mas nahradu za iphone na tie 2 tyzdne, mozno motyka vystreli…

    #324834
    MHCsk
    Účastník (Participant)

    Tak ono ja mám aj dôkaz, že to bolo prasknuté skorej (fotka z 22.1.2011). Tipujem však, že to do reklamácie nebude možné zahrnúť…

    #324840
    vlk
    Účastník (Participant)

    Mám rovnaký problém s power buttonom a home button funguje iba ak velmi pritlačím. Chcem sa spýtať či sa dajú reklamovať obe závady naraz alebo mám najskor radšej nahlásiť iba power button ? Veľa krát mi spadol ale žiadne praskliny ani nič.

    #324841
    Andreso
    Účastník (Participant)

    Zadné sklo si môžeš kúpiť z eBayu za pár € a flex vymeniť v nejakom servise- nebude to tiež drahá záležitosť. A s prasknutým sklom by som na reklamáciu nešiel ani zo srandy.

    vlk: Áno, obidve závady sa dajú reklamovať- dá sa povedať- čím viac, tým lepšie :D Dostaneš ¨nový¨ iPhone.

    #324842
    vlk
    Účastník (Participant)

    Aha tak nič, prave som si všimol že včera vypršala záruka :( Máte nejaké skúsenosti s opravou týchto tlačidiel ?

    #324852
    MHCsk
    Účastník (Participant)

    Tak ak si v servise mám vymeniť zadné, aj predné sklo tak už si dám rovno opraviť aj to tlačítko. Tých pár eur už by ma nezabilo :D

    #324881
    Andreso
    Účastník (Participant)

    Predné sklo je celkom drahý špás, pretože je to jeden diel-sklo+digitizer+display.
    iPhony sa reklamujú zrejme iba kontrolou vonkajšieho stavu a čidlami vlhkosti, takže tá reklamácia by bola na 99% neúspešná. No je to na tebe. Pozri sa napr. sem: http://goo.gl/rNqZR – nie je to originál, ale poslúži rovnako a môžeš si vybrať farbu podľa chuti :D

    #324890
    poper
    Účastník (Participant)

    ak chces mat zaruku, musis ho dat do autorizovaneho servisu (na vymenu zadnehu skla)
    to si potom mozes rovno nechat vymenit aj home button

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.